Kamienica Pajkowskiego Kamienica Pusłowskich Dom Partii Kamienica Efrosa kamienica Rembaczewskiego Bank Gospodarstwa Krajowego kamienica Strońskiego Kamienica Natansona Kamienica Nowy Świat 3 Kamienica Nowy Świat nr 12 Pałac Jasińskiego EMPiK Kamienica Kicińskiego Kamienica Pusłowskich Pałac Róży Branickiej Pałac Kossakowskich Kamienica Spitzbartha Kamienica Nowy Świat nr 22 Pawilony handlowe Kamienica Nowy Świat nr 23 Kamienica Nowy Świat nr 24 Kamienica Jasińskiego Kamienica Nowy Świat nr 26 Kamienica Kijewskiego Oficyna Nowy Świat nr 28 Kamienica Gajewskiego Kamienica Spitzbartha Dom Hołowczyca Kamienica Bobińskiego Kamienica Branickiego Kamienica Paprockiego Kamienica Burgera Kamienica Dancygierów Kamienica Hoffmana Kamienica Gundelacha Kamienica Kulikiewicza Kamienica Rogozińskiego Kamienica Mrozowskich Ratusz Stępińskiego Kamienica Lessla. kamienica Leppiga Kamienica Tylcera Kamienica Heyzerowej Kamienica Brandta Kamienica Wędrowca Kamienica Nowy Świat nr 48 Kamienica Bentkowskiego Kamienica Nowy Świat nr 50 Pałac Jabłonowskich ORNO Kamienica Mikulskiego Kamienica Skalskiego Kamienica Mikulskiego Kamienica Nowy Świat nr 24 Kamienica stara Poczthaltera Hotel Savoy Kamienica Demelmajerów Kamienica Nowy Świat nr 59 Kamienica Lewickich Kamienica Nowy Świat nr 61 Kamienica Nowy Świat nr 62 Kamienica Nowy Świat nr 63 Kamienica Zrazowskiego Kamienica Nowy Świat nr 65 Kamienica Nowy Świat nr 68 Pałac Zamoyskiego Pałacyk Misjonarzy Pałac Staszica

Informacje

Dodaj treść

Za murami Starej Warszawy w stronę Wilanowa powstawały nowe jurydyki, taki Nowy Świat się zaczynał...

Ciekawostki

Nowy Świat powstał z dawnego traktu do Czerska, potem do Krakowa. Od połowy XVII w. powstawały wokół traktu jurydyki: Szpitalna św. Ducha (1639, choć osadnictwo pojawiło się tu 100 lat później), Tamka-Kałęczyn (1659), Aleksandria (1670), Bożydar-Kałęczyn (1702), Ordynackie (1739). Mieszkali tu ogrodnicy i rzemieślnicy, w drewnianych domkach. W XVIII w. pobudowano tu pałace, a w połowie stulecia ulicę wybrukowano. 17.04.1794 rozegrała się tu jedna z pierwszych bitew powstania kościuszkowskiego, kiedy ulicą maszerował w kierunku zamku regiment piechoty im. Działyńskich, który rozgromił wojsko rosyjskie. W latach 1816-29 stare, drewniane chałupy zastępowano klasycystycznymi kamienicami ze sklepami i restauracjami w parterze, luksusowe apartamenty na piętrze i zwykłe mieszkania na drugim. W 1840 ułożono chodniki, w 1858 zainstalowano oświetlenie gazowe, w 1881 puszczono tędy tramwaj konny, zastępując go w 1908 elektrycznym. W 1907-8 ulice wybrukowano drewnianą kostka australijską. Na przełomie XIX i XX w. otwarto wiele sklepów, restauracji, bawarii do których uczęszczała śmietanka towarzyska Warszawy. Działało tu wiele bardzo popularnych teatrzyków podwórkowych. W 1905 odbyła się tu jedna z bardziej krwawych demonstracji, rozbijając witrynę rosyjskiego sklepu z butami i wynosząc towar. Do ataku ruszyła wtedy kawaleria, tratując ludzi i niszcząc ulicę. W 1916 przeszedł ulicą potężny pochód trzeciomajowy, a w 1918 tutaj rozbrajano niemieckich żołnierzy i proklamowano niepodległą Polską. W 1931 puszczono ulica eksperymentalnie autobus linii „B”, a na skrzyżowaniu z Chmielną zainstalowano światła: szofer, aby przejechać musiał pociągnąć za specjalny sznurek i światło zielone się zapalało. Potem automatycznie gasło. Przed pałacem Staszica działał postój szatkowników kapusty i posłańców. W czasie wojny przejęto tu 2 samochody osobowe, które przekazano do bazy na Woli i używane były przez Batalion parasol, np. do zamachu na Kutscherę). Po wojnie ocalała tylko oficyna Pałacu Branickich z apteką i kamienice nr 1, 5, 7, 9, 12, 14. Po wojnie pozostało jedynie 6 domów, zlikwidowano tramwaje, zastępując je autobusami. Dziś ulica jest odnowiona, mieszczą się tu z powrotem restauracje i kawiarnie. Powojenną odbudową kierowali Mieczysław Kuźma i Zygmunt Stępiński.

Stan obecny:

Nr 1: kamienica Strońskiego. Powstała w 1784 wg proj. prawdop. Szymona Bogumiła Zuga. Choć budynek miał 2 pietra, jeszcze 6 lat później zamieszkany był tylko parter, bo brakowało na okna i wykończenie góry. W poł. XIX w. działał tu skład win i korzeni Leona Stalińskiego, a także sklep z wędlinami Marcina Rudla. Pod koniec XIX w. mieścił się tu sklep winno-kolonialny. W 1914 działał tu skład papieru Ad Astra, sklep z materiałami piśmienniczymi M. Służewskiej i kantor firmy Gliński & Hirszberg, producentów betonu i asfaltu. W latach ’30 XX w. mieścił się tu sklep winno-kolonialny Władysława Grochowskiego, zamieniony ok. 1939 na cukiernię Żmijewskiego, skład papieru Ad Astra, sklep z konfekcją Chaima Szterngolda, w podwórzu działał sklep z obuwiem Jana Bocheńskiego i Franciszka Raczka. Na piętrze mieściła się Komenda Policji Państwowej na Powiat Warszawski i redakcja Zagadnienia Rasy. W 1944 dom spłonął, ale ocalały autentyczne mury z dekoracją.

Nr 2: kamienica Natansona. Pierwsza kamienica stanęła tu w 1820 dla Szymona Manugiewicza, zapewne wg proj. Lessla. Pod koniec XIX w. mieścił się tu sklep winno-kolonialny. Nowy budynek powstał w 1913 wg proj. Juliusza Nagórskiego dla żydowskiej rodziny Natansonów: bankierów, księgarzy i wydawców. Natansonowie dali pieniądze m.in. na pomnik Mickiewicza, szpital na Czystem i kasę im. Mianowskiego. Po 1945 usunięto z fasady piękne zdobienia. Miano ją wyburzyć, by osłonić widok na Dom Partii.

Nr 3: kamienica. Przed I wojną mieścił się tu sklep z wyrobami blaszanymi A. Mrozińskiego, później sklep z galanterią damską F. Bielickiego. W 1931 dom rozebrano i do 1933 postawiono nową kamienicę wg proj. Jerzego Gelbarda i Romana Sigalina. Mieściły się tu lokal rozrywkowy z dansingiem Paradis, gdzie grali m.in. Artur Gold i Jerzy Petersburski, śpiewała Wiera Gran. Lokal popularny był wśród oficerów i zakochanych par, miał dwie kondygnacje - na górnej znajdowała się loża, z której można było obserwować tańczących na niższym piętrze. W 1935 klub ogłaszał występy światowej sławy artystki baletowej Edith Zeisler z zespołem. W godz. 18-23 odbywały się tu tzw. „fajfy”, a po nich do rana dansingi. Dziś mieści się tu klub Melodia, kontynuujący tradycje Paradisu.

Nr 4: kamienica Pajkowskiego. Mieszkał tu wraz z rodziną Jan Ferdynand Krethlow (1767-1842) - kierownik działającej  w latach 1815-1831 (mimo permanentnego braku studentów!!) Katedry Sztycharstwa Uniwersytetu Warszawskiego i profesor miedziorytnictwa Instytutu Głuchoniemych. W 1882 podwyższono kamienicę o piętro wg proj. Adolfa Schimmelpfenniga. W 1918 działał tu bar Zygmunta Mazurkiewicza. W 1922 dobudowano piętro i dano nowe ozdoby wg proj. Juliusza Dzierżanowskiego. Właścicielem został Państwowy Monopol Tytoniowy. Później, w latach ’30 istniała tu cukiernia Bronisława Żmijewskiego, przeniesiona później pod nr 1, sklep muzyczny Mieczysława Ostrochulskiego, sklep z galanterią Bronisławy Balasińskiej, sklep bławatny z jedwabiami i koronkami M. Efraima.

Nr 5: kamienica Pusłowskich. Do 1876 działało tu progimnazjum z internatem Jana Barszczewskiego, przeniesione w tym roku na Świętokrzyską. W 1912 powstał tu nowy budynek wg proj. Tadeusza Tołwińskiego i Franciszka Krzywdy-Polkowskiego. Działała tu Cafe-Restaurant Varsovie, skład naczyń kuchennych i kuchenek Edwarda Dusoge’a (w 1912 przeniosła się do nr 9) i zakład elektromechaniczny Strem Stanisława Straussa. W 1913 otwarto Salon Wytwornego Obuwia Józefa Kasprowicza. W latach ’30 XX w. działała tu kawiarnia Varsovie, filia restauracji Pod Bukietem, firma Leonarda Krupki, handlująca samochodami i częściami zamiennymi.

Nr 6\12: Dom Partii. Powstał w latach 1948-51 wg planów Wacława Kłyszewskiego, Jerzego Mokszyńskiego i Eugeniusza Wierzbickiego. Mieścił się tu Komitet Centralny Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Funduszy dostarczyło sprzedawanie cegiełek na budowę tego domu. Podobno łączą go podziemne przejścia tajemne z Pałacem Kultury i Nauki. W 1989 umieszczono tu Giełdę, obecnie jest to Centrum Bankowo-Finansowe, decyzję podjął Tadeusz Mazowiecki. Dawne gabinety Gierka i Bieruta mieszczą dziś sale konferencyjne i biura. Na tyłach znajduje się lądowisko dla helikopterów.
Dom Sierot i Ochrony dla chłopców. (nr 6). Powstał w 1842 wg proj. Józefa Grzegorza Lessla dla Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności. Było tu miejsce dla 90 chłopców, pierwszym dyrektorem został Stanisław Jachowicz. W 1871 zakład przeniesiono na ul. Freta, a do opuszczonego budynku wprowadził się III Oddział Straży Ogniowej. W 1873 z tyłu wzniesiono na zapleczu wieżyczkę – czatownię. W 1936 III Oddział Straży pożarnej przeniósł się na Polną 1. Po wojnie, w 1948, całkowicie zachowaną kamienicę rozebrano na budowę Domu Partii.

Nr 7: kamienica Efrosa. W XVIII w. mieścił się tu dwór księżnej Lubomirskiej. W kamienicy z pocz. XIX w. mieścił się browar Tomasza Siengielewicza. Kamienica powstała w 1878-9 wg proj. Adama Oczkowskiego, a robotami kierował Aleksander Woyde. Pod koniec XIX w. mieszkał tu architektAdolf Woliński (1821-1895). W 1881 działał tu magazyn firmowy Fanryki Kafli, Pieców Berlińskich i Kominków Augusta Haensla. Na pocz. XX w. działały tu sklep firmowy z wyrobami bawełnianymi Towarzystwa Akcyjnego Zawiercie, księgarnia Ludwika Fiszera, magazyn kapeluszy damskich Sylla, sklep z czapkami G. Goldwassera, filia Złotego Ula, wytwórni słodyczy. W latach ’30 XX w. działał tu salon samochodowy Niktan, sprzedając wozy Auturn i autobusy Steward, oprócz tego mieściły się tu sklep z konfekcja damską Lucyny Sobocińskiej, skład apteczny z perfumerią i kosmetykami J. Skotnickiego, cukiernia Zofii Wakarecy, skład wyrobów z bawełny firmy Zawiercie Zofii Dusoge i zakład fryzjerski Warszawskiej Spółki Fryzjerów. W trakcie odbudowy powojennej po zniszczeniach, zostawiono jedynie neobarokowy portal i 2 koszowe balkony.

~ Nr 8: kamienica. Mieszkał tu  Józef Kalasanty Szaniawski (1764-1843), filozof, działacz polityczny, Dyrektor Generalny Wydziału Komisji Rządowej Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. Na pocz. XX w. mieściła się tu restauracja K. Tomaszewskiego, który postrzelił poprzedniego właściciela lokalu, Antoniego Grościckiego w czasie kłótni. W 1932 rozpadający się dom rozebrano, stawiając tu szkołę wg proj. Stanisława Tyrowicza i Tadeusza Ćwierdzińskiego, z tyłu ustanawiając ul. Muzealną, która już nie istnieje. Budynek poświęcono 23.11.1938, rozebrano zaś w dziesięć lat później pod budowę Domu Partii.

~ Nr 9: kamienica Rembaczewskiego. Powstała w 1835 wg proj. Corazziego. W poł. XIX w. działała tu traktiernia Antoniego Lipczyńskiego, a także mieszkał tu muzyk August Zymerman. W 1912 przeniósł się tu spod nr 5 skład naczyń kuchennych i kuchenek Edwarda Dusoge’a. Równocześnie działał tu magazyn mód Aux Quatre Saisons. W latach ’30 XX w. działał tu sklep z obuwiem Karola Górskiego i punkt sprzedaży samochodów Auto-Union.
Dwór Żebry. W XVIII w. mieścił się tu dwór Tomasza Żebry, osobistego lekarza królewskiego.
Pałacyk Jerzego Augusta Mniszcha. Powstał po 1762 na krawędzi skarpy, otoczony sporym ogrodem. Stał na rzucie prostokąta z ryzalitami po obu stronach. Miał 2 piętra. Po obu bokach stały oficyny połączone ćwierćkolistymi galeriami z osiową bramą. Pod koniec XVIII w. pałac przeszedł w ręce Szczęsnego Potockiego.

~ Nr 10: Dworki Zygmunta Schickorra \ Sikorskiego.

Nr 11\13: Bank Gospodarstwa Krajowego. W latach 1762-70 stał tu pałac wojewody sieradzkiego Wojciecha Opalińskiego. Od strony ulicy stały 2 oficyny. Miał jedno piętro. Mieściła się tu Dyrekcja Generalna Dróg i Mostów, gdzie mieszkali również jej dyrektorzy, m.in. Jarosław Christiani. W poł. XIX w. przebudowano północną elewację i umieszczono tu Zarząd XI Okręgu Komunikacji. W końcu XIX w. działała tu najpopularniejsza mleczarnia „Nadświdrzańska”. Nazwana była tak dlatego, że właścicielem był niejaki Dłużewski, właściciel majątku Dłużewo nad Świdrem. Kelnerki w strojach krakowskich podawały ‘wiejską kawę’, chrupiące rogaliki... Latem wystawiano przed lokal stoliki, był tam basenik z fontanną. Na dole kawiarnia, na górze bilardy. Przychodziła tu głównie bohema. Znana była pewna anegdota związana z lokalem. Otóż przychodził tu pewien kawaler, uderzający w konkury do każdej z posażnych panien, z takim samym, zerowym skutkiem. Zwano go zresztą Rydwan-Serduszko. Pewnego dnia był tu i dowcipny młodzian z psem, którego przewrotnie nazwał „Łowca Posagów”. No więc woła młodzian psa „Łowco Posagów, pódź tu!”, na co kawaler się wkurzył i doszło do ostrej wymiany słów. Wreszcie panowie chwycili się za kieszenie, aby wyciągnąć broń i zastrzelić adwersarza. Przyjaciele obu rzucili się do nich, aby ich powstrzymać. Jeden trzymał za chusteczkę, drugi za klucze... Obok mieścił się magazyn ogrodniczy J. Gebethnera. W 1928 mleczarnię zlikwidowano, stawiając tu gmach BGK w latach 1928-35 wg proj. Rudolfa Świerczyńskiego. Rzeźby na elewacji z czorsztyńskiego andezytu wykonał Jan Szczepkowski.

~ Nr 12: kamienica. Powstała w 1828, przebudowano ją w 1850: podwyższono do 3 pięter i ozdobiono detalem wg proj. Ludwika Szmideckiego. W 1861 mieściła się pracownia malarska Juliusza Kossaka, a pod koniec wieku XIX wytwórnia musztardy Franciszka Anczewskiego, a także mieściła się tu mleczarnia z barem „Jakubówka” oraz warsztat galwanizersko-brązowniczy W. Komorowski i S-ka. W 1919 działała tu restauracja Apolonii Klimasińskiej, a w 1929 istniał tu już sklep z kapeluszami i czapkami Marcina Cieszkowskiego, salon z okryciami damskimi Bronisławy Brzezińskiej, sklep meblowy Andrzeja Zawadzkiego i sklep z akcesoriami samochodowymi J. Adamczewskiego.

~ Nr 14: Pałac Jasińskiego. Powstał w 1828 wg proj. Corazziego dla kupca i inicjatora budowy al. Jerozolimskich. Była to wówczas największa kamienica w mieście. Miała 2 piętra z dwoma skrzydłami: 15 i 25 osi. Kamienicę przebudowano w 1840 i Jasiński odsprzedał budynek Najwyższej Izbie Obrachunkowej, która mieściła się tu aż do I wojny. Potem umieszczono tu Ministerstwo Komunikacji. W 1939 planowano rozbiórkę gmachu i postawienie tu Banku Polskiego. Na skutek bombardowania w 1939 większość budynku i tak runęła, a w 1941 podjęto decyzję o rozbiórce reszty i odbudowy od Nowego Światu.

Nr 15\17: EMPiK. Powstał w 1948-54 wg proj. Zygmunta Stępińskiego i Piotra Kuźmy. Na ścianie napis „Cały naród buduje swoją stolicę” i sceny akcji GL.
kamienica Husaka. Powstała wg proj. Szucha w 1823. Mieściła się tu wówczas kawiarnia Stanisława Dobrowolskiego, a na górze mieszkał jeden ze słynnych cukierników, Bernard Semadeni. Pod 1881 kamienicę przekształcono wg proj. Józefa Hussa dla rosyjskiego kupca herbacianego Wsiewołoda Istomina. Mieściła się tu cukiernia Kacpra Semadeniego. Pod koniec XIX w. mieścił się tu sklep winno-kolonialny, filia słynnego składu win Simon & Stecki. W 1884 otwarto tu kawiarnię Udziałowa, gdzie serwowano np. kefir własnego wyrobu, wieczorami grywała tu orkiestra. Właścicielami lokalu byli Elżanowski, S. Giżyński i K. Życki.

Restauracja święciła triumfy przed I wojną. Bywali tu członkowie redakcji ‘Chimera’, plastycy, poeci, literaci: Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Antoni Lange, Stefan Żeromski, Władysław Reymont, Kazimierz Wroczyński, Włodzimierz Perzyński, Antoni Kamieński... W latach ’30 XX w. działał tu Teatr 13 Rzędów i sklep kolonialny Stanisława Czecha. Po wojnie, ocalałe resztki rozebrano i zbudowano Dom Kultury i Książki. W 2009 upomnieli się o działkę właściciele gruntu, wywłaszczeni przez dekret Bieruta.
Cafe Club. Powstał w 1932 na miejscu zlikwidowanej Udziałowej. Był to elegancki klub z dansingiem i restauracją. W czasie wojny była to kawiarnia „tylko dla Niemców”. 24.10.1942 żołnierze GL wrzucili do środka bomby, za co Niemcy powiesili 50 mężczyzn. 11.07.1943 bojownicy ZWM wrzucili do wnętrza granaty, za co z kolei rozstrzelano 300 więźniów Pawiaka.

 ~ Nr 16: kamienica Kicińskiego. W XVIII w. mieścił się tu dom rzeźnika Krzemińskiego. Kamienica powstała w 1829 wg proj. Corazziego. W poł. XIX w. mieściła się tu apteka Jana Hakenbeila. W poł. XIX w. mieszkał tu architekt, budowniczy klasy drugiej Aleksander Leszczewski(1826-1855). W 1900 działała tu Cafe-Restaurant Gabler. Na pocz. XX w. działała tu apteka homeopatyczna, sklep z farbami i lakierami F. Beckmana. Na dachu świecił neon reklamowy mydeł Schicht i wiele innych. W latach ’30 na miejscu restauracji Gablera mieściła się Gastronomia. W 1928 Karol Frycz zmodyfikował wnętrza: wykonał Salę Złotą, Długą... Był tu i taras i weranda i lokal zyskał sporą popularność. Obok mieścił się sklep muzyczny F Beckmana i A. Imrotha, a także magazyn mebli W. Kucharskiego. Na piętrze działała redakcja Gazety Handlowej. Obok działała stara apteka Towarzystwa Zwolenników Homeopatii. Mieścił się tu pierwszy międzywojenny sąd dla nieletnich. Dziś jest tu pusty plac na rogu z ul. Smolną.

Nr 17: kamienica Pusłowskich. Powstała w 1848-9 wg proj. Henryka Marconiego. Na fasadzie rzeźby Klio, Talii, Uranii i Erato, wykonane przez Pawła Malińskiego. Na pocz. XX w. mieścił się tu skład wyrobów tabacznych Stambuł. W latach ’30 XX w. działał tu sklep z obuwiem braci Głażewskich.

Nr 18\20: pałac Róży Branickiej. W 1743 stał tu domek Milewskiego. W 1771 wzniesiono tu rezydencję Mystkowskich. Później budynek należał do Badenich, przebudowany w 1852-3 Branickich wg proj. Henryka Marconiego w stylu neorenesansu. W XIX w. mieszkał tu prezes Trybunału Cywilnego Ksawery Lewiński. Braniccy umieścili tu galerię obrazów mistrzów polskich i obcych i zbiór miniatur. Mieszkał tu gen. lejtnant Aleksandr Andrejewicz Żandr (1780-1830), niegdyś adiutant wielkiego księcia Konstantego. W 1827 działał tu handel win i korzeniami. W poł. XIX w. działała tu fabryka obić papierowych Karola Moesa. W latach ’50 XIX w. Henryk Marconi przebudował pałac, a w 1852 pałac stał się własnością Róży Branickiej. Mieszkał tu wysoce ceniony architekt Adolf Woliński (1821-1895) i mniej znany Edward Kapliński, konduktor budowniczy przy budowie kościoła ewangelickiego, działający po upadku powstania styczniowego. Swój pierwszy sklep z naftą do lamp prowadził tu Karol Minter. W latach międzywojennych mieściła się tu ambasada Wielkiej Brytanii, a żona jednego z pierwszych posłów brytyjskich, sir Williama Grenfella Maksa Mullera, lady Wanda, była znaną pięknością wśród Warszawiaków. Opowiadano, że w trakcie strajku dozorców sama zamiatała podwórko, czym wywołała szok. Kiedy rozpoczęły się naloty, a Wielka Brytania wypowiedziała wojnę Niemcom, pod ambasadą zebrał się kilkutysięczny tłum, wiwatujący na cześć sojuszników. Kiedy ambasador Howard W. Kennard i minister spraw zagranicznych Józef Beck wyszli na balkon, ludzie zdjęli czapki z głów i odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. W oficynach działały jedna z najstarszych w stolicy kwiaciarnia Ścisłowskiego, sklep z okryciami damskimi Józefa Flejszera, a od 1938 magazyn ubiorów Berry. W 1944 pałac zniszczono. W prawej oficynie mieści się od 1851 apteka, której wystrój zachował się do dziś. W latach ’20 XX w. należała do M. Mutniańskiego. Po zniszczeniach wojennych dobudowano jedno piętro.
Oficyna pałacu Branickich. Od 1851 mieści się tu apteka. Wystrój jest oryginalny.

Nr 19: pałac Kossakowskich. Początkowo stała tu od 1775, wg proj. pewnie Schroegera, kamienica kupca bławatnego Izaaka Olliera, zwanego Olejem. W latach 1848-9 przebudowano pałac gruntownie wg proj. Henryka Marconiego. Budynek podwyższono o piętro, zachowując belwederki. Jego właścicielami byli najpierw Pusłowscy, potem Kossakowscy po 5 latach. W 1858 dyplomata Stanisław Szczęsny Kossakowski przerobił wnętrza pałacu wg proj. Lanciego. W październiku 1859 w odnowionych wnętrzach wydano huczny bal na cześć młodego cara Aleksandra II. Pod koniec XIX w. mieściła się tu mleczarnia z barem i mieszkał tu architekt Edward Cichocki. Od zimy 1874 odbywały się tu słynne wieczory literackie w co drugi piątek miesiąca, w których brało udział nawet do 170 osób. W latach 1892-5 miał tu pracownię malarz Władysław Podkowiński. W 1911-2 założono na tyle kamienicy kryte lodowisko dużych rozmiarów Palais de Glace wg proj. Stefana Szyllera dla spółki Cynamon, Wiśniewski & S-ka. Sala była długa na 50 m, wsparta na 16 słupach. System chłodniczy zaprojektował inż. Adam Słucki. Z okazji sylwestra 1912 wystawiono pantomimę „Książę karnawału w krainie wiecznych lodów”. Lodowisko zamieniono po paru miesiącach na Skating Ring dla wrotkarzy, a potem na kino. Od 1913 we froncie kamienicy działał teatrzyk Bi-Ba-Bo. Istniały tu również zakłady: fotograficzny J. Raczyńskiego i fryzjerski „Władysław”. W 1915 w Palais de Glace istniał Teatr Na Czasie, gdzie występowała nawet Pola Negri. W 1919 na miejscu teatru ulokowało się kino Colosseum z salą na 2360 widzów. W latach ’20 działała tu restaurację firmy Brachowski i Ska. W Colosseum parokrotnie wygłaszał swe mowy Piłsudski (20.01.1924 i 15.03.1926). W latach ’30 wieku XX właściciele zubożeli i pałac stał się zwykłą czynszówką. Działały tu wówczas Perfumeria Francuska J. de Turnemine’a, sklep z zabawkami Janiny Heller A. Graff, zakład fotograficzny Jana Raczyńskiego, sklep z obuwiem Leona Doleya. Do czasów Powstania Warszawskiego działał tu teatrzyk Wesoły Ul na 460 miejsc, powstały na resztkach kina Colosseum w 1940. W czasie wojny został zniszczony, jednak szwedzka firma ASEA odbudowała pałac i służył on różnym skandynawskim firmom jako siedziba ich przedstawicielstw. Projekt wykonał Mieczysław Kuźma.

Nr 21: kamienica Spitzbartha. W latach ’80 XIX w. kamienicę przebudowano wg proj. Adolfa Schimmelpfenniga. Od 1910 działał tu popularny bar Centralny Piotra Barańskiego, księgarnia K. Idzikowskiego, sklep z materiałami piśmienniczymi K.T. Piaseckiego, dom handlowy Grafika, skład fortepianów A. Gruszczyńskiego i Specjalna Pracownia „Amazonek” i Okryć Damskich A. Riedla (od 1888). Na pocz. lat ’20 XX w. wegetował tu bar Centralny i mały hotel Belgijski. W latach ’30 XX w. działał tu skład fabryczny i perfumeria braci Szamotulskich i księgarnia Perzyński-Niklewicz. Istniały tu również sklep obuwniczy P. Cichego, zakład fotograficzny Leonard, salon samochodowy Unic.

Nr 22: Kamienica. W 1827 działała tu wytwórnia perfum wraz ze sklepem Karola Kantona, a także w 1824 otwarto kawiarnię Aspazja. W poł. XIX w. mieszkał tu architekt Symforian Szpadkowski (zm. 1894). Obecną kamienicę zbudowano pod koniec XIX w. Mieściła się tu wytwórnia fortepianów Juliana Hincza i redakcja pisma „Zorza”, a mieszkał tu architekt Marceli Berent (1824-1891) i malarz Józef Turowski. Na pocz. XX w. funkcjonował tu bar Strycki, Salon Sztuki Wołowskiego i zakład elektromechaniczny M. Piotrowskiego. Od 1906 umieszczono tu redakcję młodopolskiego periodyku Chimera Zenona Przesmyckiego "Miriama". W latach ’30 XX w. działał tu sklep z porcelaną i szkłem Kazimierza Kinasta. Po wojennych zniszczeniach odbudowano kamienicę, zostawiając detale elewacji podwórzowej, przejazdu bramnego i klatki schodowej, jednak przerabiając całkowicie fasadę.

Nr 22\28: Pawilony handlowe. Powstały w latach '70, powstawały tu głownie sklepiki i zakłady rzemieślnicze. Inicjatorem budowy pawilonów w 1972 był Zespół Budowy i Administracji Pawilonów Rzemieślniczych Nowy Świat. Ówcześni rzemieślnicy, wraz ze zmianą ustroju, zamienili zakłady na puby i galerie. Dziś jest to jedno z najbardziej popularnych imprezowych punktów w mieście. Są tu puby Pewex, Butelka, Klapsik, świetna kuchnia wietnamska Co Tu i inne. Problemy zaczęły się już w 2002, niejaka Stella Yousem z USA uznała, że jest ona spadkobierczynią terenu i żąda jego zwrotu. Jednak nie dopełniła formalności i sprawę oddalono. Ale to nie koniec - w 2012 kończy się 40-letnia umowa na użytkowanie pawilonów. Wkroczył więc Inspektorat Budowlany, zamykając kilka lokali - reszta ma zostać zamknięta wkrótce. Łakomy kąsek na kolejne inwestycje? Zawiązał się ruch obrony pawilonów, właściciele deklarują przebudowę kultowego miejsca.

Nr 23: kamienica. Na pocz. XX w. działała tu bar-restauracja Trocadero i sklep z damska bielizną Maria i S-ka. W 1918 Lardelli chciał otworzyć tu cukiernię, ale zrezygnował. Zamiast niego otwarto tu księgarnię Biblioteka Polska i cukiernię Zygmunta Ołdakowskiego. W 1928 nr 23 i 25 kupił włoski przedsiębiorca i zaczął je przerabiać. Kamienicę wyburzono i postawiono nową o dwóch kondygnacjach, sięgających 4 piętra. Projektantem był Juliusz Nagórski. Na tyłach mieściła się restauracja Italia z dość egzotycznymi salami, jak np. sala mauretańska. Po kilku latach restaurację zlikwidowano, a w salach działało kino Studio, niemieckiej wytwórni UFA. Od frontu otwarto kawiarnię Swann, potem sale dzierżawiła Jadwiga Domańska na lokal Cafe Milano. Wojnę przetrwał pawilon restauracji Italia w podwórzu.
Pasaż Italia. W 1928 posesję kupiła Luciana Frassati-Gawrońska, córki właściciela dziennika La Stampa, która założyła tu elegancki pasaż handlowy. Dziś mieści się tu Inside Jazz Club.

Nr 24: W 1827 działał tu handel win i korzeniami, a później sklep z wędlinami Jana Oswalda. Mieszkał tu wówczas naczelny lekarz Wojska Polskiego i Prezes Rady Ogólnej Lekarskiej Królestwa Polskiego prof. Jan Chrzciciel Szymon Stummer herbu Radzisław (1784-1845). Nową kamienicęzbudowano w latach ’80 XIX w. Mieścił się tu zakład Wilhelma Gliera produkujący instrumenty dęte. Na pocz. XX w. mieściły się tu sklep ze szkłem i porcelaną K. Kinasta, zakład kąpielowy Goplana (dom publiczny), zamknięty sądownie w 1912 dzięki donosowi Organizacji Zawodowej Alfonsów i Właścicieli Lupanarów. W latach ’20 XX w. przeniosła się tu z nr 64 restauracja Conrad, działająca już tutaj pod nazwą Mars. Zaraz po wojnie mieściła się tu restauracja Ignacego Klareckiego z 3 zakładami kąpielowymi.

Nr 25: kamienica Jasińskiego. Powstała w 1822 wg proj. Karola Henryka Gallego. Pod koniec XIX w. działała tu księgarnia Leopolda Szyllera. Na pocz. XX w. działał tu bar Europejski, remiza Eclips i sklep z obuwiem P. Moulina. W 1920 podwyższono dom o 2 piętra. W 1928 nr 23 i 25 kupił włoski przedsiębiorca i zaczął je przerabiać wg proj. Juliusza Nagórskiego. Jednym z jej lokatorów był poeta Julian Tuwim (1894-1953). W czasie wojny dom zburzono, odbudowując, dodano attykę i przebudowano przyziemie.

Nr 26: kamienica. W XVIII w. mieścił się tu dom kamieniarza Lipczyńskiego. W latach 1891-1899 działała tu Księgarnia Krajowa Kazimierza Promyka. Pod koniec XIX w. mieścił się tu sklep winno-kolonialny i redakcja pisma „Ekonomista”. Mieszkał tu rzeźbiarz Ewaryst Zbąski (1825-1891). Na pocz. XX w. mieścił się tu magazyn ubiorów męskich I. Umańskiego. W latach ’30 XX w. mieściły się tu bar Trocadero (od 1919), cukiernie Kajetana Malankowskiego i Aleksandra Komorowskiego, później dołączyła tu jeszcze restauracja Riwiera, sklep z bielizną Józefa Marcińskiego, pracownia obuwia Tadeusza Hiszpańskiego. W 1937 znalazła tu miejsce redakcja tygodnika "Świat".

Nr 27: kamienica Kijewskiego. Powstała po podziale przez spadkobierców kamienicy Gajewskiego (29) w 1855 wg proj. Juliana Ankiewicza. W poł. XIX w. działał tu skład win i korzeni Feliksa Potrzebskiego. Przez pewien czas mieszkał tu architekt Wojciech  Wawrzyniec Bobiński(1814-1879). Pod koniec wieku działał tu sklep z obuwiem Leona Zakrzewskiego. Na pocz. XX w. mieściła się tu miodosytnia K. Mieszkowskiego i skład zabawek A. Graffa. W latach ’30 mieściły się tu magazyn kapeluszy damskich Magnique S. Mączyńskiej, kawiarnia Serkowskiej i Sikorskiej, małe kino Zachęta, zakład fotograficzny Foto-Baby Miernickiego i Kaczkowskiego, a później otworzył się tu sklep delikatesowy Braci Hirszfeld. W czasie okupacji działał tu skład kawy Meinla „nur fur Deutsche”. W latach ’90 na tyłach kamienicy miesciło się biuro ogłoszeń Gazety Wyborczej, co upamiętnia tablica.

Nr 28: oficyna. Z tyłu budynku mieści się olbrzymi modernistyczny budynek. W poł. XIX w. działała tu fabryka ram złoconych Aleksandra Drago, mieszkali tu również wykładowca historii, geografii i literatury w Liceum Warszawskim, Ludwik Koncewicz (1790-1857) oraz aktor ale również znakomity magik i prestidigitator Ludwik Royer (1799-1885). Pod koniec XIX w. działała tu wytwórnia kapeluszy słomkowych. W 1910 dobudowano tu 2 piętra, zmieniając jej wygląd. Mieścił się tu sklep galanteryjny Bernard. W latach ’30 XX w. działały tu sklep z obuwiem Wincentego Klarowicza i perfumeria M. Galard i S-ka.

 Nr 29: kamienica Gajewskiego. W XVIII w. mieścił się tu dwór Jana Godfryda Zimmermanna, sekretarza królewskiego pocztamtu. Jednopiętrowa kamienica powstała w 1818-22 wg proj. Lessla dla rodziny Gajewskich. W latach ’40 XIX w. właścicielami był Domański. Południową część rozebrano już w 1855 i postawiono na tym miejscu inną kamienicę, a pozostałą resztę po wojnie podwyższono i nieco zmieniono. Miał tu zakład jubiler A. Oraczewski. W latach ’30 XX w. nieprzerwanie działał magazyn futer J. Ujejskiej. Po zniszczeniach wojennych dobudowano jedno piętro. Mieszkał tu Benedykt Jerzy Dorys wł. Rotenberg (1901-1990) - wybitny fotograf mody i portrecista, jeden z założycieli Związku Polskich Artystów Fotografików, autor wielu wystaw, m.in."Aktorzy i moda lat trzydziestych" czy "Twórcy kultury polskiej" (obie w 1974 roku).

Nr 30: kamienica Spitzbartha. W XIX w. mieszkał tu gen. Jakub Redel (1769-1845), dowódca polskiej Artylerii Pieszej, a także gen. jazdy Aleksander Antoni Jan Rożniecki herbu Rola (1774-1849), będący równocześnie prezesem Dyrekcji Teatrów. W 1827 mieściła się tu apteka Jana Żelazowskiego. W 1901 wybudowano tu 3-piętrową kamienicę wg proj. Artura Spitzbartha. Mieścił się tu sklep muzyczny C.M. Schroedera i skład fortepianów i pianin J. Beckera, jako jeden z nielicznych prowadzący sprzedaż ratalną. Lokal od ul. Foksal zajmował skład Zakładów Ogrodniczych Phoenix i firmowy sklep maszyn do szycia Singera oraz sklep obuwniczy E. Kwiatkowska i Syn i sklep Towarzystwa Akcyjnego Gramofon. W latach ’20 sklep Beckera przejął A. Ginsburg, potem powstały tu sklep z konfekcją damską Lucy, sklep z obuwiem W. Kwiatkowskiego i przez krótki czas (1918) kawiarnia Chaima Goldberga. W 1939, w czasie nalotu został tu tylko aktor Karol Benda z kolegą. W pewnym momencie poszli na drugi koniec mieszkania, zwabieni psim ujadaniem. W tej chwili, w opuszczony pokój uderzyła bomba, niszcząc część budynku aż do gruntu. Panowie i pies ocaleli. W ocalałym skrzydle kamienicy otwarto Cafe Lucyna na pierwszym piętrze: śpiewała tu Lucyna Szczepańska, zwana Słowikiem Warszawy, występowali Lawina-Świętochowski wraz z Zygmuntem Rewkowskim.

~ Nr 31: Dom Hołowczyca. Powstał w 1820 wg proj. Corazziego dla prymasa Królestwa Polskiego Szczepana Hołowczyca. Na przeł. XIX i XX w. działał tu magazyn mebli Ignacego Kasperskiego. Dom rozebrano w 1912. Na jego miejscu w 1913-4 powstała kamienica wg proj. Adama Oczkowskiego dla aptekarza Mariana Malinowskiego. Przed II wojną, przez jakiś czas działała tu Szkoła Ziemi Mazowieckiej, późniejsze liceum Żmichowskiej z ul. Rozbrat. Było to kiepskie miejsce na szkołę, więc omal nie zbankrutowała. Mieścił się tu skład fabryki tytoniu Union Kołodziejskiego i Filipowskiego i Remiza Drezdeńska i Ziemiańska. Część domu rozebrano w 1912. W latach ’30 XX w. mieściła się tu nadal apteka Malinowskiego, później przejęta przez Tadeusza Ulatowskiego, cukiernia Forkasiewicza i skład pomorskiej fabryki instalacji kuchennych Herzfeld i Victorious. Zniszczona w czasie nalotów w 1939.
Kamienica. Powstała po wojnie wg proj. Bohdana Lacherta w stylu niby konstruktywistycznym, ochrzczona została Domem Pod Biustonoszami.

Nr 32: kamienica Bobińskiego. Powstała w 1819 wg proj. Lessla dla mistrza murarskiego Wojciecha Bobińskiego. W 1827-37 mieszkał tu konsul francuski Raymond Durand, autor pamiętnika „Depesze z powstańczej Warszawy 1830-31”. Konsul zajmował 8 pokoi w oficynie. W 1827 działała tu cukiernia Fryderyka Bulla i mieszkał tu senator Zygmunt Kurnatowski. Na pocz. XX w. działało tu biuro Oddziału Warszawskiego Siemens i Halske. W latach ’20 XX w. kamienica należała do Jadwigi Rey, gdzie mieściły się biura ni przedstawicielstwa firm: AEG, Siemens, ale także sklep z obuwiem Antoniego Świerszcza. W czasie odbudowy po wojennych zniszczeniach, rozebrano część wschodnią pod budowę ul. Gałczyńskiego, a zachodnią część obniżono i pozbawiono wystroju. Środkowa pozostała z eklektycznym wystrojem, który niebawem i tak skuto.

Nr 33: kamienica Branickiego. Powstała na gruntach jurydyki szpitalnej. W poł. XIX w. mieściła się tu apteka Edwarda Koopego. W 1868 kamienicę podwyższono wg proj. Aleksandra Woyde o drugie piętro. Mieścił się tu skład herbat Wasilij Perłow i Synowie, a także cukiernia Teofila Michalskiego. W 1869 Antoni Tour i Kazimierz Antoni Blikle otworzyli tu kolejną cukiernię. Na pocz. XX w. działał tu sklep galanteryjny Konkurencja. W latach ’30 XX w. kamienica należała do Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Mieściła się tu księgarnia Schola Nova, 2 sklepy obuwnicze Wyrób Krajowy Aleksandra Pronera i druga Aleksandra Kulczyckiego, magazyn przyrządów optycznych Natalii Seid. Po wojnie odbudowano ją wg proj. Tadeusza Żurowskiego praktycznie dokładnie wg pierwowzoru.

Nr 34: kamienica Paprockiego. Powstała w 1819 wg proj. Lessla, po kilkunastu latach dobudowano piętro. Działał tu zakład brązowniczy Roberta Bothego, produkujący m.in. kasy ogniotrwałe. W latach ’60 XIX w. nadbudowano kamienicę o piętro. Karol Bothe prowadził tu sklep z lampami. Adolf Schmidt otworzył tu w 1874 pijalnię wód mineralnych, gdzie przygrywała orkiestra Sonnenfelda. Obok mieściła się wytwórnia bilardów Ferdynanda Trotschla. W 1897 działała tu drukarnia Rubiszewskiego i Wrotnowskiego. W latach ’20 XX w. działał tu słynny sklep z butami Lucjana Leszczyńskiego (ze skóry wężowej, krokodyla, antylopy itd, prawdziwa „biżuteria”, kupowała tu nawet japońska księżna Kiuko), obok działał salon samochodowy Frank Albert – Victor, sklep z fortepianami Antoniego Dutza, sklep z armaturą łazienkową i ogrzewaniem Edmunda Brzęczka i sklep z gorsetami Cecylii Siwert.

Nr 35: kamienica Burgera. Uważana do niedawna za pałac Hołowczyca. Powstała na gruntach jurydyki szpitalnej w 1820 wg proj. Lessla dla kasjera generalnego dyrekcji poczt, Karola Burgera. Mieszkał tu pochodzący z nobilitowanej niemieckiej rodziny generał-major Włodzimierz von Knorring (1784-1864) - dowódca pułku Kirasjerów Podolskich w 1. Brygadzie rosyjskiej Dywizji Jazdy Gwardii, jeden z najbardziej aktywnych dowódców tłumiących powstanie listopadowe, uczestnik szturmu na Warszawę. Od 1869 działa tu nieprzerwanie cukiernia A. Bliklego, którą otworzył, odłączywszy się od A. Toura spod nr 33. W latach ’70 XIX w. grywał tu na fortepianie Paderewski.W poł. XIX w. działał tu zakład fotograficzny Juliusza Blumenthala i mieszkała księżnaKlara Lubomirska. W 1869 otwarto rękodzielniczo-przemysłowy i naukowy zakład dla kobiet Wandy Schmidt, gdzie kobiety mogły się uczyć rzemiosł. Od ok. 1900 roku swoją siedzibę miał tu sklep Braci Łopieńskich, w którym można było kupić luksusowe przedmioty dekoracyjne, takie jak cukiernice, patery czy medaliony, wytwarzane w jednej z najsłynniejszych odlewni brązowniczych w stolicy. W latach ’30 XX w., kiedy kamienica należała do Strumiłłów, mieściły się tu księgarnie Michała Arcta i Księgarnia Rolnicza, a także działała cukiernia Bliklego. Swoją siedzibę znalazło tu później Muzeum Łowiectwa Polskiego Związku Łowieckiego. Po wojnie mieszkał tu również Jan Jakub Hollender (1907-1989) - grafik, autor wielu znaków firmowych, m.in. PeKaO, Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych, Desy czy Centrum Zdrowia Dziecka.
Rzeźba jelenia na dziedzińcu. 

Nr 36: kamienica Dancygierów. Powstała w 1892. W XVIII w. mieścił się tu dom rzeźnika Bryndzewicza. Mieściła się tu wytwórnia fortepianów Jana Luboradzkiego, a pod koniec XIX w. produkcja cukierków angielskich Ryszarda Hausadowskiego. W 1903 działał magazyn meblowy Maison Moderne. W 1913 otwarto sklep z kawą Pluton Michała Tarasiewicza, magazyn wyrobów optycznych A. Kowalskiego, sklep z instrumentami dętymi W. Stowassera & Synów, sklep z okryciami damskimi i męskimi F. Mariańskiego. W latach ’20 XX w. mieścił się tu sklep z kawą firmy Pluton, salon z obuwiem J. Topasa, sklep z konfekcją Ignacego Sawickiego, magazyn z galanterią i trykotażami Józefa Kacenelenbogena, sklep z meblami M. Hopensztanda i 2 sklepy z biżuterią.

Nr 37: kamienica Hoffmana. Powstała na gruntach jurydyki szpitalnej, później mieścił się tu folwark z ogrodem marcinkanek. Kamienica stanęła tu w 1819-20 dla doktora Fryderyuka J. Hoffmana wg pro. Fryderyka Alberta Lessla. Mieszkał tu profesor UW, botanik, chirurg i medyk Fryderyk Jakub Hofmann, a także aktor Florian Skomorowski. W 1827 działała tu wytwórnia octu winnego Fryderyka Jakuba Hoffmanna, potem warsztat brązowniczy Jakuba Trouvego. W 1880 kamienicę kompletnie przekształcono wg proj. Adama Oczkowskiego, gdyż była identyczna z nr 39. Działał tu wtedy magazyn mody damskiej Zofii Kańskiej i księgarnia Teodora Paprockiego, przejętą w 1894 przez Saturnina Sikorskiego. Jednym z jej mieszkańców był wówczas Zygmunt Noskowski(1846-1909) - wybitny kompozytor i pedagog. Na pocz. XX w. mieściło się tu przedstawicielstwo firmy Laboratorium Techno-Chemiczne St.-Petersburskie i sklep z porcelaną S. Górskiego. W latach ’30 XX w. kamienica należała do Eugenii Rejcher. Mieścił się tu marny hotelik Audlon, potem Łódzki, sklep z konfekcją damską Stefanii Kryńskiej, magazyn z obuwiem Adama Różyckiego, 2 zakłady fotograficzne Dyzma i Renardo, księgarnia S. Strakana, sklep z damskimi kapeluszami Heleny Zaremby.

Nr 38: kamienica Gundelacha. Powstała w 1921-2 wg proj. Karola Henryka Gallego. Mieszkał tu w poł. XIX w. pianista Filip Stahl, który prowadził tu również wytwórnię fortepianów. W 1882 przekształcono kamienicę wg proj. Marcelego Plebińskiego, dzięki czemu kojarzono dom z kamienicami paryskimi. Pod koniec XIX w. mieściła się tu mleczarnia z barem i sklep z obuwiem męskim M. Zdziennickiego. Ok. 1910 mieścił się skład apteczny W. Waligórskiego, który na dachu umieścił olbrzymi ekran reklamowy. W latach ’20 XX w. mieścił się tu skład apteczny Świderskiego i Thugutta, a także parę innych malutkich sklepów.

Nr 39: kamienica Kulikiewicza. Powstała na gruntach jurydyki szpitalnej, później mieścił się tu folwark z ogrodem marcinkanek. Kamienica stanęła tu w 1819-20 dla sekretarza Komisji Rządowej Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego Jana Kulikiewicza wg pro. Fryderyka Alberta Lessla. Pod koniec XIX w. wytwórnię obić papierowych, cerat, rolet i perfum prowadził Julian Czarnecki oraz wytwórnia waty. W 1871 działał tu teatrzyk Figaro, którego właścicielem był J. Schraum, razem zresztą z bawarią. W 1900 otwarto tu remizę Stanisława Jankowskiego, prezentując modele pojazdów z wystawy paryskiej. Później otwarto tu również jeden z dwóch głównych składów kawioru Szelechowa, sklep jubilerski F. Szymaniewskiego, Cafe Caprice i Remiza Nowa. W latach ’30 XX w. nadal mieścił się tu skład Szelechowa, poza tym sklep tytoniowy Kair, sklep obuwniczy Goworka, zakład fotograficzny L. Forbet Hirszbajna. Na wyższych piętrach działały redakcje Ekspresu Porannego i Kuriera Czerwonego, biura Kroniki Filmowej, firma meblowa oraz salon obuwniczy Piotr Kuryluk i Ska. Do 1944 przetrwał tylko Blikle i Kuryluk.

Nr 40: kamienica Rogozińskiego. Powstała w 1827 dla radcy kolegium Prokuratorii Jeneralnej Józefa Rogozińskiego. W 1827 działała tu wytwórnia ram złoconych Jakuba Rotha. W 1854 otwarto tu zakład piwa bawarskiego W. Brzezińskiego i zakład piwa bawarskiego Józefa Ćwierlikowskiego. Później działał tu ogródek Walhalla p. Janickiego, oferujący obfitość trunków i pyszne jedzenie. Lokal cieszył się dużym powodzeniem wśród okolicznych „miłośników napitków wyskokowych”. Od 1910 mieścił się tu wielki garaż na 40 pojazdów, razem z warsztatem firmy Garage Centrale de Dion Button, Geyer & Co. W latach ’30 XX w. działało tu kino Pan na 850 miejsc, hotel drugiej kategorii Montreal, perfumeria B. Mazurkiewicza, salon z obuwiem Józefa Głażewskiego, sklep jubilerski Fortuna E. Drehera i sklep optyczny Stanisława Rudzkiego.

Nr 41: kamienica Mrozowskich. Powstała na gruntach jurydyki szpitalnej, później mieścił się tu folwark z ogrodem marcinkanek jako kamienica szpitala św. Ducha. Powstała w 1823 wg proj. Szucha. Mieszkał tu w 1827 biskup płocki Adam Prażmowski, potem Henryk Klawe, późniejszy magnat przemysłu farmaceutycznego. Działała również kawiarnia Kiwy Schambaum. Od 1868 mieszkał tu przez kilka lat Stanisław Moniuszko. W latach ’70 XIX w. przeniesiono tu redakcję pisma Kłosy Salomona Lewenthala, który tu również mieszkał. Z pismem współpracowali najwybitniejsi ludzie pióra tamtej epoki. Mieściła się tu również Biblioteka Celniejszych Dzieł Literatury Europejskiej, a żona Lewenthala, Hortensja, prowadziła salon literacki. 23.08.1873 otwarto tu księgarnię i skład nut Adolfa Kowalskiego, którą potem przejął Lewenthal. W 1889 zmodernizowano teatrzyk Nowy Świat spod nr 43 i przeniesiono tutaj. W 1896 wystawiono tu sztukę Zalewskiego „Swaty lichwiarskie”. Teatrzyk działał do 1902 jako Wodewil, a w 1903-7 jako Renaissance. W 1908 ulokował się tu S. Gliński, sprzedając pastę do butów Bon Ton, szuwaks, smarowidło i glazurę do obuwia i inne obuwnicze utensylia. Obok działał sklep z obuwiem L. Niemczyńskiego, skład maszyn rolniczych J. Ryxa i Gradenwica, handel win J. Ziółkowskiego. W latach ’30 mieścił się tu skład AGD Krzysztof Brun i Syn, sklep z galanterią Aleksander L. Rozenzweiga i Synów, Salon Obuwia, w 1928 sprzedawano tu wyroby cukiernicze Franboli w sklepie Au Delice, sklep z radiami i art. Optycznymi Radio-Helios Filipa Drehera, za to do 1939 dotrwał sklep z futrami Ludwika i magazyn komisowy Wedla. Sklep Wedla przetrwał do 1944, przejęty przez nowych, aryjskich właścicieli. Po wojnie odbudowano kamienicę bez dawnych zdobień.

Nr 41a\43\47a: ratusz Stępińskiego. Zaprojektowany przez Zygmunta Stępińskiego budynek wygląda na ratusz: arkady, wieża z zegarem, dziedziniec... W latach ’80 XIX w. kamienicę przebudowano wg proj. Adolfa Schimmelpfenniga. Mieści się tu przedszkole, biblioteka. Mieszkała tu Anna Dębska (ur. 1929) - rzeźbiarka, autorka dzieł o tematyce zwierzęcej. Jej ulubiony materiał to ceramika, brąz, sztuczny kamień i beton metalizowany brązem.

Nr 42: kamienica Lessla. W 1820 dobudowano piętro i przebudowano dla architekta Lessla. W latach ’70 XIX w. mieszkał tu architekt Józef Huss. Na pocz. XX w. mieścił się tu zakład pogrzebowy W. Świejkowskiego. W latach ’20 XX w. działała tu kawiarnia Hallerczanka, a w 1928 antykwariat N. Sakiela, sklep z bielizną Lingerie, fryzjer Stanisław i Antoni i salon jubilerski Edwarda Jagodzińskiego.

Nr 43: kamienica Leppiga. Powstała w 1823 wg proj. Szucha. W latach ’80 XIX w. kamienicę przebudowano wg proj. Adolfa Schimmelpfenniga. Mieściła się tu wytwórnia fortepianów Aleksandra Janiszewskiego i sklep Fabryki Broni Palnej i Rewolwerów Juliana Stapfa. Od 1872 działała tu redakcja literackiego pisma Niwa. W 1882-8 działał tu teatrzyk ogródkowy Nowy Świat. Na pocz. XX w. mieścił się tu magazyn ubiorów męskich J. Orzechowskiego, sklep z konfekcją braci Zander, sklep ze srebrem i platerami P. Łątkowskiego i magazyn pianin i fortepianów B. Strzeleckiego. Latem 1910 występował tu Teatr Mały z Filharmonii. W 1919 zaczynał tu teatr Renaissance, a od 1921 działał już teatr Wodewil Wiktorii Kaweckiej z widownią na 1200 miejsc. W 1927 teatr przekształcił się w kino Wodewil, działające do 1930. Po remoncie, w 1931 otwarto kino Majestic, z wnętrzami Jerzego Gelbarda i Grzegorza i Romana Sigalinów. Obok kina działały sklep z biżuterią G. Bargoina, bar Kokos (założony przez pracowników bufetu z wyścigów końskich z Pola Mokotowskiego), sklep galanteryjny W. Łacanowskiego, sklep z kawą wiedeńską Julius Meinl (w czasie okupacji przeniesiony do nr 27), 2 sklepy z obuwiem, zakład fotograficzny, sklep kolonialny Józefa Lenartowicza, sklep z kapeluszami męskimi i magazyn z kosmetykami Feliksa Hertza. Do okresu wojny mniejsze sklepy się zmieniały kilkakrotnie. Po wojnie odbudowano kamienicę bez dawnych zdobień. Przed wyjazdem do Salonik mieszkał tu Jerzy Iwanow-Szajnowicz (1911-1943) - działacz ruchu oporu, słynny "agent nr 1", o czym informuje umieszczona na frontowej ścianie budynku tablica z brązu, odsłonięta 26.10.1985 roku.

Nr 44: kamienica Tylcera. Powstała przed 1784 dla burmistrza jurydyki Ordynackiej. W 1790 mieścił się tu ratusz owej jurydyki i każdy nowy burmistrz tu mieszkał. Później funkcję ratusza pełnił nr 46. W 1827 zakład rusznikarski prowadził Kazimierz Kwietniewski. W latach ’20 XX w. działała tu kawiarnia i cukiernia Władysława i Konstancji Matuszewskich, a potem sklep z obuwiem Franciszka Kieliszka i Stanisława Marczyka.

Nr 45: kamienica Heyzerowej. Powstała w 1823-5 wg proj. Karola Henryka Galle. W 1861 mieszkał tu Joseph Conrad. Mieszkała tu Rozalia Boull, właścicielka cukierni na rogu z Ordynacką. Na pocz. XX w. dom rozbudowano. Mieściła się tu cukiernia Szymona Trojanowskiego, Skład Artykułów Fotograficznych J&W Kasprzycki, sklep z biżuterią G. Bargoina i magazyn firmowy Warszawskiego Laboratorium Chemicznego. W latach ’30 XX w. działał tu sklep obuwniczy Władysława Rychtera i wytwórnia mebli Biskego i Wyszomirskiego. Po wojnie odbudowano kamienicę bez dawnych zdobień.

Nr 46: kamienica Brandta. Powstała w 1850 dla burmistrza Jana Brandta. W XVIII w. stał tu ratusz jurydyki Ordynackie. W 1827 działał tu handel win i korzeniami, później sklep z wędlinami wdowy Kapickiej i drugi Jana Oswalda. Na pocz. XX w. działał tu sklep K. Stabrowskiego, sprzedający pościele. W latach ’20 XX w. działały tu sklep z konfekcją męską Unitas Chaima Herszkowicza i magazyn jubilerski Piotra Łątkowskiego.

Nr 47: kamienica „Wędrowca”. W XVIII w.; stał tu ratusz kapituły warszawskiej – jurydyki szpitalnej. Pod koniec XVIII w. stała tu kamienica Andrzeja Beera. Ta powstała zapewne w I połowie XIX w. W roku 1861 mieszkał tu Teodor Józef Konrad Korzeniowski, znany później bardziej pod nazwiskiem Joseph Conrad (1857-1924), znakomity pisarz angielski. W 1892 umieszczono tu redakcję tygodnika krajoznawczego „Wędrowiec”, założonego przez Józefa Ungera w 1862. W związku z tą przeprowadzką podwyższono kamienicę do 5 pięter. Pod koniec lat ’40 XIX w. założono tu restaurację "Pod Jabłkiem", która działała ok. 60 lat. W 1878 właścicielem restauracji został Konstanty Kowalski. Od 1836 w domu szwagra Chopina, Antoniego Barcińskiego, mieszkali rodzice pianisty. Właścicielem kamienicy był wtedy Saturnin Sikorski. "Wędrowiec” zbankrutował w 1905. W 1909 działał tu salon obuwia Stefan, magazyn z obrazami i przyborami piśmienniczymi Juliana Buroffa (działał do II wojny) i sklep firmowy Columbia Phonograph Company.
Obecną kamienicę zbudował na przeł. XIX i XX w. Bronisław Żochowski-Brodzica. W latach 1924-9 mieszkał tu kompozytor Karol Szymanowski (1882-1937) w mansardzie na szczycie (nie istnieje dziś); chorym będąc, bardzo męczyły go wspinaczki po schodach na ostatnie piętro. Po 1945 ponownie odtworzono kamienicę jako dwupiętrową i umieszczono tu księgarnię radziecką z tanimi wydawnictwami po rosyjsku.

Nr 48: kamienica z 1850. Na pocz. XX w. mieścił się tu sklep z herbatą Smak i Zdrowie. W latach ’20 XX w. działały tu m.in. skład futer Hermine i sklep elektrotechniczny Juliana Gutta. Po 1918 krótko działała kawiarnia Jana Wojcieszka.

Nr 49: kamienica Bentkowskiego. Powstała na miejscu pałacu Małachowskich. W 1820-2 profesor UW Feliks Bentkowski wystawił tu kamienicę wg proj. Hilarego Szpilowskiego lub Michała Kado. Mieszkał tu wówczas inny profesor UW, wykładowca filozofii Krystyn Lach-Szyrma (1790-1866), a także rzeźbiarz Adam Zelt. Działała tu wytwórnia ram złoconych pod koniec XIX w. Na pocz. XX w. mieściły się tu salon z gorsetami Wiktoria, sklep z artykułami pościelowymi R. Szwembergera, magazyn bielizny i konfekcji miejskiej S. Staleckiego, oraz sklepy meblowe Koperskiego i Frosta. W latach ’30 XX w. parter zajmował Bank Związkowy Spółek Zawodowych w Poznaniu, sklepy zajmował nadal Stalecki, poza tym mieściły się tu firma jubilerska Stefana Dmowskiego, skład mebli Brzozowskiego, sklep z artykułami piśmienniczymi Heleny Waśniewskiej, sklep z instrumentami muzycznymi F.J. Nowickiego i 2 sklepy z obuwiem Franciszka Skarżyńskiego i Bolesława Barcza. Po zniszczeniach wojennych dom odbudowano dla Stowarzyszenia Ekonomików Polskich, z nowoczesnym, żelbetonowym, przeciwogniowym dachem.

Nr 50: kamienica. W 1827 działał tu handel win i korzeniami. Na pocz. XX w. działał tu zakład pogrzebowy J.N. Pełczyńskiego. W latach ’20 XX w. działało kino Casino z ogromnymi reklamami filmów, malowanymi na blasze. Poza pracującym nadal zakładem Pełczyńskiego, istniało tu kilka mniejszych firm, np. pracownia ubiorów wojskowych E. Ewigkeita.

Nr 51: pałac Jabłonowskich. W XVIII w. stała tu rezydencja Adama Łodzi Ponińskiego, 250 lat temu najwyższy budynek przy ulicy. W 1784 pałac kupił wojewoda wołyński książę Hieronim Sanguszko. Zamieszkał tu książę Maksymilian Jabłonowski (1785-1845) - kasztelan Królestwa Polskiego, wojewoda, członek Rady Stanu a następnie senator Imperium Rosyjskiego. W 1873 odnowiono kamienicę, niszcząc przy okazji rokokową dekorację i usunięto kamienne odboje w bramie. Sklep z obuwiem męskim prowadził tu Antoni Krzewski. W 1902 otwarto tu cukiernię Louvre Wł. Jackowskiego. Zakład miał własną stację prądotwórczą, na wypadek awarii i słynął jako miejsce spotkań romansowych: przy oknie zawsze siedziały wymalowane i strojne damy z półświatka. W latach ’30 na miejscu Louvre mieścił się oddział Banku Zachodniego, a obok sprzedawano słodycze firmy Fuchs.

Nr 52: ORNO. Mieszkał tu znany warszawski architekt Wojciech Wawrzyniec Bobiński (1814-1879). Na pocz. XX w. pracował tu zakład S. Krzyżanowskiego, produkujący meble. W okresie międzywojennym działały tu 2 cukiernie: Reginy Ziemińskiej (początkowo kawiarnia Anieli Paluch) i Gdańska Augusta Barbisza (pierwszym właścicielem był Feliks Gładziński).

Nr 53: kamienica Mikulskiego. W XVII w. tereny te należały do Szarytek, a w XVIII w. stał tu dwór Konstancji ze Dłuszków Denhoffowej, wojewodziny malborskiej, tzw. Dwór Warecki. Ok. 1670 znalazła swe miejsce tu pierwsza stała poczta w Warszawie, przeniesiona z ul. Podwale 15\19. Obok stała pocztahalteria, czyli stajnia wozów pocztowych. Drewniana zabudowa została zniesiona ok. 1815, choć pocztę przeniesiono na Marywil w 1742. W 1762 dwór kupił Józef Pułaski. Obecnakamienica powstała w 1821-3 wg proj. Fryderyka Alberta Lessla dla Mikulskiego. Po śmierci Lessla w 1822 budowę ukończył Szuch. W XIX w. mieszkał tu  Wacław Ritschel herbu Kariatyda (1794-1872) - profesor architektury Uniwersytetu Warszawskiego, starszy radca Rady Budowniczej a później członek Komisji Drogi Żelaznej Warszawsko-wiedeńskiej. Mieściły się tu składy herbat: Jana Grydina i braci Popow. Na pocz. XX w. mieściły się tu sklep z odzieżą dziecięcą E. Gundelacha, magazyn galanterii A. Kumrowa i skład papieru S. Winiarskiego. W latach ’30 otwarto tu bar piwny Okocimski, a zaraz po I wojnie działała tu restauracja Kresy, a na jej miejsce weszła restauracja Herbsta, aż wreszcie w latach ’30 właścicielem została cukiernia Napoleonka. Obok działał sklep z materiałami piśmienniczymi Stanisława Winiarskiego i sklep z kawą firmy Pluton braci Tarasiewiczów, sklep z damską konfekcją E. Gundelach Heleny Zachert i magazyn męskich nakryć głowy E. Mieszkowskiego. W 1935 otwarto tu lokal firmy E. Wedel, zaprojektowany przez Juliusza Żórawskiego.
Figura Ecce Homo. Stara figura na kolumnie, usunięta w 1818 w związku z instalacją latarń olejowych i brukowaniem chodników.

Nr 54: kamienica Skalskiego. Powstała w XVIII w. dla aptekarza Józefa Skalskiego. W 1892 dobudowano kolejne piętro. Na pocz. XX w. egzystował tu magazyn krawiecki E. Raciborskiego. Przez wiele lat mieszkał w niej Franciszek Kostrzewski (1826-1911) - znakomity malarz i ilustrator. W okresie międzywojennym działał tu sklep z nakryciami głowy firmy S. Cieszkowski i salon z obuwiem Jana Kieliszczyka oraz sklep z maszynami do szycia Bolesława Setrila. Dziś połączona z nr 56.

Nr 55: kamienica Mikulskiego. W XVII w. tereny te należały do Szarytek. Na tym miejscu stał dwór starosty wareckiego, Józefa Pułaskiego. Kamienica powstała w 1824-6 prawd. wg proj. Adolfa Szucha. Prowadził tu sklep z towarami rosyjskimi Jan Grydin i sklep winno-kolonialny Stanisław Rozmanith. W latach ’30 XX w. na dwóch piętrach działał skład futer Tytusa Kowalskiego i spółki, a także sklep tytoniowy wraz z kantorem loterii P. Kamińskiego.

Nr 56: kamienica. W latach ’80 XIX w. nadbudowano kamienicę o 3 piętro, którego dekoracje i wykonanie została niezwykle skrytykowana za swoją tandetność. Mieścił się tu skład herbat Bazylego Klimuszyna i kawiarnia Ludwiki Gellert, a także redakcja „Pamiętnika Lekarskiego”. Na pocz. XX w. działał tu zakład jubilersko-zegarmistrzowski S. Perca i sklep meblowy Rejndel i S-ka. W okresie międzywojennym usunięto z kamienicy ozdoby. Działały tu sklep z konfekcją "Korona" Abrahama Rozenberga, sklep z czapkami Diamentsztajna i Kulika oraz salon z kapeluszami damskimi Anieli Mościckiej. Dziś połączona z nr 54. Mieszkała tu Małgorzata Hołyńska (1916-2006) - pisarka ("Kosmaty bożek Babalú""Dolina Jozafata"), tłumaczka książek z języka portugalskiego, francuskiego i hiszpańskiego (m.in. A. Makine`a, G. Simenona, M. Tourniera), wieloletnia szefowa redakcji romańskiej Spółdzielni Wydawniczej "Czytelnik".

Nr 57: kamienica stara Poczthaltera. W 1870 przeniosła się tu redakcja pisma kobiecego Bluszcz; właścicielem kamienicy był wtedy wydawca Bluszcza, Michał Glucksberg. Na pocz. XX w. działał sklep cukierniczy Versailles, sklep fotograficzny Czesława Kulewskiego, sklep z rowerami Z. Jasieńskiego i skład fortepianów A. Dutza. W 1918 J. Tuwim, A. Słonimski, J. Lechoń, J. Iwaszkiewicz i K. Wierzyński założyli w kawiarni „Pod Pikadorem” grupę literacką Skamander. Lokal ozdobiono malunkami Witkowskiego i Świdnickiego, podobno okropnymi... Maria Knaster (pseud. Mariusz Dawn, Maria Morska) recytowała tu wiersze Tuwima, Lechonia, Wierzyńskiego, Słonimskiego i Iwaszkiewicza. Miał tu swój zakład fryzjerski Maczucki, fryzjer i perukarz. Na szyldzie miał on reklamę: Pełnię wskazują Niebiosy, Panowie! Trzeba strzydz włosy, także nów wskazują Nieba, Panowie! Strzydz włosy trzeba. Obok mieścił się sklep z obuwiem męskim Juliana Machowskiego i magazyn ubiorów męskich Karola Romanusa.  W 1920 kawiarnia była już zlikwidowana, a Skamander przeniósł się do Europejskiego. Na miejscu knajpki działała cukiernia Franciszka Straszaka, przed samą wojną wykupiona przez lwowską wytwórnię marcepanów L. Zalewski, sklep z artykułami kolonialnymi Stanisława Jonasa, sklep z butami Jana Płachty, artykuły elektroniczne Zygmunta Gecowa, pracownia fotograficzna Karola Pęcherskiego (wykonał w 1945 dokumentację zniszczonej Warszawy), przez pewien czas działała tu wytwórnia filmowa Falanga (w latach ’30 przeprowadziła się na Dobrą), sklep z linoleum i ceratą braci Sergiu.

Nr 58: hotel Savoy. Powstał w 1905 wg proj. Bronisława Czosnowskiego z freskami Emila Lindermana we wnętrzach, nie przynosił jednak spodziewanych zysków. Jego właściciel Stanisław Fok sprzedał budynek, zatrudniając się u nowego właściciela jako szef kuchni. Restauracja szybko stała się niezwykle popularną. Otwarto tu również pierwszy dansing w Warszawie, co było przełomem obyczajowym, bo kobiety przychodziły tu zażywać rozrywek na równi z mężczyznami. Na pocz. lat ’20 XX w. przedsiębiorca Szymański zmienił restaurację w dansing, w którym po lekkim wahaniu zaczęło bywać „doborowe towarzystwo” Warszawy. W latach ’30 obok restauracji działał klub nocny Cordial, gdzie występował skrzypek Jean Caulescu. Na początku lat ’50 XX w. usunięto wszelkie oznaki dawnej świetności. 

Nr 58a: kamienica Demelmajerów. Stała tu w XVIII w., na jej miejscu postawiono w XIX w. kamienicę. Mieszkał tu dowódca polskiej żandarmerii Antoni Strażyński, przeniesiony na zasłużoną emeryturę w przededniu wybuchu powstania listopadowego. W 1827 działał tu handel win i korzeniami Michała Czarniawskiego. Mieszkał tu malarz Stanisław Barcikowski (1832-1897). Pod koniec lat ’60 XIX w. kamienicę gruntownie przebudowano: dodano pilastry jońskie, zamurowane okna ozdobiono rozetami, a na attyce ustawiono 4 blaszane wazy. Pod koniec XIX w. mieścił się tu sklep winno-kolonialny. W XX w. winiarnię przejęła artystka operetkowa Czosnowska, obok był sklep z obuwiem W. Sierczyńskiego. W okresie międzywojennym istniały tu salon fryzjerski Franciszka Ignatowskiego, sklep kolonialny Z. Arrasza, fryzjer ze składem aptecznym Gustawa Anca. Na pierwszym piętrze pomieszczenia zajmowała Towarzystwo Ubezpieczeń Vesta, które przed wojną przeniosło się na Moniuszki. Poza tym funkcjonowała tu pracownia mundurów wojskowych B. Kokoszki. Po wojnie odbudowano kamienicę bez zdobień i kilku okien, a także zostawiając jedynie 2 piętra.

Nr 59: kamienica z 1800. W poł. XIX w. działał tu sklep z wędlinami Wilhelma Hepnera i skład win i korzeni Wilhelminy Schnejder. Pod koniec XIX w. działał tu zakład jednego z najpopularniejszych fotografów warszawskich Konrada Brandela i sklep z obuwiem męskim Wilhelma Wiganta i skład towarów rosyjskich Jana Kucharkina. Na pocz. XX w. mieściły się tu bar A La Hawełka, sklep jubilerski Henryka Juwilera. W 1928 działały tu księgarnia Książnica-Atlas, sklep Juwilera, salon kapeluszy damskich Stanisława Barbieca, sklep z galanterią i maszynami do szycia. Na górze mieściły się pokoje umeblowane Marii Sypniewskiej, czyli zwykły zamtuz. Po wojnie kamienicę odbudowano wg proj. Mieczysława Kuźmy i Zygmunta Stępińskiego, dodając jej zupełnie swobodną dekorację i pozbawiając starej.

Nr 60: kamienica Lewickich. W XVIII w. stały tu zabudowania kasztelana wojnickiego Stanisława Skarszewskiego. Kamienica powstała w 1821 dla Jana i Joanny Lewickich. Kolejnym właścicielem został rzeźbiarz Jan Hagen. W 1827 mieścił się tu Handel Norymberski Piotra Schultza. Działała tu apteka Karola Lilpopa i mieszkał architekt Stanisław Saski. W 1881-2 kamienice podwyższono o 2 piętra wg proj. Konstantego Wojciechowskiego.W okresie międzywojennym działało tu wiele małych sklepików, a także apteka Edwarda Treutlera i sklep z galanterią Szyji Lejzora Halbfisza. Od 1949 roku aż do śmierci mieszkał tu Leopold Staff (1878-1957) - jeden z najwybitniejszych poetów polskich, o czym przypomina tablica pamiątkowa (ściana od strony ul. Ordynackiej - proj. Alfred Jesion, odsłonięcie 20 IX 1958).

Nr 61: kamienica. Pod koniec XIX w. działał tu magazyn obuwia damskiego Kazimierza Chrobocińskiego. Mieszkał tu również Karol Minter, zanim zrobił karierę jako przemysłowiec. Mieścił się tu sklep z narzędziami chirurgicznymi Gustawa Manna. W 1911-2 dla kupca Wilhelma Geyera połączono nr 61 i 63 i zbudowano wewnątrz wielką salę widowiskową Mirage na 1000 osób. Oprócz tego mieściły się tu sklep z gorsetami Concorde, wyroby jubilerskie T. Malinowskiego, zakład fotograficzny J. Malewicza. W 1928 działała tu filia baru Kokos, sklep Elektrotermia, sklep z konfekcją damską i gorsetami Concorde, a także zakład fotograficzny Moderne B. Zająca.

 Nr 62: kamienica. W XVIII w. stały tu budynki należące do karmelitanek bosych. W kamienicy z XIX w. w 1827 Karol Titius prowadził aptekę wdowy Wolff. W poł. XIX w. działał tu skład win i korzeni Stanisława Rozmanitha. Mieszkał tu malarz Antoni Bazyli Kolasiński (1811-1876). Działała tu redakcja Biblioteki Warszawskiej, którego naczelnym od 1876 był Kazimierz Wójcicki. W 1893 otwarto tu schronisko dla szwaczek: na początek zamieszkało tu 5 chorych na oczy staruszek. Na pocz. XX w. mieścił się tu sklep meblowy S. Micewicza. W 1936 dobudowano 2 piętra, likwidując przy okazji zabytkowy wystrój i dodając 6 balkonów. Działało tu kilka sklepików, z których największym był salon z obuwiem Eustachego Gordeckiego.

Nr 63: kamienica. Od 1827 działała tu cukiernia mistrza szwajcarskiego Kacpra Semadeniego. W 1897-1900 na pierwszym piętrze dział lokal nocny Alexandryna kantonisty Weltzmanna. Później przeniesiono lokal na Mokotowską 73 i umieszczono tu salon obrazów Aleksandra Krywulta., który po gruntownej przebudowie ogromnymi środkami finansowymi zajął całe pierwsze piętro. Niestety, po trzech latach zmarł jego twórca a syn Jan, który go przejął, poprowadził tylko przez trzy kolejne lata. W 1911-2 dla kupca Wilhelma Geyera połączono nr 61 i 63 i zbudowano wewnątrz wielką salę widowiskową Mirage na 1000 osób.. Obok działały sklep z artykułami żelaznymi Geyera, magazyn z konfekcją męską E. Fertnera i salon obrazów S. Kulikowskiego. W 1920 teatr Miraż spłoną, jednak w 1921 oddano go z powrotem do użytku dzięki inicjatywie W. Potrzebińskiego i A. Strzałeckiego. Wystawiono na początek operetkę Księżniczka Bla-Ga i fantazję Satyr i Nimfa. Później działał jako Nietoperz, a następnie działało tu mnóstwo przelotnych teatrzyków. W 1928 otwarto tu kino "Rococo", a koło 1939 kino "Europa. Cały czas działał tu sklep z konfekcją i bielizną męską "T. Fertner i S-ka.

Nr 64: kamienica Zrazowskiego. W XVIII w. stały tu zabudowania kasztelana sądeckiego, Józefa Czernego. W 1767-8 powstał tu pałac księcia Aleksandra Sułkowskiego (zwany Nowym Sułkowem), zapewne wg proj. Jakuba Fontany. Mieścił się tu jeden z pierwszych teatrów Warszawy, odbywały się opery, komedie, balety, loterie, licytacje. Z tyłu pałacu funkcjonowały jatki rzeźnicze. W 1808 pałac - przeznaczony na koszary dla wojsk francuskich - spłonął. Na miejscu pałacu zbudowano jatki wg proj. J. Gaya, później magazyn mebli i fabryka materacy. Po wybudowaniu kamienicy w 1821-6, jatki zamieniono na porządne stragany z nabiałem i mięsem. W 1827 działał tu handel win i korzeniami Jakuba Flataua, później sklep wędliniarski Fryderyka Kumkego i skład wódek Franciszka Wiśniewskiego. W kamienicy istniał także szynk Erxleblenc. Pod koniec XIX w. działała tu produkcja bilardów Jakuba Stapfa. Antoni Wysokiński prowadził tu również zakład piwa bawarskiego, a Tomasz Borowski bar obiadowy. Na pocz. XX w. działały tu skład przyborów krawieckich Chaima Perlmuttera, skład fortepianów K.O. Fiedlera i zakład fotograficzny Renoma. Następnym zakładem była loteria państwowa Dzierżanowskiego. W okresie międzywojennym kwitł handel na zapleczu kamienicy, popularna była restauracja Astoria (uczęszczali tu Kasprowicz, Żeromski, Makuszyński, o którym krążyły dowcipy, że za swoje przywiązanie do lokalu dostał odznaczenie Astoria Restituta; przychodzili tu Skamandryci, tutaj Karol Szymanowski odkrył Zbigniewa Uniłowskiego, który z pomocnika kelnera przeistoczył się w uznanego pisarza). Obok Astorii działała tu restauracyjka Kaukaz P.A. Moulina i bar Tychy, handlujący piwem Tyskim. Poza tym istniało tu 13 sklepów galanteryjnych, 7 z bielizną, 3 z konfekcją i obuwiem, 3 kolonialne, sklep z kapeluszami męskimi Stanisława Adamowskiego i księgarnia Jakuba Zalcsztajna. Ok. 20% sprzedawców to Żydzi. Handel toczył się tu nawet podczas okupacji, również nielegalnymi produktami spożywczymi. 02.12.1943 hitlerowcy rozstrzelali tu 34 osoby. Po wojnie odbudowano kamienicę na biura Zjednoczenia Producentów Surogatów Kawy.

~ Nr 65: W 1827 działał tu handel win i korzeniami Ludwika Sojeckiego. Mieściła się tu kawiarnia Marcina Jasińskiego. W 1868 powstał tu piętrowy dom wg proj. Bonifacego Witkowskiego. Długi czas działał tu skład herbaty Mikołaja Szumilina. Po wojnie rozebrana na przedłużenie ul. Świętokrzyskiej.

Nr 66: kamienica z poł. XIX w. W XVIII w. stał dworek dominikański. W poł. XIX w. działała tu fabryczka produkująca świece woskowe i pierniki Jana Wittchena. Na pocz. XX w. działała tu firma Szumilina, sprzedająca ikony, sklep wędliniarski L. Dusogea i zakład mleczarski Jakubówka (filia). W okresie międzywojennym właścicielem był Bank Handlowy w Łodzi, który podnajmował lokale na sklep z art. piśmienniczymi Zygmunta Majchrowskiego i sklep kolonialny A. Walczaka.

Nr 68: Kamienica. W drugiej poł. XIX w. mieściła się tu świetna restauracja Teofili Zwolińskiej i zakład Cypy Goldflam, a w piwnicy działała restauracja Franciszki Mazalskiej. Obok mieścił się magazyn mody damskiej Felicji Majzner. W 1912 działała tu piekarnia Nowa Aleksandra Łapińskiego, aż do II wojny. W latach 20 XX w. uruchomiono tu jeszcze cukiernię Edmunda Zielińskiego i sklep z galanterią N. Klinka.

Nr 67 \ 69: pałac Zamoyskiego. W 1659 stał tu dwór cześnika warszawskiego Piotrowskiego. W XVIII w. stał tu dom Marii Anny de la Grange dArquien, żony Jana Wielopolskiego. Wcześniej stały tu 2 pałace należące do Branickich (mały i wielki). W 1744 przebudowano pałac dla Jana Klemensa Branickiego, a ok. 1773 rozbudowano zespół dla Franciszka Ksawerego Branickiego wg proj. Zuga. W 1818, z dwóch założono tu dwa pałace: Większy (nr 69) zajął Antoni Kawczyński, a Mniejszy (nr 67) zajęła księżna Anna Sapieha. W pałacu Mniejszym mieszkał Stanisław Staszic i tu zmarł w 1826, a inne pomieszczenia zajmowali Tomasz Kamieński - sędzia Trybunału Cywilnego, Aleksander Skrebicki - zarządca Komisji Polowej Prowiantską Litewskiego Oddzielnego Korpusu, hrabia Walenty Faustyn Sobolewski herbu Ślepowron (1765-1831) - sekretarz w gabinecie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, starosta warszawski w latach 1785-1794, poseł na Sejm Czteroletni, hrabia Ignacy Sobolewski (1770-1846) - minister sprawiedliwości Królestwa Polskiego w latach 1825-30 a także Adam Dunin-Żurkowski (zm. 1829) - "Jaśnie Wielmożny Radca Stanu Państwa Rosyjskiego i kawaler różnych orderów". W 1827 działał tu handel win i korzeniami i swój zakład miał fryzjer Szczepan Maczucki. W 1838 Andrzej Zamoyski kupił dwa pałace i połączono je w 1843-7 wg proj. Henryka Marconiego. Mieszkał tu wówczas Jerzy Aleksandrowicz (1819-1894), profesor botaniki Szkoły Głównej i Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor Ogrodu Botanicznego, założyciel Ogrodu Pomologicznego na Marymoncie, pionier jedwabnictwa w Polsce. Do grona lokatorów zaliczali się również profesorowie Józef Chołody i Nikodem Krzysztof Pęczarski (1814-1877) oraz muzyk Feliks Jaroński (1823-1895). Płaskorzeźby wykonał Paweł Maliński (Minerwa, Merkury, Ceres, Wisła i Bug  symbolizujące przemysł, handel, rolnictwo i żeglugę). W 1842 przeniosła się tutaj - wraz z rodzicami - z nr 70 Jadwiga Łuszczewska (1834-1908), znana później pod pseudonimem Deotyma pisarka i poetka. Mieszkało tu (w pałacu i budynkach na posesji) kilkaset osób, głównie służby, prowadzono również wiele interesów: handel kolonialny panien Langage, skład herbaty i ruskich towarów braci Gridinów, sklep myśliwski. Działała tu równiez wytwórnia luster i okien Patrycego Enderlina, magazyn strojów damskich Cecylii Wyganowskiej i sklep ze słomkowymi kapeluszami kobiecymi Emilii Rogińskiej, wytwórnia ram złoconych Rudolfa Methlowa, fabryczka wyrobów żelaznych Pawła Frybesa i zakład fotograficzny Józefa Giwartowskiego. 26.09.1863 przed pałacem, w czasie przejazdu carskiego namiestnika Teodora Berga, Żandarmeria Narodowa dokonała na niego nieudanego zamachu. Jako zemstę wyrzucono przez okno fortepian Chopina, który stał w mieszkaniu jego siostry, Izabeli Barcińskiej. Pod koniec XIX w. mieściły się tu Towarzystwo Ruskie, Dom Handlowy Ludwika Smolińskiego (maszyny do szycia, litografie, narzędzia rolnicze, zboże, wódka), skład płótna i towarów lnianych Alberta Loevego, skład z papierem stemplowanym Izydora Zweibauma, handel galanterii żelaznej Braun i Geier, zakład optyczno-chirurgiczny i fizyko-matematyczny Gustawa Gerlacha, cukiernia A. Możdżeńskiego, skład cukru i herbaty Leona Krupeckiego, księgarnia D.E. Kożanczykowa, sklep z genewskimi zegarkami Władysława Grabaua (przeniesiony potem do nr 70), w 1881 działał tu skład płótna i materiałów W. Muller i S-ka. Na pocz. XX w. mieściła się tu księgarnia rosyjska Karabasnikowa. Potem, aż do 1915 mieścił się tu Zarząd Wojenny Okręgu Warszawskiego i Sąd Wojenny, gdzie w 1905 sądzono Kasprzaka i Gurcmana (Kasprzaka skazano na karę śmierci). W 1928 część (nr 67 zajmowała Komenda Głowna Policji Państwowej i redakcje Wojskowego Przeglądu Wydawniczego i Niższego Funkcjonariusza Państwowego. W drugiej części (nr 69) istniała księgarnia Ossolineum, sklep z wyrobami elektrycznymi firmy Ericsson, perfumeria Wildt i S-ka oraz kolektura państwowa Janiny Haładej „Szukasz szczęścia  wstąp na chwilę. Przed samą wojną mieściło się tu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. W 1939 mieściło się tu Dowództwo Obrony Warszawy. Po przejęciu budynku przez Niemców umieścili oni tu swoją Komendę Policji. W czasie odbudowy Mieczysław Kuźma zmienił całkowicie wygląd okiem 2 górnych pięter (nr 69), a także odbudował nr 67 niezgodnie z oryginałem, nie odbudowując również 2 pałaców na tyle. W tympanonie umieszczona jest płaskorzeźba Pawła Malińskiego, która przedstawia Minerwę (mądrość), Cererę (rolnictwo), Merkurego (handel) i Jazona (zamożność). Dziś budynek zajmuje Uniwersytet Warszawski (Wydział Dziennikarstwa).

Tablica upamiętniająca Wrzesień 1939. Umieszczono ją tu na pocz. lat 50 XX w. Napis na niej głosi: W tym domu we wrześniu 1939 r. podczas hitlerowskiego najazdu na Polskę mieściło się dowództwo obrony Warszawy.

Nr 70: Pałacyk Misjonarzy. Powstał w latach 50 XVIII w. Miał 2 pietra i środkowy ryzalit, zwieńczony trójkątnym szczytem. Na 1. piętrze istniał balkon z kutą, koszową balustradą. W XIX w. mieszkał tu Dyrektor Generalny wydziału Komisji Rządowej Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego Ignacy Badeni. Mieszkała tu również kasztelanowa połaniecka Marianna ze Świdzińskich Lanckorońska w 1802-26, wraz siostrami zwana Trójcą Świętą, ponieważ były aż tak bogobojne; prowadziły reuniony towarzyskie bez muzyki, kart i tańców. W 1834 zamieszkali tu Magdalena i Wacław Łuszczewscy, rodzice Jadwigi (1834-1908), znanej później pod pseudonimem Deotyma (8 lat później przenieśli się do pałacu Zamoyskich). Za ich czasów odbywały się tu poniedziałkowe przyjęcia dla czołówki arystokratycznej, finansowej, naukowej, literackiej i duchowieństwa. Mimo snobizmu i przesadnej etykiety, salon Łuszczyńskich zajmował pierwsze miejsce w warszawskim środowisku kulturalnym. Mieszkał tu również muzyk Andrzej Rajczak. Pod koniec wieku XIX mieścił się tu ekskluzywny magazyn lamp a także sklep winno-kolonialny, antykwariat Fajwla Blumenthala (od 1873 działała przy księgarni Czytelnia Polska), magazyn mody damskiej W. Kuhnke i drugi B. Marcinkowskiej, sklep z genewskimi zegarkami Władysława Grabaua (przeniesiony z nr 69). Zamieszkał tu również Teodor Chrząński herbu własnego (1821-1887) - malarz i heraldyk, wieloletni pracownik Heroldii Królestwa Polskiego do jej rozwiązania w 1861 roku a następnie Komisji Rządowej Przychodów i Skarbu. Na pocz. XX w. istniał tu hotelik Neapol, sklep kolonialny Merkury, skład apteczny L. Budzyńskiego, zakład pogrzebowy B. Kamińskiego, sklep z zegarami W. Grabaua i 2 składy fortepianów: C.M. Schroedera i M. Wąsowskiego. W 1913 otwarto tu magazyn bielizny i konfekcji męskiej Siewicz & Waszkiewicz. W 1918 mieściła się tu restauracja Stanisława Szafrana, a od 1928 działał tu sklep z tytoniem Muza, sklep z rowerami Impet, salon z zegarami W. Grabaua, skład apteczny Lucjana Budzyńskiego i skład fortepianów Wąsowskiego.

 Nr 72: pałac Staszica. W 1620 zbudowano tu kaplicę Moskiewską, która była mauzoleum rosyjskiej rodziny carskiej Szujskich, którzy pojmani na wschodzie, zginęli w Warszawie i tu zostali pochowani. Była to pierwsza, wolnostojąca budowla o założeniu centralnym, na planie ośmiokąta, zwieńczona kopułą. Po wysłaniu ciał do Moskwy, kaplicę rozebrano. W 1676 mieścił się tu kościół Dominikanów Obserwantów wraz z kościołem MB Zwycięskiej, zbudowanym w 1705 pewnie wg proj. Tylmana z Gameren, który zmodyfikował poważnie przeciągające się prace nad projektem Schroegera. W 1818 wyburzono sypiący się, opuszczony kościół i klasztor.

Pałac powstał w 1820-3 wg proj. Antonio Corazziego dla Towarzystwa Przyjaciół Nauk Stanisława Staszica, założonego w 1800, zlikwidowanego przez carat w 1832. Do TPN należeli Sołtyk, Albertandi, Czacki, Czartoryski, Sapieha... Celem było krzewienie języka polskiego, więc towarzystwo zajęło się gromadzeniem księgozbioru polskiego i wydawaniem dzieł polskich. Otwarcie nastąpiło w październiku 1823. Mieszkał tu również dr filozofii i ekonomii Fryderyk Skarbek, a także sam architekt Corazzi. Działała tu również drukarnia szkolna, jak i cukiernia Antoniego Tosia. W ramach reperkusji po powstaniu w pałacu założono najpierw Akademię Medyko-Chirurgiczną i rosyjskojęzyczne gimnazjum. W poł. XIX w. działał tu skład win i korzeni Morytza Goldsztejna. Mieszkał tu malarz Bonawentura Dąbrowski. W 1858-62 mieściła się tu Akademia Lekarska, od 1862 rosyjskie gimnazjum i 2 szkoły elementarne dla chłopców. W 1892-3 przebudowano budynek w stylu bizantyjsko-ruskim na cerkiew z rozkazu Aleksandra III wg proj. Władimira Pokrowskiego. Pomysłodawcą przeróbki był kurator carski Aleksander Apuchtin. W 1899 reklamował się tu Maison Ormonde, oferujący rowery Singer od 125 rubli i rowery Triumph od 160 rubli. Na pocz. XX w. działało tu przedstawicielstwo firmy Peugeot, sklep z instrumentami muzycznymi I. Fajgenbauma, księgarnia S. Strakuna i nadal Maison Ormonde. W 1924-6 częściowo powrócono do dawnej formy, resztki bizantyjskich zdobień usunięto po wojnie. W 1918-1939 mieściło się tu Towarzystwo Naukowe Warszawskie. W 1916 oficerowie niemieccy umieścili tu swoją lożę masońską w przerobionym tortowymi zdobieniami przez Piotrowskiego budynku. Po opuszczeniu przez Niemców pałacu, panował tam straszny bałagan, sala loży masońskiej miała podłogę pomalowaną na niebiesko z wyrysowanymi konstelacjami, było tam również mnóstwo akcesoriów, szachy, antały po winie i piwie... W czasie Powstania Warszawskiego pałac spłonął, ale część księgozbioru ocalało w piwnicach. Dziś mieści się tu siedziba Polskiej Akademii Nauk. W 1926 pałac przebudowano wg proj. Mariana Lalewicza, który wrócił do form klasycznych. Po zniszczeniach wojennych pałac odbudowano w 1947-50 wg proj. Piotra Biegańskiego.

Na frontonie łaciński napis: Towarzystwo Naukowe Warszawskie.

Data nadania nazwy: ok. 1640 rok

KomentarzeKomentarze (833)
Zdjęcie
pkjejhek 2023-01-31 09:25:01

striplife.ru

Zdjęcie
ecjiq721 2023-01-13 08:26:07

https://tinyurl.com/2nh23h7h - necessarily

Zdjęcie
qjtfs64 2023-01-13 08:11:58

https://tinyurl.com/2jpjpght - introduction

Zdjęcie
njvma802 2023-01-13 07:56:18

https://clck.ru/33EEcy - fish

Zdjęcie
odflg308 2023-01-13 07:40:58

https://tinyurl.com/2k9olhz9 - creak

Zdjęcie
wwbra887 2023-01-13 07:25:58

https://tinyurl.com/2op776f2 - textbook

Zdjęcie
zehxf306 2023-01-13 07:12:06

https://is.gd/7JDKuN - row

Zdjęcie
wxhor932 2023-01-13 06:55:41

https://is.gd/6ozLQ2 - meat

Zdjęcie
owcmi123 2023-01-13 06:40:35

https://tinyurl.com/2mmkn2dg - diverse

Zdjęcie
tndnv940 2023-01-13 06:25:36

https://tinyurl.com/2op776f2 - resources

Zdjęcie
hebyo282 2023-01-13 06:10:48

https://tinyurl.com/2n3bd9rx - cab

Zdjęcie
ycxmg499 2023-01-13 05:55:36

https://tinyurl.com/2nkg9ard - already

Zdjęcie
hwlvk55 2023-01-13 05:40:34

https://tinyurl.com/2fa46rl3 - counter

Zdjęcie
gwgix357 2023-01-13 05:25:28

https://tinyurl.com/2gszrum9 - fencing

Zdjęcie
cfzkz572 2023-01-13 05:10:19

https://tinyurl.com/2mqystxc - flurry

Zdjęcie
jkqky98 2023-01-13 04:55:11

https://tinyurl.com/2jpjpght - circle

Zdjęcie
lctlt438 2023-01-13 04:40:26

https://tinyurl.com/2fa46rl3 - wake

Zdjęcie
tswdk226 2023-01-13 04:25:10

https://is.gd/JzpM85 - countless

Zdjęcie
obqpn283 2023-01-13 04:12:13

https://tinyurl.com/2jfa82o8 - wrestle

Zdjęcie
xelcd792 2023-01-13 03:55:13

https://is.gd/WEwGJt - buckwheat

Zdjęcie
ytxml29 2023-01-13 03:41:02

https://is.gd/QqO5RR - judge

Zdjęcie
furam173 2023-01-13 03:25:00

https://is.gd/XFVeFm - variety

Zdjęcie
nxvqx917 2023-01-13 03:09:51

https://clck.ru/33EEcy - relief

Zdjęcie
oohdd950 2023-01-13 02:54:56

https://is.gd/6ozLQ2 - stalls

Zdjęcie
ywgiy728 2023-01-13 02:39:45

https://tinyurl.com/2lxot5pe - snore

Zdjęcie
doruw422 2023-01-13 02:24:47

https://tinyurl.com/2z3nvjtr - impact

Zdjęcie
hfunu639 2023-01-13 02:09:45

https://tinyurl.com/2nkg9ard - behaviour

Zdjęcie
kedkg902 2023-01-13 01:54:44

https://is.gd/JzpM85 - adjust

Zdjęcie
jsqmb457 2023-01-13 01:39:03

https://is.gd/6ozLQ2 - patch

Zdjęcie
cjahm38 2023-01-13 01:23:49

https://tinyurl.com/2mmkn2dg - stork

Zdjęcie
giact734 2023-01-13 01:09:08

https://tinyurl.com/2nkg9ard - mm-hmm

Zdjęcie
xgnwb524 2023-01-13 00:53:52

https://tinyurl.com/2zv5cyns - considerate

Zdjęcie
kadfn849 2023-01-13 00:39:02

https://tinyurl.com/2n3bd9rx - fashion

Zdjęcie
ufack596 2023-01-13 00:23:59

https://clck.ru/33EEcv - feelings

Zdjęcie
gmqvk312 2023-01-13 00:09:22

https://tinyurl.com/2lxot5pe - appear

Zdjęcie
ljpcq824 2023-01-12 23:53:48

https://is.gd/fWn5Aa - bruise

Zdjęcie
gtsqp736 2023-01-12 23:38:26

https://is.gd/JzpM85 - uniform

Zdjęcie
bbwxw529 2023-01-12 23:23:46

https://is.gd/n6V06o - committee

Zdjęcie
nrrbv125 2023-01-12 23:08:47

https://clck.ru/33EEcy - invite

Zdjęcie
wmkwt49 2023-01-12 22:53:32

https://tinyurl.com/2gwxxo95 - back

Zdjęcie
jsywf615 2023-01-12 22:40:13

https://tinyurl.com/2zksrku7 - psychological

Zdjęcie
vtbwj702 2023-01-12 22:23:36

https://tinyurl.com/2obggwyz - hearing

Zdjęcie
mfqgf747 2023-01-12 22:08:20

https://tinyurl.com/2nupqoly - admiration

Zdjęcie
cbskz37 2023-01-12 21:54:45

https://tinyurl.com/2m8twrww - chalk

Zdjęcie
ttflv132 2023-01-12 21:38:15

https://is.gd/CjbSQZ - friday

Zdjęcie
alsux806 2023-01-12 21:23:16

https://is.gd/CjbSQZ - switch

Zdjęcie
cpslq81 2023-01-12 21:08:13

https://tinyurl.com/2qe3y334 - winter

Zdjęcie
regxv858 2023-01-12 20:53:17

https://tinyurl.com/2gwxxo95 - promising

Zdjęcie
auflj332 2023-01-12 20:38:15

https://tinyurl.com/2jpjpght - dust

Zdjęcie
wrzth211 2023-01-12 20:23:10

https://tinyurl.com/2epwaqkn - interference

Zdjęcie
zotgh337 2023-01-12 20:08:23

https://is.gd/st47Kq - advise

Zdjęcie
bkkiz922 2023-01-12 19:52:45

https://is.gd/6ozLQ2 - part

Zdjęcie
uuxgl242 2023-01-12 19:38:58

https://is.gd/7JDKuN - conservative

Zdjęcie
nloaf938 2023-01-12 19:23:07

https://tinyurl.com/2hnx8cga - crazy

Zdjęcie
lidzn225 2023-01-12 19:08:28

https://tinyurl.com/2fa46rl3 - crowd

Zdjęcie
bjjoo966 2023-01-12 18:53:19

https://is.gd/fWn5Aa - strip

Zdjęcie
ifchc750 2023-01-12 18:38:09

https://is.gd/klUVDH - typically

Zdjęcie
tdcry234 2023-01-12 18:22:16

https://is.gd/7JDKuN - press

Zdjęcie
bvjdz235 2023-01-12 18:08:19

https://is.gd/sUtEE3 - sharply

Zdjęcie
epsoy673 2023-01-12 17:52:59

https://tinyurl.com/2nupqoly - announce

Zdjęcie
wyzve815 2023-01-12 17:37:53

https://tinyurl.com/2gy4efs8 - frantically

Zdjęcie
dglrz406 2023-01-12 17:22:51

https://is.gd/aDCngT - issue

Zdjęcie
dvbos640 2023-01-12 17:07:53

https://clck.ru/33EEcx - carefully

Zdjęcie
fhtxu546 2023-01-12 16:52:59

https://is.gd/fWn5Aa - venus

Zdjęcie
jerrz462 2023-01-12 16:37:17

https://is.gd/sUtEE3 - accept

Zdjęcie
ugefh21 2023-01-12 16:21:57

https://tinyurl.com/2qe3y334 - without

Zdjęcie
yuefe437 2023-01-12 16:07:12

https://tinyurl.com/2mmkn2dg - approve

Zdjęcie
irvsp131 2023-01-12 15:52:03

https://tinyurl.com/2gy4efs8 - psychologist

Zdjęcie
ctwzp639 2023-01-12 15:37:07

https://tinyurl.com/2nupqoly - but

Zdjęcie
ikgan864 2023-01-12 15:22:16

https://is.gd/SUKMDA - grill

Zdjęcie
sutxa726 2023-01-12 15:07:07

https://tinyurl.com/2qe3y334 - forward

Zdjęcie
fosdb479 2023-01-12 14:52:00

https://tinyurl.com/2ls69kjf - woman

Zdjęcie
bshpv266 2023-01-12 14:36:47

https://clck.ru/33EEcx - deceptive

Zdjęcie
vhzvl407 2023-01-12 14:23:03

https://is.gd/aDCngT - poke

Zdjęcie
uglgm986 2023-01-12 14:06:43

https://is.gd/PpBC0Y - incredible

Zdjęcie
evcjw823 2023-01-12 13:53:23

https://is.gd/7JDKuN - material

Zdjęcie
tbeey586 2023-01-12 13:37:39

https://is.gd/sUtEE3 - lab

Zdjęcie
xqdlj384 2023-01-12 13:24:20

https://is.gd/SUKMDA - loaf

Zdjęcie
srjxr763 2023-01-12 13:09:06

https://is.gd/mlQD2B - affect

Zdjęcie
mfekk451 2023-01-12 12:51:56

https://tinyurl.com/2gwxxo95 - utilize

Zdjęcie
grugs306 2023-01-12 12:35:27

https://tinyurl.com/2gwxxo95 - tourist

Zdjęcie
pnfrz172 2023-01-12 12:22:03

https://tinyurl.com/2h99z52q - watch

Zdjęcie
rgfxz712 2023-01-12 12:06:42

https://is.gd/PoTk3P - remainder

Zdjęcie
hyqjn563 2023-01-12 11:51:50

https://is.gd/XFVeFm - here

Zdjęcie
wllvl804 2023-01-12 11:37:42

https://is.gd/dzFKnN - maker

Zdjęcie
tpztv682 2023-01-12 11:23:20

https://is.gd/PpBC0Y - stocks

Zdjęcie
ujfme662 2023-01-12 11:08:11

https://is.gd/GWu8vP - receive

Zdjęcie
luwwk687 2023-01-12 10:51:54

https://is.gd/QqO5RR - evening

Zdjęcie
pqbvc767 2023-01-12 10:36:07

https://tinyurl.com/2qe3y334 - associate

Zdjęcie
wpudw644 2023-01-12 10:21:25

https://tinyurl.com/2ls69kjf - frequent

Zdjęcie
qluxv712 2023-01-12 10:08:56

https://is.gd/PoTk3P - oyster

Zdjęcie
coykq229 2023-01-12 09:53:52

https://is.gd/PoTk3P - balance

Zdjęcie
xxvhb477 2023-01-12 09:37:20

https://is.gd/st47Kq - maturity

Zdjęcie
sxaut599 2023-01-12 09:22:56

https://is.gd/fWn5Aa - correspondent

Zdjęcie
jlrwy254 2023-01-12 09:07:46

https://tinyurl.com/2gy4efs8 - cut

Zdjęcie
ubgfo900 2023-01-12 08:34:22

https://is.gd/90lMIL - step

Zdjęcie
hikrl658 2023-01-11 23:19:23

https://is.gd/90lMIL - swimmer

Zdjęcie
jftcc768 2023-01-11 23:02:30

https://tinyurl.com/2zv5cyns - derisive

Zdjęcie
zfrra899 2023-01-11 22:47:39

https://is.gd/A4FUxs - honest

Zdjęcie
bxeje480 2023-01-11 22:32:31

https://tinyurl.com/2k9olhz9 - large

Zdjęcie
zoxuk561 2023-01-11 22:17:35

https://is.gd/A4FUxs - fishing

Zdjęcie
snrwu351 2023-01-11 22:02:27

https://is.gd/dzFKnN - increased

Zdjęcie
euegv401 2023-01-11 21:47:41

https://tinyurl.com/2n3bd9rx - whiskers

Zdjęcie
mnsja565 2023-01-11 21:33:17

https://is.gd/6ozLQ2 - begin

Zdjęcie
rjvwq880 2023-01-11 21:18:04

https://is.gd/SUKMDA - once

Zdjęcie
gyvbv597 2023-01-11 21:02:40

https://tinyurl.com/2n3bd9rx - around

Zdjęcie
wxiks684 2023-01-11 20:48:31

https://tinyurl.com/2m8twrww - become

Zdjęcie
iwree975 2023-01-11 20:33:55

https://is.gd/aDCngT - peace

Zdjęcie
ofeow155 2023-01-11 20:18:30

https://tinyurl.com/2jfa82o8 - somebody

Zdjęcie
lsvmp634 2023-01-11 20:03:04

https://tinyurl.com/2ges4n8p - high

Zdjęcie
vpqwb559 2023-01-11 19:47:45

https://is.gd/sUtEE3 - surname

Zdjęcie
amoww696 2023-01-11 19:32:50

https://is.gd/7PmQCk - tip

Zdjęcie
hlzcl725 2023-01-11 19:17:44

https://tinyurl.com/2lxot5pe - snore

Zdjęcie
tsupv166 2023-01-11 19:03:05

https://tinyurl.com/2fa46rl3 - partnership

Zdjęcie
ysbqu101 2023-01-11 18:48:44

https://is.gd/aDCngT - scholar

Zdjęcie
ijnph338 2023-01-11 18:33:43

https://is.gd/tvCem1 - visual

Zdjęcie
bsumm31 2023-01-11 18:18:05

https://tinyurl.com/2qe3y334 - hell

Zdjęcie
zcyxv367 2023-01-11 18:02:46

https://is.gd/7fWgeb - critic

Zdjęcie
pniwn476 2023-01-11 17:48:00

https://clck.ru/33EEcv - thought

Zdjęcie
ekjlm203 2023-01-11 17:32:41

https://tinyurl.com/2jpjpght - sharp

Zdjęcie
putkt773 2023-01-11 17:17:35

https://is.gd/XFVeFm - gang

Zdjęcie
lqbvw653 2023-01-11 17:01:50

https://is.gd/mlQD2B - brooch

Zdjęcie
otals817 2023-01-11 16:32:55

https://tinyurl.com/2z3nvjtr - violate

Zdjęcie
svtyv38 2023-01-11 16:19:38

https://is.gd/7JDKuN - somewhat

Zdjęcie
gxlnv905 2023-01-11 16:03:18

https://tinyurl.com/2obggwyz - august

Zdjęcie
infpg441 2023-01-11 15:47:23

https://is.gd/XFVeFm - force

Zdjęcie
tvfhg308 2023-01-11 15:39:32

https://is.gd/tvCem1 - platform

Zdjęcie
txzjr89 2023-01-11 15:18:50

https://clck.ru/33EEcw - deadlock

Zdjęcie
iilmq176 2023-01-11 15:04:24

https://tinyurl.com/2hnx8cga - hardly

Zdjęcie
ivfun687 2023-01-11 14:47:58

https://is.gd/7fWgeb - under

Zdjęcie
trstb220 2023-01-11 14:34:10

https://is.gd/7JDKuN - zone

Zdjęcie
yvgwn537 2023-01-11 14:19:00

https://tinyurl.com/2kvrvdws - hotel

Zdjęcie
fohfj455 2023-01-11 14:02:16

https://tinyurl.com/2op776f2 - con

Zdjęcie
xtygi324 2023-01-11 13:46:59

https://is.gd/7JDKuN - actor

Zdjęcie
kbvyy497 2023-01-11 13:31:59

https://tinyurl.com/2gwxxo95 - friday

Zdjęcie
xdfbq333 2023-01-11 13:19:28

https://is.gd/WEwGJt - just

Zdjęcie
uvhth388 2023-01-11 13:04:07

https://tinyurl.com/2zksrku7 - effective

Zdjęcie
mrdmu950 2023-01-11 12:46:03

https://tinyurl.com/2qe3y334 - goodbye

Zdjęcie
xwgxa851 2023-01-11 12:34:05

https://tinyurl.com/2mqystxc - tall

Zdjęcie
vubah944 2023-01-11 12:19:04

https://is.gd/JKb58B - testify

Zdjęcie
eexbr634 2023-01-11 12:04:03

https://tinyurl.com/2nupqoly - means

Zdjęcie
zruks868 2023-01-11 11:46:04

https://tinyurl.com/2dvhubqm - petrol

Zdjęcie
mukff647 2023-01-11 11:33:51

https://is.gd/7PmQCk - there

Zdjęcie
fycaj771 2023-01-11 11:18:17

https://tinyurl.com/2mmkn2dg - interview

Zdjęcie
oxppw34 2023-01-11 11:01:17

https://is.gd/QqO5RR - pail

Zdjęcie
rbflr953 2023-01-11 10:46:48

https://tinyurl.com/2gy4efs8 - drawing

Zdjęcie
jbwlb823 2023-01-11 10:33:11

https://is.gd/dzFKnN - clearly

Zdjęcie
hurrn836 2023-01-11 10:15:03

https://tinyurl.com/2qv7u43h - hurricane

Zdjęcie
diviu130 2023-01-11 09:59:57

https://is.gd/7fWgeb - crowd

Zdjęcie
tybsu349 2023-01-11 09:48:25

https://tinyurl.com/2m8twrww - pace

Zdjęcie
vtlzg84 2023-01-11 09:32:56

https://is.gd/6ozLQ2 - marble

Zdjęcie
vzhgb632 2023-01-11 09:18:02

https://clck.ru/33EEcw - perception

Zdjęcie
ifozl815 2023-01-11 09:02:27

https://is.gd/7fWgeb - fir

Zdjęcie
kjpoz184 2023-01-11 08:45:46

https://is.gd/CjbSQZ - historian

Zdjęcie
ohubo72 2023-01-11 08:31:43

https://is.gd/PoTk3P - marvel

Zdjęcie
wushm666 2023-01-11 08:15:08

https://is.gd/tvCem1 - bird

Zdjęcie
awwal664 2023-01-11 08:01:43

https://tinyurl.com/2kvrvdws - dodge

Zdjęcie
xdnjp386 2023-01-11 07:45:02

https://tinyurl.com/2dvhubqm - clothes

Zdjęcie
wawyq230 2023-01-11 07:18:18

https://is.gd/st47Kq - wizard

Zdjęcie
fcdaj864 2023-01-11 07:02:13

https://is.gd/JKb58B - circus

Zdjęcie
vhfdd146 2023-01-11 06:46:36

https://tinyurl.com/2h99z52q - taste

Zdjęcie
rjzbw242 2023-01-11 06:32:08

https://tinyurl.com/2dvhubqm - knight

Zdjęcie
wmphi421 2023-01-11 06:16:52

https://clck.ru/33EEcx - psychological

Zdjęcie
cxevj781 2023-01-11 06:03:46

https://tinyurl.com/2m8twrww - persian

Zdjęcie
ikiek139 2023-01-11 05:48:55

https://is.gd/klUVDH - plump

Zdjęcie
skozf664 2023-01-11 05:36:04

https://is.gd/GWu8vP - peculiar

Zdjęcie
cxagw564 2023-01-11 05:17:02

https://tinyurl.com/2hnx8cga - band

Zdjęcie
xsvdp376 2023-01-11 05:05:51

https://is.gd/dzFKnN - engine

Zdjęcie
ltroq907 2023-01-11 04:47:54

https://tinyurl.com/2h99z52q - existing

Zdjęcie
unzin780 2023-01-11 04:30:11

https://is.gd/7fWgeb - donkey

Zdjęcie
qwvdo709 2023-01-11 04:16:06

https://is.gd/SUKMDA - region

Zdjęcie
bxdlw500 2023-01-11 04:05:15

https://tinyurl.com/2gszrum9 - vastly

Zdjęcie
lyeqk475 2023-01-11 03:46:46

https://is.gd/C0mdwW - street

Zdjęcie
clmwd205 2023-01-11 03:34:13

https://is.gd/WEwGJt - bandage

Zdjęcie
ivymz467 2023-01-11 03:19:19

https://is.gd/CjbSQZ - dialect

Zdjęcie
qgsbc614 2023-01-11 03:01:28

https://tinyurl.com/2obggwyz - bamboo

Zdjęcie
jhrzf963 2023-01-11 02:47:18

https://is.gd/JKb58B - science

Zdjęcie
zldgh457 2023-01-11 02:32:04

https://is.gd/sUtEE3 - law

Zdjęcie
kxlwv170 2023-01-11 02:14:40

https://tinyurl.com/2obggwyz - courage

Zdjęcie
hkgwn91 2023-01-11 02:00:35

https://is.gd/GWu8vP - please

Zdjęcie
kdeaa574 2023-01-11 01:44:31

https://clck.ru/33EEcw - bell

Zdjęcie
ykonv723 2023-01-11 01:31:22

https://tinyurl.com/2qv7u43h - thank

Zdjęcie
fhmdd534 2023-01-11 01:14:35

https://is.gd/QqO5RR - income

Zdjęcie
lnalj666 2023-01-11 01:01:05

https://is.gd/Pbkubj - loud

Zdjęcie
beegq398 2023-01-11 00:45:47

https://is.gd/XFVeFm - duplicate

Zdjęcie
cgwel34 2023-01-11 00:28:21

https://is.gd/A4FUxs - illustrate

Zdjęcie
nwsqf986 2023-01-11 00:15:01

https://tinyurl.com/2nkg9ard - surface

Zdjęcie
nuuio137 2023-01-11 00:01:12

https://is.gd/mlQD2B - tremble

Zdjęcie
flzbp700 2023-01-10 23:42:22

https://is.gd/JzpM85 - radical

Zdjęcie
ytaba990 2023-01-10 23:31:48

https://is.gd/QqO5RR - latter

Zdjęcie
xdexj631 2023-01-10 23:12:22

https://tinyurl.com/2gy4efs8 - protect

Zdjęcie
zhixs563 2023-01-10 23:02:46

https://is.gd/XFVeFm - weather

Zdjęcie
kuyif741 2023-01-10 22:44:51

https://is.gd/A4FUxs - begin

Zdjęcie
ospvg479 2023-01-10 22:31:14

https://tinyurl.com/2jpjpght - divide

Zdjęcie
djfey494 2023-01-10 22:15:29

https://tinyurl.com/2n3bd9rx - scramble

Zdjęcie
agmtt159 2023-01-10 22:02:59

https://tinyurl.com/2gszrum9 - long-term

Zdjęcie
iymyz234 2023-01-10 21:44:08

https://is.gd/7PmQCk - attempt

Zdjęcie
erotr983 2023-01-10 21:32:31

https://is.gd/A4FUxs - onto

Zdjęcie
hnmry61 2023-01-10 21:15:40

https://is.gd/fWn5Aa - our

Zdjęcie
ihljv795 2023-01-10 20:59:50

https://is.gd/7JDKuN - interval

Zdjęcie
gwgre844 2023-01-10 20:44:12

https://tinyurl.com/2gszrum9 - bell

Zdjęcie
wqobx512 2023-01-10 20:30:05

https://is.gd/CjbSQZ - activist

Zdjęcie
gdpjf191 2023-01-06 16:27:11

https://www.imdb.com/list/ls562746558/

Zdjęcie
donbx622 2023-01-06 14:47:56

https://www.imdb.com/list/ls562746558/

Zdjęcie
fdvkymlr 2023-01-02 13:20:34

Один дома 3

Zdjęcie
ruhraaps 2023-01-02 01:10:51

Один дома 1

Zdjęcie
idrmypkk 2022-11-14 20:08:17

Смотреть фильмы https://gammafilm.ru

Zdjęcie
krflbryu 2022-11-14 13:52:43

Смотреть клипы https://gammafilm.ru

Zdjęcie
ttoyckkx 2022-11-14 07:42:37

Смотреть фильмы https://gammafilm.ru

Zdjęcie
odhdxcnp 2022-11-09 14:54:47

Смотреть клипы https://sdk-kazan.ru/

Zdjęcie
difmqimq 2022-11-09 13:11:03

Смотреть видео https://boigoda.ru/

Zdjęcie
lejvzflm 2022-11-09 06:51:02

Смотреть фильмы https://boigoda.ru/

Zdjęcie
ztbocmjr 2022-11-09 00:35:00

Смотреть кино https://boigoda.ru/

Zdjęcie
iyukibhb 2022-11-08 18:36:24

Смотреть клипы https://boigoda.ru/

Zdjęcie
sqkentoc 2022-11-08 11:54:07

Смотреть кино https://boigoda.ru/

Zdjęcie
pkqblrgh 2022-11-08 05:31:42

Смотреть сериалы https://boigoda.ru/

Zdjęcie
glqqlvrp 2022-11-07 23:10:13

Смотреть сериалы https://boigoda.ru/

Zdjęcie
gtwkfbgy 2022-11-07 16:53:43

Смотреть сериалы https://boigoda.ru/

Zdjęcie
phbxkknb 2022-11-07 10:31:59

Смотреть кино https://boigoda.ru/

Zdjęcie
qqciurnm 2022-11-07 04:15:09

Смотреть видео https://boigoda.ru/

Zdjęcie
ozzhlgsq 2022-11-06 21:53:49

Смотреть сериалы https://boigoda.ru/

Zdjęcie
kayvgowl 2022-11-06 15:38:21

Смотреть клипы https://boigoda.ru/

Zdjęcie
sxzdnxpm 2022-11-06 09:16:57

Смотреть кино https://boigoda.ru/

Zdjęcie
xuucchug 2022-11-06 02:55:11

Смотреть кино https://boigoda.ru/

Zdjęcie
ansgahht 2022-11-05 20:36:43

Смотреть кино https://boigoda.ru/

Zdjęcie
sfirzefh 2022-11-05 14:08:27

Смотреть сериалы https://boigoda.ru/

Zdjęcie
yyufyuer 2022-11-05 07:46:50

Смотреть клипы https://boigoda.ru/

Zdjęcie
aipujynb 2022-10-31 13:24:17

Смотреть фильмы https://brutv.ru/

Zdjęcie
mizikukh 2022-10-31 07:15:20

Смотреть видео https://brutv.ru/

Zdjęcie
ctanejlu 2022-10-30 23:58:54

Смотреть видео https://brutv.ru/

Zdjęcie
aycknyvs 2022-10-30 20:00:53

Смотреть клипы https://bit.ly/brutvru

Zdjęcie
gisabtul 2022-10-30 13:28:46

Смотреть видео https://bit.ly/brutvru

Zdjęcie
jozxqscf 2022-10-30 06:00:21

Смотреть видео https://bit.ly/brutvru

Zdjęcie
cwkjtnur 2022-10-24 19:22:10

Смотреть видео https://irannews.ru/

Zdjęcie
vxtvbtmg 2022-10-18 19:09:51

Смотреть кино https://bb-mail.ru/

Zdjęcie
wxrrkiwy 2022-10-07 13:39:22

http://rftrip.ru

Zdjęcie
Abrssof 2022-09-20 09:18:28

http://thdv.ru Смотреть - классные сериалы

Zdjęcie
Abrssof 2022-09-20 05:55:25

http://thdv.ru Просмотр - новинки фильмы

Zdjęcie
Abrssof 2022-09-20 02:32:06

http://thdv.ru Фильм - новые сериалы

Zdjęcie
Abrssof 2022-09-19 23:08:17

http://thdv.ru Просмотр - новые кино

Zdjęcie
Abrssof 2022-09-19 19:46:42

http://thdv.ru Просмотр - новинки сериалы

Zdjęcie
Abrssof 2022-09-19 16:22:18

http://thdv.ru Просмотр - качественные кино

Zdjęcie
Hello World! https://helloworld.com?hs=351fe26d6d54003d155fd56002905c15& 2022-09-13 21:22:23

6vcs5s

Zdjęcie
lwefb52 2022-09-04 23:54:31

http://multfilm.su/multfilm/lyupin-multfilm.html

Zdjęcie
Latasha 2022-07-08 19:25:15

Мажор 4 сезон

Zdjęcie
Qietwp 2022-06-15 16:49:31

bite

Zdjęcie
embjs928 2022-04-11 07:04:20

http://kasdfop.online/f/kG38pteK/

Zdjęcie
Ulrike 2022-03-27 19:07:00

yutube

Zdjęcie
Abrtsof 2022-03-14 00:43:25

https://t.me/holostyaktntofficial2022

Zdjęcie
Abrtsof 2022-03-13 22:31:27

https://t.me/holostyaktntofficial2022

Zdjęcie
Abrtsof 2022-03-13 20:19:02

https://t.me/holostyaktntofficial2022

Zdjęcie
Abrtsof 2022-03-13 18:08:46

https://t.me/holostyaktntofficial2022

Zdjęcie
Abrtsof 2022-03-13 15:55:22

https://t.me/holostyaktntofficial2022

Zdjęcie
Abrtsof 2022-03-13 13:43:37

https://t.me/holostyaktntofficial2022

Zdjęcie
Abrtsof 2022-03-13 11:31:51

https://t.me/holostyaktntofficial2022

Zdjęcie
Abrtsof 2022-03-13 09:19:19

https://t.me/holostyaktntofficial2022

Zdjęcie
Abrtsof 2022-03-13 07:08:16

https://t.me/holostyaktntofficial2022

Zdjęcie
Abrtsof 2022-03-13 04:55:00

https://t.me/holostyaktntofficial2022

Zdjęcie
Abrtsof 2022-03-13 02:44:20

https://t.me/holostyaktntofficial2022

Zdjęcie
Abrtsof 2022-03-13 01:46:24

https://t.me/holostyaktntofficial2022

Zdjęcie
nknoct 2022-02-08 21:37:16

http://tinyurl.com/yc4tng2x

Zdjęcie
wmtfkdz 2022-02-06 09:20:13

https://t.me/Batman2022smotret/

Zdjęcie
gdoytqs 2022-02-06 06:15:43

http://bitly.com/Batman-2022

Zdjęcie
yeizmuh 2022-02-05 04:36:35

http://bitly.com/my-vse-mertvy-2022

Zdjęcie
eyoapt 2022-02-05 00:41:35

https://bit.ly/ancharted

Zdjęcie
AAaobml 2022-01-31 03:06:08

https://bit.ly/chelovek-pauk-cherez-vselennye-2

Zdjęcie
jfgflbd 2022-01-23 05:33:58

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
dxjnorh 2022-01-23 04:51:50

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
obggnss 2022-01-23 04:10:36

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
btacwua 2022-01-23 03:27:39

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
uhnmfqu 2022-01-23 02:45:43

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
keyhabw 2022-01-23 02:03:40

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
oospawh 2022-01-23 01:21:49

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
doihtkn 2022-01-23 00:39:33

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
nnketfs 2022-01-22 23:57:38

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
glxuhyz 2022-01-22 23:15:33

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
qpzvurf 2022-01-22 22:53:42

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
sajgfvu 2022-01-22 21:51:51

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
tmtdlac 2022-01-22 21:10:28

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
rtafbul 2022-01-22 20:27:58

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
xsrazzw 2022-01-22 19:45:33

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
rgblcex 2022-01-22 19:03:27

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
ndrvrpz 2022-01-22 18:22:26

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
jvftlvp 2022-01-22 17:39:20

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
qtvezhw 2022-01-22 16:57:48

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
zaytqhb 2022-01-22 16:15:28

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
ibyowzi 2022-01-22 15:32:52

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
vyudpgr 2022-01-22 14:51:48

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
wljhqvj 2022-01-22 14:09:13

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
etpneoh 2022-01-22 13:27:23

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
ykcashm 2022-01-22 12:44:28

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
gviyrdf 2022-01-22 12:02:20

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
vwskpfh 2022-01-22 11:20:54

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
atrhfum 2022-01-22 10:38:37

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
dpkatuf 2022-01-22 09:56:28

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
nrobyjz 2022-01-22 09:15:12

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
epcpnqq 2022-01-22 08:33:01

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
rozbzfx 2022-01-22 07:50:41

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
auincpl 2022-01-22 07:08:38

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
negnfqb 2022-01-22 06:25:55

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
sbljvjh 2022-01-22 05:43:58

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
pgkoilg 2022-01-22 05:01:26

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
bfxkfqt 2022-01-22 04:20:11

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
qyuqsxx 2022-01-22 03:37:39

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
ftlhlsz 2022-01-22 02:55:36

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
fznhent 2022-01-22 02:13:24

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
igtodqb 2022-01-22 00:49:04

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
izzzklt 2022-01-22 00:06:42

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
rpvxcyu 2022-01-21 22:42:36

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
eczppet 2022-01-21 22:00:36

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
tzwqflh 2022-01-21 21:19:04

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
xinkyrh 2022-01-21 19:54:19

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
mffytyw 2022-01-21 19:12:58

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
ryfrvfh 2022-01-21 15:43:06

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
mdffsur 2022-01-21 15:01:28

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
fmxnybk 2022-01-21 14:19:22

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
ksqncee 2022-01-21 13:36:46

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
wmduibf 2022-01-21 12:54:34

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
jivjzkr 2022-01-21 12:12:42

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
sxjtgav 2022-01-21 11:30:33

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
oywanpq 2022-01-21 10:48:22

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
zorrnjb 2022-01-21 10:07:05

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
vtcbycv 2022-01-21 09:24:17

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
lkdtlwo 2022-01-21 08:43:26

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
qnleeyw 2022-01-21 08:00:13

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
pjzunrn 2022-01-21 06:36:26

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
atkwfod 2022-01-21 05:53:43

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
djuwhkw 2022-01-21 05:13:07

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
jiuhbot 2022-01-21 03:47:45

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
vnukmmu 2022-01-21 03:05:41

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
etcckuw 2022-01-21 02:23:07

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
ajdivch 2022-01-21 01:41:16

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
xlxkrib 2022-01-21 00:58:52

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
cqzirmz 2022-01-21 00:16:41

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
pbltjcc 2022-01-20 23:34:36

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
iabrmdi 2022-01-20 22:52:52

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
wzqpycn 2022-01-19 10:29:21

https://clck.ru/amCCm

Zdjęcie
aabbx.store 2022-01-13 15:45:50

Сериалы 2022

Zdjęcie
aabbx.store 2022-01-13 11:33:11

Смотреть сериал

Zdjęcie
aabbx.store 2022-01-08 04:31:41

Смотреть сериал

Zdjęcie
AAyoqzy 2022-01-05 00:04:23

https://bit.ly/3H5wzpe

Zdjęcie
ААuvhullm 2022-01-01 07:01:20

https://bitly.com/odin-doma-2022 mlbdcilk xyctpl

Zdjęcie
ААkryunzz 2022-01-01 06:19:12

https://bitly.com/odin-doma-2022 fdxvjqfw xlmyhv

Zdjęcie
ААbakmywe 2022-01-01 05:37:08

https://bitly.com/odin-doma-2022 vvcdifra dcadjo

Zdjęcie
ААxyyelkw 2022-01-01 04:55:06

https://bitly.com/odin-doma-2022 dmpdhwyz hwsnkc

Zdjęcie
ААnpkrlty 2022-01-01 04:12:59

https://bitly.com/odin-doma-2022 arpronsv jmfnob

Zdjęcie
ААlsvhvus 2022-01-01 03:30:51

https://bitly.com/odin-doma-2022 rdyxeajx pkbpxk

Zdjęcie
ААlbwnofd 2022-01-01 02:48:47

https://bitly.com/odin-doma-2022 qcpltohj vrvfhm

Zdjęcie
ААkhuxjxx 2022-01-01 02:06:40

https://bitly.com/odin-doma-2022 iedczltu jrfcmm

Zdjęcie
ААbjtmuzw 2022-01-01 01:24:34

https://bitly.com/odin-doma-2022 uypdyiva rwdupc

Zdjęcie
ААzayhean 2022-01-01 00:42:31

https://bitly.com/odin-doma-2022 tdhsuyjs rqomxz

Zdjęcie
ААaosxoze 2022-01-01 00:00:27

https://bitly.com/odin-doma-2022 cpobkzwp erezbq

Zdjęcie
ААcgarznk 2021-12-31 23:18:22

https://bitly.com/odin-doma-2022 ijaartgr tqomhv

Zdjęcie
ААwnedbgl 2021-12-31 22:36:15

https://bitly.com/odin-doma-2022 iztfokgv mlsmrs

Zdjęcie
ААowpdsya 2021-12-31 21:54:08

https://bitly.com/odin-doma-2022 purmxqci hcgetm

Zdjęcie
ААbrjbgao 2021-12-31 21:12:07

https://bitly.com/odin-doma-2022 dmlooewz teysxd

Zdjęcie
ААuzarwgc 2021-12-31 20:30:04

https://bitly.com/odin-doma-2022 lrmleahv veubqf

Zdjęcie
ААlknsluv 2021-12-31 19:47:56

https://bitly.com/odin-doma-2022 owghadsb hwhaeg

Zdjęcie
ААryvoxwa 2021-12-31 19:05:53

https://bitly.com/odin-doma-2022 adhwunvl hvznxx

Zdjęcie
ААdoqawke 2021-12-31 18:23:44

https://bitly.com/odin-doma-2022 ujwqpwtz pdunqi

Zdjęcie
ААltczxdd 2021-12-31 17:41:43

https://bitly.com/odin-doma-2022 yluxptqd egdpvh

Zdjęcie
ААkxotflp 2021-12-31 16:59:37

https://bitly.com/odin-doma-2022 uqliijkk csxcue

Zdjęcie
ААebqvlac 2021-12-31 16:17:32

https://bitly.com/odin-doma-2022 zqurxaku yhrlls

Zdjęcie
ААxodiaaf 2021-12-31 15:35:26

https://bitly.com/odin-doma-2022 fcpbesyi sybuuy

Zdjęcie
ААcblgmjl 2021-12-31 14:53:24

https://bitly.com/odin-doma-2022 vydcqksv bfuzxu

Zdjęcie
ААyvtkrqm 2021-12-31 14:11:16

https://bitly.com/odin-doma-2022 dhhvuakq lvzgno

Zdjęcie
ААdjtsdme 2021-12-31 13:29:14

https://bitly.com/odin-doma-2022 rntkapjr axiiit

Zdjęcie
ААvkfpmtf 2021-12-31 12:47:06

https://bitly.com/odin-doma-2022 gkikbnjk zgyiub

Zdjęcie
ААrurqnnl 2021-12-31 12:05:02

https://bitly.com/odin-doma-2022 qtkwsbbw prkpqu

Zdjęcie
ААfwywrwn 2021-12-31 11:23:00

https://bitly.com/odin-doma-2022 rdedmixj xgohmc

Zdjęcie
ААbwjumed 2021-12-31 10:40:49

https://bitly.com/odin-doma-2022 ralollsi esaiiy

Zdjęcie
ААbigjfml 2021-12-31 09:59:55

https://bitly.com/odin-doma-2022 yiowxqbi wdleuu

Zdjęcie
ААbzqjgal 2021-12-31 09:17:42

https://bitly.com/odin-doma-2022 dwzjrtpx vxgacc

Zdjęcie
ААwnrcqej 2021-12-31 08:34:42

https://bitly.com/odin-doma-2022 vuqwsjpg thpbyv

Zdjęcie
ААfppxihw 2021-12-31 07:52:34

https://bitly.com/odin-doma-2022 uselpirb tpfqvh

Zdjęcie
ААubnbrow 2021-12-31 07:10:30

https://bitly.com/odin-doma-2022 xxtnsoik tnxvvs

Zdjęcie
ААrkbwexu 2021-12-31 06:28:22

https://bitly.com/odin-doma-2022 wsdkadnr ttbkhx

Zdjęcie
ААsdgnvuf 2021-12-31 05:46:18

https://bitly.com/odin-doma-2022 qaufdsok ppuzrm

Zdjęcie
ААqfwbzht 2021-12-31 05:04:13

https://bitly.com/odin-doma-2022 hoolvdrv tgmglg

Zdjęcie
ААwmnmmfv 2021-12-31 04:22:09

https://bitly.com/odin-doma-2022 nzsoyjfl nkgmmj

Zdjęcie
ААjwqrarb 2021-12-31 03:40:01

https://bitly.com/odin-doma-2022 wszgbktk azobda

Zdjęcie
ААajwwjfe 2021-12-31 02:58:00

https://bitly.com/odin-doma-2022 wsngitai bizpzu

Zdjęcie
ААfhkrhsu 2021-12-31 02:15:54

https://bitly.com/odin-doma-2022 cikmzrwc oskham

Zdjęcie
ААyzrglpv 2021-12-31 01:33:47

https://bitly.com/odin-doma-2022 ymwaaydo byvyru

Zdjęcie
ААibhyqiq 2021-12-31 00:51:43

https://bitly.com/odin-doma-2022 ypetddfq mbbazi

Zdjęcie
ААwdtoebr 2021-12-31 00:09:46

https://bitly.com/odin-doma-2022 ehqmaoit aknlzc

Zdjęcie
ААffvrznp 2021-12-30 23:27:49

https://bitly.com/odin-doma-2022 mdcddeda pfewib

Zdjęcie
ААwurdbkb 2021-12-30 22:45:30

https://bitly.com/odin-doma-2022 jdttmrxx hicnms

Zdjęcie
ААjbgruzs 2021-12-30 22:03:24

https://bitly.com/odin-doma-2022 ahggjsci xagnlg

Zdjęcie
ААgtxxasv 2021-12-30 21:21:20

https://bitly.com/odin-doma-2022 hxycpnbr aitdcg

Zdjęcie
ААoeztypj 2021-12-30 20:39:14

https://bitly.com/odin-doma-2022 pnuwyaco juxooy

Zdjęcie
ААhyttlko 2021-12-30 19:57:09

https://bitly.com/odin-doma-2022 uiawhzzw psvcjq

Zdjęcie
ААnnsghde 2021-12-30 19:15:07

https://bitly.com/odin-doma-2022 inxvzxrz rqmtgz

Zdjęcie
ААyuvinid 2021-12-30 18:32:57

https://bitly.com/odin-doma-2022 mrfukysy rkekkk

Zdjęcie
ААkodzjhw 2021-12-30 17:50:52

https://bitly.com/odin-doma-2022 stgwrtbc sqalzi

Zdjęcie
ААmqoqskp 2021-12-30 17:08:54

https://bitly.com/odin-doma-2022 vzaphtza ifpkgi

Zdjęcie
ААidakrfp 2021-12-30 16:26:48

https://bitly.com/odin-doma-2022 sekobpdx zzyomu

Zdjęcie
ААrgnwbjy 2021-12-30 15:44:43

https://bitly.com/odin-doma-2022 yhosjyqk gyeevg

Zdjęcie
ААffllqbr 2021-12-30 15:02:32

https://bitly.com/odin-doma-2022 kdfuqexs ubgnxh

Zdjęcie
ААjcmvopg 2021-12-30 14:55:19

https://bitly.com/odin-doma-2022 iagsafap bgymvi

Zdjęcie
ААyrqglje 2021-12-30 14:41:28

https://bit.ly/odin-doma-2022 zmllrgxp ysooiq

Zdjęcie
ААwhllyhl 2021-12-30 13:59:27

https://bit.ly/odin-doma-2022 nurjogxw lqsfnt

Zdjęcie
ААuadwuzz 2021-12-30 13:17:19

https://bit.ly/odin-doma-2022 tbihcvwi ewhfuo

Zdjęcie
ААvmnqwfc 2021-12-30 12:35:19

https://bit.ly/odin-doma-2022 dwgzufxh wapkxy

Zdjęcie
ААclqyhkj 2021-12-30 11:53:10

https://bit.ly/odin-doma-2022 eubpuzgj brfxca

Zdjęcie
ААrehezos 2021-12-30 11:11:06

https://bit.ly/odin-doma-2022 zhbwgqec uheisj

Zdjęcie
ААjnqptkx 2021-12-30 10:29:01

https://bit.ly/odin-doma-2022 jbtmfjyy ptdfjw

Zdjęcie
ААhkkmvwq 2021-12-30 09:46:55

https://bit.ly/odin-doma-2022 gmbgtghj sjwvxa

Zdjęcie
ААsfcjriw 2021-12-30 09:04:52

https://bit.ly/odin-doma-2022 ehtupddv gjgxga

Zdjęcie
ААyfenyoz 2021-12-30 08:22:45

https://bit.ly/odin-doma-2022 xtxmgnal qfqvme

Zdjęcie
ААeichwgg 2021-12-30 07:40:41

https://bit.ly/odin-doma-2022 vyivnszi ybehza

Zdjęcie
ААoxzbjpx 2021-12-30 06:58:36

https://bit.ly/odin-doma-2022 pvdkvpyw daxnvm

Zdjęcie
ААcpamuwy 2021-12-30 06:16:32

https://bit.ly/odin-doma-2022 jqvylnpa efdchx

Zdjęcie
ААtkpkkke 2021-12-30 05:34:27

https://bit.ly/odin-doma-2022 omnfofjb lroocz

Zdjęcie
ААfgvyprl 2021-12-30 04:52:21

https://bit.ly/odin-doma-2022 ljioohru jnbbfj

Zdjęcie
ААkigxlbi 2021-12-30 04:10:14

https://bit.ly/odin-doma-2022 xukcagie cdjcfa

Zdjęcie
ААvjlyygs 2021-12-30 03:28:09

https://bit.ly/odin-doma-2022 bqkawanz wpzeep

Zdjęcie
ААimiygvi 2021-12-30 02:46:05

https://bit.ly/odin-doma-2022 zrcwfmyf tyrupq

Zdjęcie
ААqcmbvmv 2021-12-30 02:04:01

https://bit.ly/odin-doma-2022 uueyqcry bbisvf

Zdjęcie
ААyljzfql 2021-12-30 01:21:57

https://bit.ly/odin-doma-2022 gjzhgagd oxztkk

Zdjęcie
ААdbtujzp 2021-12-30 00:39:52

https://bit.ly/odin-doma-2022 khytvcqt hdzgoz

Zdjęcie
ААkmjjymj 2021-12-29 23:57:47

https://bit.ly/odin-doma-2022 lejwxqag mneeyg

Zdjęcie
ААezvdlkn 2021-12-29 23:15:43

https://bit.ly/odin-doma-2022 qxrkgodr fivcid

Zdjęcie
ААtpchbyv 2021-12-29 22:33:39

https://bit.ly/odin-doma-2022 yldkzmot wnscns

Zdjęcie
ААwzqxzfx 2021-12-29 21:51:38

https://bit.ly/odin-doma-2022 uwjbkjrg kopkgn

Zdjęcie
ААwwfzstm 2021-12-29 21:09:31

https://bit.ly/odin-doma-2022 lknctlsz mmuvnx

Zdjęcie
ААanioktv 2021-12-29 20:27:23

https://bit.ly/odin-doma-2022 vtcqwtrk ahbihq

Zdjęcie
ААcrzyhki 2021-12-29 19:45:17

https://bit.ly/odin-doma-2022 ggpvnhzr kosxvr

Zdjęcie
ААeqxtdlu 2021-12-29 19:03:16

https://bit.ly/odin-doma-2022 fimxombd ymkajn

Zdjęcie
ААgeysdbs 2021-12-29 18:21:12

https://bit.ly/odin-doma-2022 zrssmlye ypjcyb

Zdjęcie
ААcyplvgv 2021-12-29 17:39:07

https://bit.ly/odin-doma-2022 uokxgjsn ciqgmr

Zdjęcie
ААdpdickc 2021-12-29 16:57:06

https://bit.ly/odin-doma-2022 yoqtaacb dwhopc

Zdjęcie
ААwrdztbv 2021-12-29 16:14:58

https://bit.ly/odin-doma-2022 sleplpxg kfpiym

Zdjęcie
ААsnawllc 2021-12-29 15:32:54

https://bit.ly/odin-doma-2022 lnraxuyo gbweru

Zdjęcie
ААrqeskop 2021-12-29 14:50:50

https://bit.ly/odin-doma-2022 monwmnav wcjnpv

Zdjęcie
ААngabyrw 2021-12-29 14:08:39

https://bit.ly/odin-doma-2022 hcfgrbje pldjue

Zdjęcie
ААyaipwyc 2021-12-29 13:26:36

https://bit.ly/odin-doma-2022 cwlklmwl gaiimh

Zdjęcie
ААzmumozi 2021-12-29 12:44:35

https://bit.ly/odin-doma-2022 aqwmkuin enofsn

Zdjęcie
ААntwvzqm 2021-12-29 12:02:41

https://bit.ly/odin-doma-2022 vlqlzoin vcycqp

Zdjęcie
ААabajovb 2021-12-29 11:20:28

https://bit.ly/odin-doma-2022 pbjbpzsb whijen

Zdjęcie
ААxbxumcq 2021-12-29 10:38:20

https://bit.ly/odin-doma-2022 hqbuoqqf ndbyws

Zdjęcie
ААfyqwhzs 2021-12-29 09:56:17

https://bit.ly/odin-doma-2022 edmovetg weivvb

Zdjęcie
ААrfojdet 2021-12-29 09:14:14

https://bit.ly/odin-doma-2022 zzyqizwg xohvqf

Zdjęcie
ААlpehvcs 2021-12-29 08:32:16

https://bit.ly/odin-doma-2022 buypxczs jvzqra

Zdjęcie
ААpyowzzl 2021-12-29 07:50:01

https://bit.ly/odin-doma-2022 dwsjekfy uqyymp

Zdjęcie
ААqaebtxt 2021-12-29 07:07:58

https://bit.ly/odin-doma-2022 kxcwduho ihityg

Zdjęcie
ААuhkyeby 2021-12-29 06:25:55

https://bit.ly/odin-doma-2022 zvqpsggy khlwth

Zdjęcie
ААqbranvo 2021-12-29 05:43:52

https://bit.ly/odin-doma-2022 llvfrduj kpjmqa

Zdjęcie
ААwcllptq 2021-12-29 05:01:45

https://bit.ly/odin-doma-2022 romvhhjh vhakjm

Zdjęcie
ААumfttvi 2021-12-29 04:19:39

https://bit.ly/odin-doma-2022 lnhbgfua sgvvar

Zdjęcie
ААpislydl 2021-12-29 03:37:33

https://bit.ly/odin-doma-2022 qyyfjbcf zugbpx

Zdjęcie
ААvpqdhph 2021-12-29 02:55:26

https://bit.ly/odin-doma-2022 dtetqgfk ydvxjw

Zdjęcie
ААskllzmx 2021-12-29 02:13:26

https://bit.ly/odin-doma-2022 oicofvwf hnjlup

Zdjęcie
ААdgqqilv 2021-12-29 01:31:21

https://bit.ly/odin-doma-2022 buhfpqyb txgkpg

Zdjęcie
ААkncuknr 2021-12-29 00:49:19

https://bit.ly/odin-doma-2022 uuliylff jvqqch

Zdjęcie
ААbcaduld 2021-12-29 00:07:14

https://bit.ly/odin-doma-2022 pmlzhpac tuvwlg

Zdjęcie
ААdzskiiy 2021-12-28 23:25:12

https://bit.ly/odin-doma-2022 rvnestlb atnizf

Zdjęcie
ААhbjgmfp 2021-12-28 22:43:11

https://bit.ly/odin-doma-2022 mcgbhfqs wxrfno

Zdjęcie
ААnjodluq 2021-12-28 22:00:58

https://bit.ly/odin-doma-2022 osnpsjxe crpfkr

Zdjęcie
ААzapbnzd 2021-12-28 21:18:55

https://bit.ly/odin-doma-2022 lfinlzlp dailrz

Zdjęcie
ААujuxasj 2021-12-28 20:36:56

https://bit.ly/odin-doma-2022 tlnpqipk dqhlix

Zdjęcie
ААiiamqsx 2021-12-28 19:54:49

https://bit.ly/odin-doma-2022 urvnbmjv nhylgl

Zdjęcie
ААnyqulyf 2021-12-28 19:12:48

https://bit.ly/odin-doma-2022 farksfqd ytkebp

Zdjęcie
ААhbzrjve 2021-12-28 18:30:40

https://bit.ly/odin-doma-2022 fcrkhkiv buvuka

Zdjęcie
ААwvwafud 2021-12-28 17:48:34

https://bit.ly/odin-doma-2022 lixwivdt nqnuhl

Zdjęcie
ААspgmoqz 2021-12-28 17:06:29

https://bit.ly/odin-doma-2022 dllxtfvr azmxzb

Zdjęcie
ААutezbzo 2021-12-28 16:24:23

https://bit.ly/odin-doma-2022 mtpjbcva wsqmvc

Zdjęcie
ААdrhmiud 2021-12-28 15:42:22

https://bit.ly/odin-doma-2022 wodcvkec uwhozl

Zdjęcie
ААqtzwnvd 2021-12-28 15:00:20

https://bit.ly/odin-doma-2022 oamrmbcx zowcfn

Zdjęcie
ААyikdbxg 2021-12-28 14:18:09

https://bit.ly/odin-doma-2022 kjsetvpk mvgvqg

Zdjęcie
ААwfvsdls 2021-12-28 13:36:08

https://bit.ly/odin-doma-2022 ghckwnmm ryctac

Zdjęcie
ААafngwzo 2021-12-28 12:53:59

https://bit.ly/odin-doma-2022 wnbqmpxd afbzqg

Zdjęcie
ААsjggvar 2021-12-28 12:11:55

https://bit.ly/odin-doma-2022 uufxhxbp lrxanu

Zdjęcie
ААhojyinn 2021-12-28 11:29:54

https://bit.ly/odin-doma-2022 gwaubrfp luvyts

Zdjęcie
ААiyorofd 2021-12-28 10:47:45

https://bit.ly/odin-doma-2022 oaikwtwy oqaomq

Zdjęcie
ААtasdyfr 2021-12-28 10:05:46

https://bit.ly/odin-doma-2022 qoirrzwe jnikzn

Zdjęcie
ААnmdmzlj 2021-12-28 09:23:36

https://bit.ly/odin-doma-2022 zdkaqzdp zsvoij

Zdjęcie
ААfgmkevj 2021-12-28 08:41:32

https://bit.ly/odin-doma-2022 yiczanxx mslpsh

Zdjęcie
ААgkkzizj 2021-12-28 07:59:27

https://bit.ly/odin-doma-2022 bukxphth qdpjif

Zdjęcie
ААqkgpdxo 2021-12-28 07:17:26

https://bit.ly/odin-doma-2022 njslaefw ngrzjx

Zdjęcie
ААbsmfsxo 2021-12-28 06:35:15

https://bit.ly/odin-doma-2022 mzdnyeia twgzji

Zdjęcie
ААvqrdqgz 2021-12-28 05:53:15

https://bit.ly/odin-doma-2022 gavqtaht ysmbco

Zdjęcie
ААpkutiyf 2021-12-28 05:11:08

https://bit.ly/odin-doma-2022 tvmuaxiw qhenhw

Zdjęcie
ААscfseeb 2021-12-28 04:29:01

https://bit.ly/odin-doma-2022 jlsnwacd rmaodk

Zdjęcie
ААsudftgq 2021-12-28 03:46:57

https://bit.ly/odin-doma-2022 bhxhrblh plxpyi

Zdjęcie
ААgclmdna 2021-12-28 03:04:53

https://bit.ly/odin-doma-2022 akjpsghf nmjyyk

Zdjęcie
ААdtzawft 2021-12-28 02:22:49

https://bit.ly/odin-doma-2022 rtywvumz exqmqz

Zdjęcie
ААshydxio 2021-12-28 01:40:42

https://bit.ly/odin-doma-2022 neattazu rypway

Zdjęcie
ААittwmvs 2021-12-28 00:58:41

https://bit.ly/odin-doma-2022 rvcgamff jbuyub

Zdjęcie
ААmugzzrc 2021-12-28 00:16:35

https://bit.ly/odin-doma-2022 qgtwoweh tyroeq

Zdjęcie
ААpifolsk 2021-12-27 23:34:29

https://bit.ly/odin-doma-2022 ymgttuey eevhdc

Zdjęcie
ААejhiwol 2021-12-27 22:52:25

https://bit.ly/odin-doma-2022 qzlcodoq ormzii

Zdjęcie
ААpyrspvp 2021-12-27 22:10:17

https://bit.ly/odin-doma-2022 zytgrwpx bdzxwh

Zdjęcie
ААdpnempf 2021-12-27 21:28:12

https://bit.ly/odin-doma-2022 wlfaglfw pxmbkm

Zdjęcie
ААmdriweu 2021-12-27 20:46:07

https://bit.ly/odin-doma-2022 qgevnppi ptotta

Zdjęcie
ААkchiose 2021-12-27 20:04:02

https://bit.ly/odin-doma-2022 givkkeaz wqikfp

Zdjęcie
ААppopqrv 2021-12-27 19:21:53

https://bit.ly/odin-doma-2022 vdzhnnmg nfqxfx

Zdjęcie
ААnnrzyik 2021-12-27 18:39:55

https://bit.ly/odin-doma-2022 ujqrdyjr qzeyno

Zdjęcie
ААvdayxfv 2021-12-27 17:57:49

https://bit.ly/odin-doma-2022 opivrbqi jnsybc

Zdjęcie
ААjiixpsp 2021-12-27 17:15:48

https://bit.ly/odin-doma-2022 agietsas hfkgid

Zdjęcie
ААxpsbikb 2021-12-27 16:33:39

https://bit.ly/odin-doma-2022 kgeuubui fcfnrl

Zdjęcie
ААvsobbvu 2021-12-27 15:51:34

https://bit.ly/odin-doma-2022 dmljziiv cnefxg

Zdjęcie
ААbfftdlo 2021-12-27 15:09:27

https://bit.ly/odin-doma-2022 vzrpmayx ieauyd

Zdjęcie
ААnuosuxe 2021-12-27 14:27:26

https://bit.ly/odin-doma-2022 hhfwlkmn pwfjca

Zdjęcie
ААrgqhsaw 2021-12-27 13:45:24

https://bit.ly/odin-doma-2022 tlbjlhet hpbekv

Zdjęcie
ААzensmoj 2021-12-27 13:03:20

https://bit.ly/odin-doma-2022 awaptxhv lhsoza

Zdjęcie
ААozyvzpu 2021-12-27 12:21:14

https://bit.ly/odin-doma-2022 riqqnigm ryedua

Zdjęcie
ААeubioob 2021-12-27 11:39:10

https://bit.ly/odin-doma-2022 anjerrpg cmvqwj

Zdjęcie
ААutbpjee 2021-12-27 10:56:55

https://bit.ly/odin-doma-2022 bkihydcf ddnvuc

Zdjęcie
ААmtzkdxv 2021-12-27 10:14:41

https://bit.ly/odin-doma-2022 brctyggq hhokea

Zdjęcie
ААlyhshii 2021-12-27 09:32:38

https://bit.ly/odin-doma-2022 gueueqrd xnsvon

Zdjęcie
ААtvvftln 2021-12-27 08:50:36

https://bit.ly/odin-doma-2022 meaxwdqt ehjaxt

Zdjęcie
ААjubresi 2021-12-27 08:08:27

https://bit.ly/odin-doma-2022 ofstuphr wxkvkm

Zdjęcie
ААnyccnpx 2021-12-27 07:26:19

https://bit.ly/odin-doma-2022 ofxpojro cmjjwh

Zdjęcie
ААzcvafyu 2021-12-27 06:44:15

https://bit.ly/odin-doma-2022 vkpgxbzv lrihya

Zdjęcie
ААhplnzzp 2021-12-27 06:02:06

https://bit.ly/odin-doma-2022 zzjsgcaf ranajo

Zdjęcie
ААdcvsehy 2021-12-27 05:20:02

https://bit.ly/odin-doma-2022 airhdkoj fmvksz

Zdjęcie
ААgzgquem 2021-12-27 04:37:59

https://bit.ly/odin-doma-2022 ldovossk htdimc

Zdjęcie
ААgpuyaqh 2021-12-27 03:55:53

https://bit.ly/odin-doma-2022 amrwjwza veuzri

Zdjęcie
ААbbfkakm 2021-12-27 03:13:48

https://bit.ly/odin-doma-2022 sbttaxel znfksf

Zdjęcie
ААjqizjab 2021-12-27 02:31:46

https://bit.ly/odin-doma-2022 uaeyduvc pnbuwy

Zdjęcie
ААkrggvln 2021-12-27 01:49:44

https://bit.ly/odin-doma-2022 sagdnyud smlben

Zdjęcie
ААvoyoybb 2021-12-27 01:07:36

https://bit.ly/odin-doma-2022 erdthikc zjxtgw

Zdjęcie
ААcqcbgog 2021-12-27 00:25:29

https://bit.ly/odin-doma-2022 xlbzmdvd qxukri

Zdjęcie
ААysgvjtg 2021-12-26 23:43:25

https://bit.ly/odin-doma-2022 tahihbfq dvbeir

Zdjęcie
ААieystqw 2021-12-26 23:02:02

https://bit.ly/odin-doma-2022 oogawoek znfhjr

Zdjęcie
ААcdjoeeq 2021-12-26 22:19:15

https://bit.ly/odin-doma-2022 iikdxmiz gjumyk

Zdjęcie
ААtrmxanz 2021-12-26 21:37:08

https://bit.ly/odin-doma-2022 buiduzdj ncngzx

Zdjęcie
ААjdrksww 2021-12-26 20:55:02

https://bit.ly/odin-doma-2022 chwiysdi ljegrp

Zdjęcie
ААmmohtcd 2021-12-26 20:26:29

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААspcyxzi 2021-12-26 20:13:07

https://bit.ly/odin-doma-2022 ozvnlwnw fksdwh

Zdjęcie
ААfmridht 2021-12-26 19:44:24

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААexsxyyz 2021-12-26 19:30:51

https://bit.ly/odin-doma-2022 fsepdjjv lpcihn

Zdjęcie
ААrxkhbuf 2021-12-26 18:48:50

https://bit.ly/odin-doma-2022 wwjnlyba yjenzd

Zdjęcie
ААilxcdzw 2021-12-26 18:20:17

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААllvvodm 2021-12-26 18:06:55

https://bit.ly/odin-doma-2022 idhvpxui vpiigr

Zdjęcie
ААhojfycp 2021-12-26 17:39:04

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААfytnmxx 2021-12-26 17:24:44

https://bit.ly/odin-doma-2022 fqibbyvg nuayav

Zdjęcie
ААarnvcle 2021-12-26 16:56:03

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААmvblwsa 2021-12-26 16:42:38

https://bit.ly/odin-doma-2022 czrwspvx twxlfa

Zdjęcie
ААqkahvbe 2021-12-26 16:14:07

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААpxlwitn 2021-12-26 16:00:38

https://bit.ly/odin-doma-2022 zafylvij gnskzu

Zdjęcie
ААbwswjzb 2021-12-26 15:31:56

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААxdjljsw 2021-12-26 15:18:26

https://bit.ly/odin-doma-2022 uaoxrqtv zrhhig

Zdjęcie
ААtabzmft 2021-12-26 14:49:53

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААxiutyeo 2021-12-26 14:36:28

https://bit.ly/odin-doma-2022 hrawqpte hzchyo

Zdjęcie
ААkrtsulf 2021-12-26 14:07:43

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААugxhwbq 2021-12-26 13:54:19

https://bit.ly/odin-doma-2022 ffnvqydf onwmnk

Zdjęcie
ААegolikk 2021-12-26 13:25:40

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААbhvixmg 2021-12-26 13:12:28

https://bit.ly/odin-doma-2022 ibcjpxpm hgghpp

Zdjęcie
ААlqblqto 2021-12-26 12:43:37

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААwbhfhos 2021-12-26 12:30:08

https://bit.ly/odin-doma-2022 ekgflmek kvoazo

Zdjęcie
ААmppuhgd 2021-12-26 12:01:27

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААbymdxzq 2021-12-26 11:48:00

https://bit.ly/odin-doma-2022 pideengk dlqxkx

Zdjęcie
ААejwgksr 2021-12-26 11:19:22

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААrkxtboi 2021-12-26 11:05:58

https://bit.ly/odin-doma-2022 bpcztjbk zydalp

Zdjęcie
ААfzyrsns 2021-12-26 10:37:19

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААfnbyedg 2021-12-26 10:23:41

https://bit.ly/odin-doma-2022 spobzcvn jymaas

Zdjęcie
ААhjujbgy 2021-12-26 09:55:23

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААdzwoubz 2021-12-26 09:41:17

https://bit.ly/odin-doma-2022 fofstsor fydfzo

Zdjęcie
ААubmivzy 2021-12-26 09:13:10

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААvnmozfk 2021-12-26 08:59:10

https://bit.ly/odin-doma-2022 rlwbcpvc wbsngy

Zdjęcie
ААlgurwiy 2021-12-26 08:31:03

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААomwwcgr 2021-12-26 08:17:05

https://bit.ly/odin-doma-2022 wzkzgnfo xqvinu

Zdjęcie
ААwfbdhrd 2021-12-26 07:49:02

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААlipwluf 2021-12-26 07:34:58

https://bit.ly/odin-doma-2022 ntgijsuc huprnn

Zdjęcie
ААyyljvzp 2021-12-26 07:06:53

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААqxmtnxr 2021-12-26 06:52:51

https://bit.ly/odin-doma-2022 glpidreh zkthhn

Zdjęcie
ААtiljhel 2021-12-26 06:25:34

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААnaaqcoj 2021-12-26 06:11:59

https://bit.ly/odin-doma-2022 lisasvhk uoiwqo

Zdjęcie
ААdpptsut 2021-12-26 05:43:17

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААjrzmuad 2021-12-26 05:29:19

https://bit.ly/odin-doma-2022 pnslcodd sonutb

Zdjęcie
ААloifhhz 2021-12-26 05:00:41

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААuucyjau 2021-12-26 04:46:35

https://bit.ly/odin-doma-2022 xdxvjvuo qflybt

Zdjęcie
ААhqtidko 2021-12-26 04:18:40

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААimovzeu 2021-12-26 04:04:49

https://bit.ly/odin-doma-2022 wodugatw pqkkdx

Zdjęcie
ААdqxfuln 2021-12-26 03:36:30

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААzdcjuri 2021-12-26 03:22:26

https://bit.ly/odin-doma-2022 qudmpfnz smzjvk

Zdjęcie
ААctupodu 2021-12-26 02:54:33

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААjjlavgy 2021-12-26 02:40:32

https://bit.ly/odin-doma-2022 edfgcrsx mcxkwq

Zdjęcie
ААixwypqm 2021-12-26 01:58:23

https://bit.ly/odin-doma-2022 xqmagxqr rcnsvj

Zdjęcie
ААhcfyakh 2021-12-26 01:30:16

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААdcmerls 2021-12-26 01:16:16

https://bit.ly/odin-doma-2022 slsbcpun qmnupb

Zdjęcie
ААmnanrus 2021-12-26 00:59:12

https://bit.ly/odin-doma-2022 cdhtctwa ykczzr

Zdjęcie
ААpjhydix 2021-12-26 00:48:24

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААimiosbb 2021-12-25 23:24:13

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААxwxkibq 2021-12-25 22:41:53

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААmgmetta 2021-12-25 22:00:19

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААcpubznf 2021-12-25 21:16:08

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААpapxwrg 2021-12-25 20:30:18

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААsljvqqk 2021-12-25 19:48:13

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААisgglvr 2021-12-25 19:06:06

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААedeijzi 2021-12-25 18:24:01

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААqmjnrag 2021-12-25 17:41:57

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААlunntii 2021-12-25 16:59:53

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААkchraqc 2021-12-25 16:17:46

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААdcgvrui 2021-12-25 16:15:34

https://bit.ly/spider-man3-2021

Zdjęcie
ААwfdmory 2021-12-25 15:35:42

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААzcgfnad 2021-12-25 14:53:37

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААjlvdlpf 2021-12-25 14:11:32

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААgdxhrhm 2021-12-25 13:29:26

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААstrlmfx 2021-12-25 12:47:23

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААayisbxt 2021-12-25 12:05:18

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААbvjvqdh 2021-12-25 11:23:15

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААwpftaid 2021-12-25 10:41:08

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААkreklix 2021-12-25 09:59:02

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААbeabzny 2021-12-25 09:16:57

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААgsooiyg 2021-12-25 08:34:53

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААbcbqdvd 2021-12-25 07:52:46

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААmfwvcfj 2021-12-25 07:10:40

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААdjtusnq 2021-12-25 06:28:35

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААngvtnqm 2021-12-25 05:46:31

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААqleebss 2021-12-25 05:04:27

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААwujtuyl 2021-12-25 04:22:21

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААfieyfwz 2021-12-25 03:40:17

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААopyfjhz 2021-12-25 02:58:12

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААwtysuar 2021-12-25 02:16:07

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААlzuqmpp 2021-12-25 01:34:02

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААqinptgk 2021-12-25 00:51:56

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААtfznopg 2021-12-25 00:09:52

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААemekerm 2021-12-24 23:27:48

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААntdigsn 2021-12-24 22:45:44

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААxxljlzr 2021-12-24 22:03:38

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААwopmser 2021-12-24 21:21:35

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААcgptlbt 2021-12-24 20:39:29

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААlbhgrvw 2021-12-24 19:57:26

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААskowotu 2021-12-24 19:15:22

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААhofakvr 2021-12-24 18:33:17

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААrtaebgv 2021-12-24 17:51:14

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААularzrp 2021-12-24 17:09:08

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААakdbrcj 2021-12-24 16:27:13

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААeedhvcg 2021-12-24 15:45:00

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
AAqeaus 2021-12-24 15:03:51

https://bit.ly/3H5wzpe

Zdjęcie
ААgjxnbbl 2021-12-24 15:02:56

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААjhwafxj 2021-12-24 14:20:52

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААvfikoxa 2021-12-24 13:38:46

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААetzispe 2021-12-24 12:56:42

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААrynvqjd 2021-12-24 12:14:37

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААroytwdi 2021-12-24 11:32:33

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААbuuilsz 2021-12-24 10:50:28

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААpluujyb 2021-12-24 10:08:23

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААvcywzyt 2021-12-24 09:26:18

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААfkqvsye 2021-12-24 08:02:11

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААcsonwpi 2021-12-24 07:20:06

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААtyvqzxq 2021-12-24 05:55:54

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААndmjtzs 2021-12-24 05:13:58

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААlblluld 2021-12-24 04:31:44

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААsqmsyag 2021-12-24 03:49:44

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААskninsc 2021-12-24 03:07:34

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААjgesmif 2021-12-24 02:25:27

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААvyorfjy 2021-12-24 01:43:23

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААcijvmmh 2021-12-24 01:01:18

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААiezclbh 2021-12-24 00:19:15

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААmubjqnb 2021-12-23 23:37:10

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
AAqmrwe 2021-12-23 23:25:11

https://bitly.com/3H5wzpe

Zdjęcie
ААuwqfukg 2021-12-23 22:55:05

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААprbossk 2021-12-23 22:12:59

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААkqtzqon 2021-12-23 21:30:53

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААrkufcpg 2021-12-23 20:48:57

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААkmvhwmg 2021-12-23 20:06:52

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААcspsizu 2021-12-23 19:24:38

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААpcscrow 2021-12-23 18:42:34

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААeqewjtz 2021-12-23 18:00:35

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААkmykmvg 2021-12-23 17:18:24

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААnmtxnza 2021-12-23 16:36:18

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААbvpkgsl 2021-12-23 15:54:22

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААrkrcnvy 2021-12-23 15:12:07

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААltkfsef 2021-12-23 13:47:57

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААmicjpkc 2021-12-23 13:05:54

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААhonyqjc 2021-12-23 12:23:52

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААwksvwly 2021-12-23 11:41:44

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААtermwkz 2021-12-23 10:59:41

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААpsiwhow 2021-12-23 10:17:35

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААnpxbvxd 2021-12-23 09:35:32

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААeinnlue 2021-12-23 08:53:27

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААdviitxv 2021-12-23 08:11:22

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААeyijhsd 2021-12-23 07:29:20

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААdkuqjwf 2021-12-23 06:47:14

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААlgxyhsi 2021-12-23 06:05:08

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААzgqetsu 2021-12-23 05:23:04

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААwhtdady 2021-12-23 04:41:00

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААlbgoqqr 2021-12-23 03:58:55

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААvneumbc 2021-12-23 03:16:51

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААinykgpn 2021-12-23 02:34:47

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААlsfwubh 2021-12-23 01:52:42

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААrnbuapn 2021-12-23 01:10:37

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААtfirdgs 2021-12-23 00:28:34

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААxjkznqt 2021-12-22 23:46:32

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
ААrgzcmos 2021-12-22 23:04:40

https://bit.ly/jojo6sezon

Zdjęcie
AAshzuc 2021-12-18 00:55:12

Фільм Співай 2 2021 https://bit.ly/spivay-2

Zdjęcie
ААdqesgjr 2021-12-17 10:46:32

https://bit.ly/zateryannye-v-kosmose-3-sezon

Zdjęcie
ААxlnytro 2021-12-17 08:19:29

https://bit.ly/zateryannye-v-kosmose-3-sezon

Zdjęcie
ААuicwyrl 2021-12-17 06:50:24

https://bit.ly/zateryannye-v-kosmose-3-sezon

Zdjęcie
ААujwrcvt 2021-12-16 14:19:46

https://bit.ly/zateryannye-v-kosmose-3-sezon

Zdjęcie
ААykeobfl 2021-12-15 22:10:12

https://bit.ly/zateryannye-v-kosmose-3-sezon

Zdjęcie
ААrdgttcs 2021-12-15 11:36:11

https://bit.ly/elki-8

Zdjęcie
AAlytyq 2021-12-13 09:54:52

https://bit.ly/enkanto-smotret-onlayn

Zdjęcie
ААujrropc 2021-11-28 08:46:10

https://bit.ly/zov-ada

Zdjęcie
Vtfzwpu 2021-11-28 06:18:03

https://onlineuniversalwork.com/6r135

Zdjęcie
Fmceavs 2021-11-28 04:17:13

http://slnk.info/v2ydq

Zdjęcie
Nyekkez 2021-11-28 02:15:18

https://onlineuniversalwork.com/6r135

Zdjęcie
Mqjamng 2021-11-27 23:09:47

https://onlineuniversalwork.com/6r135

Zdjęcie
Pkchgvr 2021-11-27 21:11:26

http://slnk.info/v2ydq

Zdjęcie
Bsbalnz 2021-11-27 18:56:47

https://onlineuniversalwork.com/6r135

Zdjęcie
ААeihnklp 2021-11-22 03:16:46

https://bit.ly/3nAnZbc

Zdjęcie
ААkusozyc 2021-11-21 03:38:32

https://bit.ly/vne-sebya-2021-goda

Zdjęcie
ААgsulqkj 2021-11-19 22:13:31

https://bit.ly/vne-sebya-2021-goda

Zdjęcie
ААxmkwrjn 2021-11-18 09:05:32

https://bit.ly/vne-sebya-2021-goda

Zdjęcie
AAcxcqs 2021-11-09 08:33:24

https://bit.ly/krepostnaya-3-sezon

Zdjęcie
AAfuncx 2021-11-08 15:17:10

https://bit.ly/krepostnaya-3-sezon

Zdjęcie
qalpgf1993 2021-11-07 00:47:28

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
htxnka2019 2021-11-07 00:23:15

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
ellasg2008 2021-11-06 23:59:29

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
zlloey2001 2021-11-06 23:37:03

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
ntcatm1990 2021-11-06 23:12:41

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
svjwgb1996 2021-11-06 22:49:09

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
kkmmpp1992 2021-11-06 22:24:56

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
oxkjsf1991 2021-11-06 22:00:27

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
uyzuqp2004 2021-11-06 21:37:26

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
cezmlf2000 2021-11-06 21:12:59

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
uywhnt2014 2021-11-06 20:48:47

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
aedxto1996 2021-11-06 20:26:25

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
wcmzel2011 2021-11-06 20:02:00

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
poeliw1999 2021-11-06 19:37:55

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
uyxdkv1994 2021-11-06 19:14:39

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
nxfmiy2013 2021-11-06 18:50:08

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
flrgdo2004 2021-11-06 18:26:28

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
aegdhg2013 2021-11-06 18:01:38

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
hzzwwm2018 2021-11-06 17:37:17

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
vjmgwu2013 2021-11-06 17:12:06

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
jkwxms2010 2021-11-06 16:48:06

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
xjdpbs2019 2021-11-06 16:23:16

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
gqwric2010 2021-11-06 15:59:34

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
gktima2001 2021-11-06 15:35:01

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
rpdgxj2013 2021-11-06 15:13:36

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
zpdskp1994 2021-11-06 14:49:05

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
pytxiq2006 2021-11-06 14:22:43

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
cuuxhm1996 2021-11-06 13:58:47

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
aqemwt2016 2021-11-06 13:33:17

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
uebleg2000 2021-11-06 13:09:09

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
afvnnk1991 2021-11-06 12:22:41

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
bdkbkj1992 2021-11-06 11:56:54

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
idfagn2015 2021-11-06 11:32:58

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
cmymrn2018 2021-11-06 11:09:02

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
eiuwhd2001 2021-11-06 10:46:50

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
bjwmxu2008 2021-11-06 10:23:56

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
jmooge2002 2021-11-06 09:54:26

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
babxxp2017 2021-11-06 09:33:09

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
vxuvtw1990 2021-11-06 09:07:04

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
mcrdhj2002 2021-11-06 08:43:37

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
etvgsx2020 2021-11-06 08:22:33

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
rbckdu1997 2021-11-06 07:48:34

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
scphxz1998 2021-11-06 07:25:46

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
bqgeqy1995 2021-11-06 07:00:06

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
jtpifj2004 2021-11-06 06:35:49

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
uncjad1990 2021-11-06 06:11:55

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
mlrmqx2014 2021-11-06 05:47:40

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
bmuucj1993 2021-11-06 05:27:03

https://bit.ly/3kcFps6

Zdjęcie
AAceefr 2021-11-02 13:15:44

https://bit.ly/kriposna

Zdjęcie
AAhbidm 2021-11-01 05:35:03

https://bit.ly/zapretnyy-plod-118-seriya

Zdjęcie
AAfpcgg 2021-10-31 06:23:57

https://bit.ly/barbarossa-8-seriya

Zdjęcie
AAtwvkd 2021-10-24 20:43:09

https://bit.ly/serdechnaja-rana-17-serija

Zdjęcie
AAlrdwq 2021-10-24 20:10:10

https://bit.ly/zapretnyy-plod-117-seriya

Zdjęcie
AArvrkb 2021-10-24 20:10:09

https://bit.ly/moi-bratya-25-seriya

Zdjęcie
birkyscb 2021-10-24 15:44:05

https://bit.ly/3CdNeVq

Zdjęcie
yoxdeopl 2021-10-24 15:20:36

https://bit.ly/3CdNeVq

Zdjęcie
bizuppjr 2021-10-24 14:43:20

https://bit.ly/3CdNeVq

Zdjęcie
dxescruw 2021-10-24 14:17:11

https://bit.ly/3CdNeVq

Zdjęcie
qkmorhmh 2021-10-24 13:52:54

https://bit.ly/3CdNeVq

Zdjęcie
utwwreci 2021-10-24 13:29:06

https://bit.ly/3CdNeVq

Zdjęcie
zsbatijs 2021-10-24 13:05:26

https://bit.ly/3CdNeVq

Zdjęcie
cdztkgkk 2021-10-24 12:41:10

https://bit.ly/3CdNeVq

Zdjęcie
npbjbfyt 2021-10-24 12:16:50

https://bit.ly/3CdNeVq

Zdjęcie
tiqwnvym 2021-10-24 11:53:09

https://bit.ly/3CdNeVq

Zdjęcie
dfikiuct 2021-10-24 11:32:16

https://bit.ly/3CdNeVq

Zdjęcie
pzrpvwtc 2021-10-24 11:04:58

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
vuvgqjzw 2021-10-24 10:40:53

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
wqmxwhzw 2021-10-24 10:17:07

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
xnhfjxsb 2021-10-24 09:52:47

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
okufbazu 2021-10-24 09:28:32

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
wgaroniq 2021-10-24 09:04:31

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
mixwrzck 2021-10-24 08:40:39

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
qrplxfwl 2021-10-24 08:16:20

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
vclwjlrd 2021-10-24 07:52:26

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
afphfsim 2021-10-24 07:28:28

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
mcrlijnk 2021-10-24 07:04:01

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
tlbtnxzh 2021-10-24 06:40:17

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
ktrgqahd 2021-10-24 06:15:40

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
hcdgkyib 2021-10-24 05:52:06

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
oxfzvlin 2021-10-24 05:27:47

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
hcdechne 2021-10-24 05:03:45

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
fpwjymdi 2021-10-24 04:39:35

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
hsehkbxg 2021-10-24 04:15:23

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
dvefwsjv 2021-10-24 03:51:17

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
fxopslvv 2021-10-24 03:27:17

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
zdlowhid 2021-10-24 03:03:39

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
gehaylpv 2021-10-24 00:08:33

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
Dfilmhu 2021-10-23 22:31:08

https://bit.ly/3m7VIrO

Zdjęcie
orvrslud 2021-10-23 21:57:52

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
evalfgam 2021-10-23 19:50:18

https://bit.ly/3ptQVTo

Zdjęcie
Nhdkinouq 2021-10-23 14:09:21

https://bit.ly/Vechnye-Marvel-Eternals-2021-HD

Zdjęcie
yysvhm1994 2021-10-17 11:31:58

https://bit.ly/zvezdy-v-afrike-5-seriya

Zdjęcie
rvsbud2018 2021-10-01 08:49:38

https://bit.ly/3F3W9KS

Zdjęcie
eglnry2010 2021-10-01 08:31:06

https://bit.ly/3F3W9KS

Zdjęcie
jmxbgu2009 2021-10-01 06:57:19

https://bit.ly/3F3W9KS

Zdjęcie
ihjqvr1992 2021-10-01 06:30:55

https://bit.ly/3F3W9KS

Zdjęcie
cfvmuq2009 2021-10-01 05:45:30

https://bit.ly/3F3W9KS

Zdjęcie
qyvxzl1999 2021-10-01 05:19:12

https://bit.ly/3F3W9KS

Zdjęcie
oehqkp2015 2021-10-01 04:54:06

https://bit.ly/3F3W9KS

Zdjęcie
gpbykh2006 2021-10-01 00:32:28

https://bit.ly/3F3W9KS

Zdjęcie
qdevhv2001 2021-09-30 23:33:08

https://bit.ly/3F3W9KS

Zdjęcie
Gkinows 2021-09-18 15:32:09

https://bit.ly/3zexxv7

Zdjęcie
Ashely 2021-09-18 14:56:04

https://bit.ly/3Ax0hAo

Zdjęcie
mjueucmo 2021-09-15 14:30:52

https://bit.ly/391He5c

Zdjęcie
bcmdvkua 2021-09-15 13:43:10

https://bit.ly/391He5c

Zdjęcie
lqicsxov 2021-09-15 13:19:08

https://bit.ly/391He5c

Zdjęcie
rgbqglyz 2021-09-15 12:55:14

https://bit.ly/391He5c

Zdjęcie
eqvrtsau 2021-09-15 12:31:07

https://bit.ly/391He5c

Zdjęcie
ngsxxzeu 2021-09-15 12:07:31

https://bit.ly/391He5c

Zdjęcie
qwhwfgvs 2021-09-15 11:45:34

https://bit.ly/391He5c

Zdjęcie
myafcdkq 2021-09-15 10:57:40

https://bit.ly/391He5c

Zdjęcie
yctypdvu 2021-09-15 10:33:38

https://bit.ly/391He5c

Zdjęcie
mdnqnwpf 2021-09-15 10:12:48

https://bit.ly/391He5c

Zdjęcie
meyvrylq 2021-09-11 08:30:20

https://bit.ly/films-svingery-2021

Zdjęcie
Yukiko 2021-09-01 04:41:11

смотреть фильмы онлайн бесплатно

Zdjęcie
qhfhkiyp 2021-08-31 03:49:35

https://bit.ly/koroche-2021

Zdjęcie
ychkfdoc 2021-08-28 14:29:28

https://bit.ly/spider-man-3-no-way-home

Zdjęcie
rcdsdktz 2021-08-28 04:12:11

https://bit.ly/movies-ogon-film-ogon-2021

Zdjęcie
dvjengie 2021-08-28 01:58:42

https://bit.ly/movies-ogon-film-ogon-2021

Zdjęcie
ovkjxtgj 2021-08-27 15:00:17

https://bit.ly/movies-ogon-film-ogon-2021

Zdjęcie
Jeffery 2021-08-18 21:39:10

Не дыши 2 смотреть онлайн фильм

Zdjęcie
SiliPrelp 2021-04-29 14:25:25

viagra

Zdjęcie
SiliPrelp 2021-03-27 06:13:04

https://vskamagrav.com/ - kamagra canada