Położenie

Dzielnice
Ursynów
Osiedla
Ursynów Północny

Informacje

Dodaj treść

Symfonia - zazwyczaj trzy- lub czteroczęściowy utwór muzyczny na orkiestrę, będący zinstrumentowaną sonatą o zasadniczo wspólnej tonacji, jednak w każdej z części o innym tempie i charakterze.

Ciekawostki

Nazwa nadana wg obowiązującego tu klucza "muzycznego".

Stan obecny:
Nr 1,2,3,4,5: Bloki osiedla Ursynów Północny. Zaczęły powstawać od 1975 wg proj. Marka Budzyńskiego. Pomysł na zabudowanie terenu powstał juz w latach 60 XX w. Rozpisano konkurs i nagrodzono dwie prace: warszawską Stefana Putowskiego i krakowską Witolda Cenckiewicza. Obie poddano analizie i wyznaczono dyrektywy dla całego założenia urbanistycznego. Konkurs na projekt zabudowy Ursynowa Północnego wygrał Ludwik Borawski, ale zmarł on szybko i realizację otrzymał Budzyński. W 1976 wprowadzali się tu pierwsi mieszkańcy. Brakowało szkół i przychodni, aptek, ale stawiano Ursynów za wzorcowy projekt. Ekipy nie wyrabiały, więc ściągano kolejne z Pruszkowa, Legionowa, Siedlec, Gorzowa i Stargardu Szczecińskiego, co potęgowało chaos i bałagan i niektóre gotowe domy czekały miesiącami na podłączenie. Budowa ciągnęła się latami.
 
 Nr 4: w tym domu mieszkał Stanisław Furman (ur. 1935) - planista miejski, generalny projektant planów rozwoju Warszawy i dawnego woj. warszawskiego, laureat I nagrody w konkursie na pierwszy etap zagospodarowania centrum Warszawy a także zabudowy terenów zachodnich Osi Saskiej.
 
 Data nadania nazwy:

KomentarzeKomentarze (0)