Położenie

Dzielnice
Praga Południe
Osiedla
Saska Kępa

Informacje

Dodaj treść

Meksyk - państwo w Ameryce Środkowej, mające dostęp do Pacyfiku, Atlantyku i Morza Karaibskiego, będące jednym z najbardziej aktywnych tektonicznie obszarów na świecie. Jego stolicą jest miasto o nazwie Meksyk.

Ciekawostki

Początkowo była przedłużeniem ul. Szczuczyńskiej, po wojnie oddzielono obie części ulicy.
 

Stan obecny:

Nr 3: w tym domu mieszkał Waldemar Baszanowski (1935-2011) - sztangista, złoty medalista z Tokio i Meksyku w wadze do 67,5 kg.

Nr 5, 7 i 9: Bloki powstałe w 1995-98 między ul. Wandy a Saską po stronie od ul. Zwycięzców.

Nr 5: w tym domu mieszkał Mirosław Nahacz (1984-2007) - pisarz, scenarzysta. Pochodził z Gładyszowa (woj. małopolskie, powiat gorlicki), w Warszawie studiował kulturoznawstwo na UW. W 2003 roku wydał swoją pierwszą powieść, zatytułowaną "Osiem cztery". Później opublikował jeszcze dwie - "Bombel" oraz "Bocian i Lola". Był felietonistą "Filipinki" oraz "Lampy". Jako scenarzysta współpracował z Telewizją Polską przy produkcji seriali "Tak miało być" oraz "Egzamin z życia". 21 VII 2007 roku popełnił samobójstwo w piwnicy domu przy ul. Hożej, gdzie wówczas wynajmował mieszkanie. Znaleziony został trzy dni później. Pośmiertnie ukazała się jego powieść "Niezwykłe przygody Roberta Robura".
 

Data nadania nazwy:

KomentarzeKomentarze (0)