Patriota - osoba przywiązana do swojej ojczyzny i narodu, jednocześnie łącząca te uczucia z szacunkiem dla innych nacji.
Stan obecny:
róg ul. Oliwkowej: krzyż przydrożny.
Pomnik Pamięci. Rozłupany kamień, pośrodku którego umieszczono tablice z napisami polskimi i hebrajskimi. Pomnik upamiętnia 50. rocznicę deportacji 6500 Żydów z getta w Falenicy. Pomnik mieści się u wylotu ul. Frenkla. Jego autorami są Piotr Grodecki i Marek Kołłątaj, a odsłonięto go 20.08.1992. Inicjatorką przedsięwzięcia była Magdalena Borkowska, przewodnicząca Zarządu Komitetu Obywatelskiego „Solidarność Falenica Miedzeszyn Radość w 1990. Pieniądze dała częściowo Polsko Amerykańsko Izraelska fundacja SHALOM. Z okazji odsłonięcia pomnika odbyła się msza w kościołach w Aninie i Falenicy.
Nr 77: Urząd Pocztowy nr 90. Budynek powstał przed wojną dla żydowskiego domu starców EZRA.
na wysokości stacji Warszawa Miedzeszyn: kapliczka.
róg ul. Zwoleńskiej: krzyż przydrożny.
Data nadania nazwy: 1954.04.12 z ujednoliceniem przebiegu 1954.08.03. Przed wojną ulica ta nosiła dwie nazwy: lewa strona toru z biegiem Wisły - Józefa Piłsudskiego, prawa strona toru z biegiem Wisły - Warszawska, po wojnie zaś generała Karola Świerczewskiego i z takiej została przemianowana. 1989.02.26 fragmentowi jezdni po obydwu stronach (od ronda z ul. Żegańską i Zwoleńską na północ do ul. Lucerny i VIII Poprzecznej) nadano imię Kazimierza Szpotańskiego.