Położenie

Dzielnice
Wesoła
Osiedla
Wola Grzybowska

Informacje

Dodaj treść

Mchy - (łac. Bryophyta) grupa niewielkich roślin, które nie wykształcają liści, łodyg czy korzeni lecz zamiast tego zupełnie inaczej zbudowane listki, łodyżki i chwytniki. Występują w około 13000 gatunków na całym świecie, z czego w Polsce w około 700. Nazwa nawiązuje do leśnego charakteru tych terenów.

Ciekawostki

Ulica powstała na terenie wsi Wiśniowa Góra. Było to osiedle rolniczo-letniskowe z pocz. XX w. Było tu sporo sadów wiśniowych, stąd nazwa. W 1946 mieszkało tu 336 mieszkańców, a w 1951 teren przyłączono do Warszawy.
W latach 1908-1939 biegły tędy tory konnego tramwaju WKD Kolej Wawer - Stara Miłosna. Kursował on w ilości 8 wozów w dni powszednie i 9 w niedziele. Kolejka miała łącznie 9 stacji (Wawer Stacja Kolei Konnej, Wawer Towarowy, Anin, Międzylesie, Kaczy Dół, Huta Szkła, Wiślice, Wiśniowa Góra i Stara Miłosna przy cegielni) a jego trasa biegła dzisiejszymi ulicami: Wydawnicza, Pożaryskiego, Żegańska, al. Dzieci Polskich, Mchów, Tramwajowa, Trakt Brzeski, poprzez nieistniejącą już groblę do cegielni. 
 

Stan obecny:
 Data nadania nazwy:

KomentarzeKomentarze (0)