Nazwa ulicy nie jest jednoznaczna, nie wiadomo bowiem, czy pochodzi od nazwy Głębock (nazwa wsi w woj, dolnośląskim; powiat jeleniogórski, gmina Podgórzyn oraz wsi i osady w woj. warmińsko-mazurskim, powiat braniewski, gmina Lelkowo) czy Głębocko (nazwa dwóch wsi - woj. opolskie, powiat brzeski, gmina Grodków oraz woj. wielkopolskie, powiat poznański, gmina Murowana Goślina).
Stan obecny:
Nr 56d: Przedszkole Niepubliczne Miasto Dzieci. Budynek powstał w 2007.
Nr 92: Twoje Osiedle Białołęka. 3 budynki w niskiej zabudowie, wykończone elementami drewna, szkła i metalu. Funkcjonalne mieszkania, w najbardziej poszukiwanych metrażach 41 - 105 m2. Budowa trwała 2008-10. Inwestor: ASBUD.
Nr 119: Kościół św. Michała Archanioła. Mógł być ufundowany przez królową Bonę lub Jagiellonów w 1534. Druga wersja mówi o pustelni w której mieszkał bogaty szlachcic, który roztrwonił swój majątek i wreszcie osiadł tu jako pokutnik i pustelnik i to podobno on założył kościół. Ok. 1716 kościół spłonął i w tym roku postawiono nowy, modrzewiowy. W 1734 ufundowano spiżowe dzwony. W 1811 umieszczono tu 4 nowe ołtarze, z obrazem MB Częstochowskiej i boczne z obrazami św. Jana Nepomucena, św. Antoniego i św. Michała. Umieszczono tu również figury św. Jana Nepomucena, św. Feliksa i 2 świętych bernardyńskich. W XIX w. tracił na znaczeniu i msze odprawiano tylko w niedziele. Po wojnie został splądrowany przez wojska radzieckie. W 1951-6 kościół wyremontował zakład Władysława Tomaszewskiego. Wewnątrz jest ołtarz główny z XVIII w. i obraz MB Częstochowskiej z rozebranego kościoła Bernardynów na Pradze. Siedzibą parafii jest od 1975.
Data nadania nazwy: 2005.09.12 nastąpiło uporządkowanie jej przebiegu.