Szczuczyn - nazwa dwóch miejscowości w Polsce: miasta gminnego w woj. podlaskim (powiat grajewski), położonego nad dopływem Biebrzy o nazwie Wissa (nazwa pochodzi od pierwszych osadników ok. 1425 roku - rodziny Szczuków) a także wsi w woj. wielkopolskim (powiat szamotulski, gmina Szamotuły).
Stan obecny:
Nr 6: przed wojną mieszkał tu profesor Józef Pakulski (1900-1975) - malarz i grafik, absolwent warszawskiej ASP, w latach 1933-39 wykładowca w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa w Warszawie, połączonej po wojnie z ASP, gdzie kontynuował pracę jako kierownik Pracowni Litografii Wydziału Grafiki. Był laureatem Nagrody m.st. Warszawy w 1968 roku. Po wojnie mieszkała tu aż do tragicznej śmierci Małgorzata Targowska-Grabińska (1952-1985) - znakomita tłumaczka literatury angielskiej (W. H. Hodgson "Dom na granicy światów", K. Follett "Igła"), zamordowana w do dziś niewyjaśnionych okolicznościach w sposób identyczny z opisanym w drugiej z książek.
Nr 7: Szeregowy dom jednorodzinny. Powstał w 1937 wg proj. Borysa Zinserlinga.
Nr 9: w tym domu mieszkał Jacek Santorski (ur. 1951) - znakomity psycholog, autor i wydawca wielu książek ("Dobre spotkania", "Jak żyć, żeby nie zwariować", "Emocje, charaktery i... geny", "Jak przetrwać w stresie").
Nr 10: przed wojną mieszkała tu rzeźbiarka Julia Keilowa (1902-1943), współpracująca ze spółdzielnią ŁAD i autorka ponad 400 projektów rzeźby użytkowej.
Nr 14: Willa Wielowieyskich. Zburzona w 2009 roku. Na jej miejscu stanął niewielki apartamentowiec.
Data nadania nazwy: