Połczyn-Zdrój - miasto gminne o charakterze uzdrowiska, położone w woj. zachodniopomorskim (powiat świdwiński), nad rzeką Wogrą. Założone ok. 1290 roku prawa miejskie uzyskało w 1337 roku, jego nazwa wywodzi się zapewne od imienia Świętopełk.
Wcześniej nazywała się Poznańska.
W okresie międzywojennym założone zostało tu miasto-ogród Jelonek. Mieszkali tu kolejarze, gazownicy, pracownicy elektrowni. Miasteczko włączono do Warszawy w 1951 roku.
Stan obecny:
Nr 4: Centrum Handlowe Fort Wola. Powstało w 2001 roku dla francuskiej spółki APSYS. Hipermarket Geant i pojedyncze sklepy.
Nr 31: Centrum Leasingu i Finansów.
Nr 31a: Aquarius. Biurowiec o sześciu kondygnacjach nadziemnych, powstały w 1998 roku. Planowana jest budowa jeszcze dwóch takich budynków (zapewne niższych - trzykondygnacyjnych).
Nr 56: W XVI w. stała tu karczma, zwana żółtą. Zatrzymywała się tu szlachta, zdążająca na pole elekcyjne. W XIX w. mieściła się tu stacja dyliżansów, jadących z ul. Trębackiej. 02.11.1830 w jednym z dyliżansów jechał Fryderyk Chopin, a na niego czekał tu chór konserwatorium muzycznego razem z profesorem Józefem Elsnerem. Wykonano wtedy dla Chopina specjalnie napisany utwór "Zrodzony w polskiej krainie".
Nr 59: Willa Schneiderów. Powstała w 1902 roku dla właścicieli cegielni na Jelonkach. Wykonana jest z modrzewia. W 1982 roku została wpisana do rejestru zabytków. Dziś mieści się tu Zbór Kościoła Zielonoświątkowców.
Glinianki Sznajdra. Powstały jako wyrobisko po cegielni Schneiderów na pocz. lat ’20 XX w. Obecnie pełni funkcję retencyjną. Ma ok. 1,5 ha. To tutaj utopił się słynny słomiany MIŚ z filmu Barei.
Glinianki Jelonek. Powstały w wyrobiskach gliny na pocz. ’20 XX w. Obecnie pełni funkcję retencyjną. Ma ok.2 ha. Wokół rosną stare jesiony, wierzby, topole, kasztanowce, grochodrzewa i brzozy.
Nr 121\125: Bank PKO BP Oddział LIV.
Data nadania nazwy: 1954.04.12.
Wcześniej nazywała się Poznańska.