Przed I wojną, na posiedzenie samorządu wsi Mokotów spóźnił się radny Gustaw Kajzer, właściciel stolarni. Ustalano akurat nazwy ulic i utknięto przy jednej. Kajzer powiedział na usprawiedliwienie, że właśnie urodził mu się syn. Spytano jak ma na imię, odpowiedział, że Kaźmirz. No to będzie Kaźmierowska... Rzeczony Kazimierz Kaiser zginął w czasie wojny, ponieważ odmówił podpisania volkslisty został zamordowany jako odszczepieniec od narodowości niemieckiej.
Jeśli chcielibyśmy wyprowadzać etymologię nazwy geograficznie, to nie byłaby ona pewna, bowiem jest i wieś Kazimierzowo (woj. warmińsko-mazurskie, powiat elbląski, gmina Elbląg) i szesnaście miejscowości o nazwie Kazimierzów (czternaście wsi, osada oraz kolonia).
Rozwinęła się po 1908, kiedy uważano ją za główną. Mieszkał tu hr. Dzieduszycki i wielu dygnitarzy, gdyż było to modne miejsce. Przed I wojną nosiła nazwę Kaźmierzowska, nazwę zmieniono na dzisiejszą w latach 30 XX w. W 1935 ulica była już wyasfaltowana.
Stan obecny:
Nr 16: Szkoła Podstawowa nr 157 im. Adama Mickiewicza. Szkołę otwarto w 1956, a 09.10.1961 nadano jej imię patrona, równocześnie wmurowując tablicę pamiątkową. W 1980 otwarto filię w LO Rejtana i 2 oddziałów przedszkolnych.
Nr 19: Przed wojną mieściła się tu Fabryka Amunicji, Armatur i Odlewnia Cholewiński i Wąsowski.
Nr 45: Kazimierzowska Residence. Budynek wzbudził wiele kontrowersji swą architekturą, nie pasującą do okolicy i wysokością.
Przedszkole nr 148. Zajęcia dodatkowe to angielski, taniec, muzyka, plastyka, korektywa.
Nr 60: LXXXII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Boy-Żeleńskiego. Powstało w 1992r. przy Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22. W 2005-6 tymczasowo działało tu LXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Tytusa Chałubińskiego na 3-cim piętrze przy Kazimierzowskiej 60, zanim nie otrzymało budynku na Narbutta.
Technikum Odzieżowe i Fryzjerskie im. Marii Bratkowskiej. Szkoła nosi imię starej dyrektorki szkoły.Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 4.Szkoła Policealna nr 11.COLLEGIUM Studium Ekonomiczno-Administracyjne Inżynierii i Kształtowania Środowiska.COLLEGIUM Studium Rehabilitacji, Psychologii i Polityki Społecznej.
Boisko Orlik. Powstało w 2009 w ramach akcji Boiska Orlik 2012. Jedno boisko do piłki nożnej, drugie wielofunkcyjne.
Nr 64: przed wojną działał tu sklep spożywczy słynnej firmy Bracia Pakulscy.
Nr 66: Dom Aleksandra Dębskiego. Powstał ok. 1930 dla senatora Dębskiego, działacz Proletariatu.
Bloki osiedla Racławicka Wschodnia. Między Wiktorską a Ursynowską. Powstały w 1950-3 wg proj. Teodora Burschego, Wojciecha Onitzcha i Mariana Sulikowskiego.
Data nadania nazwy: