Wiolin - górna część muzycznej skali dźwiękowej, obejmująca w przybliżeniu skalę dźwiękową skrzypiec oraz dźwięki wyższe; także partia prawej ręki w grze na instrumentach klawiszowych.
Nazwa nadana wg obowiązującego tu klucza "muzycznego".
Stan obecny:
Nr 1,2,2a,3,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14: Bloki osiedla Ursynów Północny. Zaczęły powstawać od 1975 wg proj. Marka Budzyńskiego. Pomysł na zabudowanie terenu powstał już w latach ’60 XX w. Rozpisano konkurs i nagrodzono dwie prace: warszawską Stefana Putowskiego i krakowską Witolda Cenckiewicza. Obie poddano analizie i wyznaczono dyrektywy dla całego założenia urbanistycznego. Konkurs na projekt zabudowy Ursynowa Północnego wygrał Ludwik Borawski, ale zmarł on szybko i realizację otrzymał Budzyński. W 1976 wprowadzali się tu pierwsi mieszkańcy. Brakowało szkół i przychodni, aptek, ale stawiano Ursynów za wzorcowy projekt. Ekipy nie wyrabiały, więc ściągano kolejne z Pruszkowa, Legionowa, Siedlec, Gorzowa i Stargardu Szczecińskiego, co potęgowało chaos i bałagan i niektóre gotowe domy czekały miesiącami na podłączenie. Budowa ciągnęła się latami.
Nr 7: w tym domu mieszkał Andrzej Bieńkowski (ur. 1946) - malarz, pisarz i etnograf, wykładowca ASP. Poza sztuką (malarstwo figuratywne - na obrazach i gwaszach dominują człekostwory - prezentowane podczas kilkudziesięciu wystaw na całym świecie) jego pasja to muzyka ludowa, której jest wybitnym znawcą (projekt "Muzyka Odnaleziona"). W swym dorobku ma kilka publikacji książkowych (m.in. "Ostatni wiejscy muzykanci - ludzie, obyczaje, muzyka" i "Sprzedana muzyka").
Nr 17: Pawilon handlowy.
Data nadania nazwy: