Położenie

Dzielnice
Wola
Osiedla
Młynów

Informacje

Dodaj treść

Siedmiogród (Transylwania) - kraina historyczna w Rumunii, na Wyżynie Siedmiogrodzkiej. Nazwa wywodzi się od założonych tu przez niemieckich kolonistów siedmiu miast-warowni.
 

Ciekawostki

Powstała jako przedłużenie Grzybowskiej, nazwana początkowo Nowo-Grzybowska.
 
Stan obecny:
 
Nr 3a: Warszawska Szkoła Zarządzania. Budynek powstał ok. 1920 wg proj. Mikołaja i Tadeusza Tołwińskich dla przedszkola pracowników Tramwajów Warszawskich. Od 1920 budynek był siedzibą ambasadora Ligi Narodów w Polsce. Po wojnie budynek wrócił do swego pierwotnego przeznaczenia, tym razem dla pracowników Zakładów Radiowych Kasprzaka. Od końca lat 90 XX w. mieści się tu szkoła wyższa WSZ, wraz ze swoją oficyną wydawniczą.
Nr 5: Budynek administracyjno-mieszkalny Towarzystwa Warszawskich Tramwai. Powstał w 1919-23 wg proj. Tadeusza Tołwińskiego.
róg z Rogalińską: ~ Fabryka Chemiczna Henryka Dąbrowskiego (adres przedwojenny: Grzybowska 113). Właściciel studiował w Szwajcarii, gdzie poznał Gabriela Narutowicza, który namówił go do powrotu do kraju. Produkował tu fuzle porektyfikacyjne, produkt uboczny spirytusu.
Nr 11\13: Muzeum Farmacji im. Anieli Leśniewskiej. Patronką jest farmaceutka, która założyła pierwszą w Europie aptekę obsługiwaną wyłącznie przez kobiety.

Data nadania nazwy:

KomentarzeKomentarze (0)