Grzybowa

Położenie

Dzielnice
Rembertów
Osiedla

Informacje

Dodaj treść

Grzyb - (łac. Fungus) roślina z gromady plechowców pozbawiona całkowicie ciałek zieleni. Występująca pod różnymi postaciami - często w kształcie kapelusza osadzonego na nóżce - bywa jadalna. Nazwa ulicy w pewnym sensie określa jej naturalne położenie, gdyż na sporym odcinku przebiega przez las, w którym najczęściej są spotykane.

Ciekawostki

Stan obecny:

Nr 1: kościół Matki Boskiej Zwycięskiej. Zaczął powstawać w 1928, skończono na początku XXI w. Było to wotum za Bitwę Warszawską.
Wewnątrz mieści się obraz MB Zwycięska w otoczeniu świętych patronów Polski modlących się o zwycięstwo w 1920.
Pomnik Papieża Jana Pawła II. Odsłonięty 02.04.2006 o 21:37 na pamiątkę wizyty Orkiestry Koncertowej Victoria przy kościele MB Zwycięskiej (obok którego stoi monument) w Watykanie. Papieżowi odśpiewano Barkę, chór wspomagał baryton Teatru Wielkiego... Pomnik wykonał prof. Dźwigaj w brązie.

Pomnik poświęcony kampanii Bitwy Warszawskiej. Powstał w 1996.

Cmentarz Parafialny.

Zbiorowa mogiła żołnierzy 1 DP im T. Kościuszki. Polegli w walkach stoczonych w dniach 10-15.09.1944 r. Napis na mogile głosi: Tu spoczywają prochy 12 Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego im. T. Kościuszki poległych w walce o wyzwolenie Warszawy w 1944 roku w rejonie Rembertowa. Żołnierze polegli w walce ... Żołnierze zmarli z ran poniesionych w walkach ...
 

Data nadania nazwy:

KomentarzeKomentarze (0)