Położenie

Dzielnice
Ursynów
Osiedla
Ursynów Północny

Informacje

Dodaj treść

Koncert - trzyczęściowy utwór muzyczny, przeznaczony dla solisty z towarzyszeniem orkiestry lub też tylko orkiestrę, również artystyczna impreza podczas której wykonywane są utwory instrumentalne albo wokalne.

Ciekawostki

Stan obecny:

Nr 3\5,6,7,9,10,11,13: Bloki osiedla Ursynów Północny. Zaczęły powstawać od 1975 wg proj. Marka Budzyńskiego. Pomysł na zabudowanie terenu powstał już w latach 60 XX w. Rozpisano konkurs i nagrodzono dwie prace: warszawską Stefana Putowskiego i krakowską Witolda Cenckiewicza. Obie poddano analizie i wyznaczono dyrektywy dla całego założenia urbanistycznego. Konkurs na projekt zabudowy Ursynowa Północnego wygrał Ludwik Borawski, ale zmarł on szybko i realizację otrzymał Budzyński. W 1976 wprowadzali się tu pierwsi mieszkańcy. Brakowało szkół i przychodni, aptek, ale stawiano Ursynów za wzorcowy projekt. Ekipy nie wyrabiały, więc ściągano kolejne z Pruszkowa, Legionowa, Siedlec, Gorzowa i Stargardu Szczecińskiego, co potęgowało chaos i bałagan i niektóre gotowe domy czekały miesiącami na podłączenie. Budowa ciągnęła się latami.

Nr 4: Gimnazjum nr 92 im. Juliana Ursyna Niemcewicza. Swoją działalność rozpoczęło 1 IX 1999 roku w miejscu wygaszanej Szkoły Podstawowej nr 309, mającej tego samego patrona. Początkowo nosiło nr 2, od 2003 roku ma obecny numer (pierwsza cyfra identyfikuje ze szkołami w dzielnicy Ursnyów).

Nr 8: Szkoła Podstawowa nr 303 im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Działa od 23 IX 1978 roku, nazwa obowiązuje od 23 II 2009 roku.

Data nadania nazwy: w obecnym przebiegu 1976.03.24. Od początku lat `60 znajdowała się nieco bardziej na północny zachód, na wysokości skrzyżowania ul. Bacha i Wałbrzyskiej.

KomentarzeKomentarze (0)