Bokserska

Położenie

Dzielnice
Mokotów
Osiedla
Służewiec

Informacje

Dodaj treść

Bokser osoba uprawiająca sport polegający na walce na pięści. Była to jedna z dyscyplin już na starożytnych igrzyskach olimpijskich. W 1865 r. wprowadzono obowiązek walki w rękawicach. Zawodnicy przypisywani są do kategorii wagowych i nie mogą walczyć z zawodnikami z kategorii lżejszej od własnej.

Ciekawostki

Stan obecny:
Bloki osiedla Służewiec. Powstawały na przeł. lat 60 i 70 XX w. wg proj. Urszuli Ciborowski, Jerzego Czyża, Jana Furmana, Andrzeja Skopińskiego, Jerzego Skrzypczaka i Tadeusza Mrówczyńskiego. Było to osiedle prototypów, ponieważ wypróbowywano tu wszystkie nowe wynalazki, krajowe i zagraniczne: bloki małe i duże, z wielkiej płyty i wylewane, wykładziny podłogowe, ogrzewania sufitowe, ścianki gipsowe i drewniane. U mieszkańców zasięgano opinii, który wynalazek się sprawdza, a który powoduje usterki i jest bezsensowny. Mimo kłopotów, jakie te eksperymenty powodowały, chętnych nie brakowało.

Nr 30: Szkoła Podstawowa nr 191 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Nr 32: Przedszkole nr 274. Powstało w 1972. Uczęszcza tu ok. 125 dzieci. Organizuje się tu zajęcia angielskiego, korektywy i rytmiki.

Na tyłach budynku znajduje się kapliczka.
 

Data nadania nazwy: 1950.03.23

KomentarzeKomentarze (0)