Położenie

Dzielnice
Ochota
Osiedla
Stara Ochota Szczęśliwice

Informacje

Dodaj treść

Grójec - powiatowe miasto w woj. mazowieckim. Nazwa ulicy charakteryzuje jej historyczną funkcję - była traktem prowadzącym właśnie do tego miasta. Taką samą nazwę noszą jeszcze cztery polskie wsie (woj. kujawsko-pomorskie, powiat włocławski, gmina Boniewo; woj. mazowieckie, powiat przasnyski, gmina Czernice Borowe; woj. świętokrzyskie, powiat ostrowiecki, gmina Ćmielów oraz woj. wielkopolskie, powiat średzki, gmina Środa Wielkopolska).

Do 1954.04.12 taką samą nazwę nosiła dzisiejsza ul. Lisia.

Ciekawostki

Powstała w jako trakt z Warszawy do Grójca, ok. 1820 roku uregulowana w szosę, zwana Szosą Krakowską. W 1892 roku nazwana została drogą Grójecką od rogatek (pl. Zawiszy) do wału fortecznego (ul. Korotyńskiego). W 1910 roku zamontowano wzdłuż ulicy latarnie elektryczne.Sześć lat późnej ulica do Niemcewicza znalazła się w Warszawie i dopiero w latach ’20 XX w. jej ranga wyraźnie wzrosła. Zabudowana była nędznymi domkami, ale już w 1921 roku puszczono nią tramwaj do ul. Opaczewskiej i rozpoczęto zabudowę na tym samym odcinku. Mimo rozwoju ulica była wybrukowana kocimi łbami, z rynsztokami i torami tramwajowymi. We wrześniu przeszło tędy główne uderzenie hitlerowskie; w czasie okupacji ulica nazywała się Radomerstrasse. Podczas walk we IX 1939 roku a także w 1944 roku zniszczono zabudowę prawie całkowicie (z wyjątkiem okolic pl. Narutowicza), ponieważ pierwszy wrześniowy szturm szedł właśnie Grójecką i tu były barykady broniące dostępu do miasta.  

Stan obecny:

Nr 3: Kamienica Quandta. Na pocz. XX w. mieściła się tu lecznica kolejowa. Do 1944 roku działała tu piekarnia Reinholda Ludwika Quandta z Młynarskiej. Po wojnie brakowało w okolicy chleba i kiedy Edward Osóbka-Morawski przyjechał na Ochotę, mieszkańcy poprosili o chleb. Na co on powiedział, że jak zbudują piekarnię, to będzie go więcej. Piekarnię odbudowano w ciągu weekendu. Po zameldowaniu tego faktu premierowi, mieszkańcy Ochoty dostali mąkę, a piekarze szybko się znaleźli.

Nr 5: Kamienica Golędzinowskich.

Nr 9: przed wojną działało tu przedszkole miejskie.

Nr 11: Kamienica Towarzystwa Ubezpieczeniowego Westa. W parterze mieściła się przed wojną restauracja Jakubowicza i sklep z nabiałem Pasierbskiego, a w innych pomieszczeniach prywatna szkoła żydowska. 

Nr 17: Biurowiec PKP. Powstał w 1949 roku wg proj. nieznanego architekta. Po podziale Warszawy na gminy (potem dzielnice), umieszczono tu Ratusz Dzielnicy Ochota. W latach 2008-10 budynek przerobiono wg proj. pracowni GID i JN Architekci. Dodano szklane balkony z zegarem. Przeróbki kosztowały 19 mln zł, zamiast zaplanowanych 14.

Nr 19/25: Wieżowiec. Powstał w latach 1962-8 wg proj. Jana Zdanowicza z konstrukcją S. Jasińskiego.
Klub Dekada.

Nr 23: przed wojną mieścił się tu XXIII Komisariat Policji.

Nr 24: przed wojną mieściło się przedszkole utrzymywane przez osoby prywatne.

Nr 27: Kamienica. Powstała w latach 1933-5 wg proj. Romana Felińskiego. Podczas okupacji hitlerowskiej zamieszkał tu - po przeprowadzce z kamienicy przy ul. Chopina 19 -  Ferdynand Antoni Ossendowski herbu Lis (1876 lub 1878-1945) - podróżnik, pisarz, dziennikarz, działacz polityczny, nauczyciel akademicki, poliglota (znał biegle siedem języków obcych). Kształcił się w Petersburgu (nauki matematyczno-przyrodnicze) i w Paryżu (chemia i fizyka). Prowadził badania geologiczne w Mandżurii, pływał na statkach handlowych do krajów Azji Południowej. To on przekzał na Zachód dokumenty mówiące o Leninie jako agencie niemieckiego wywiadu. W dwudziestoleciu międzywojennym poświęcił się głównie działalności pisarskiej, za co w 1936 roku został odznaczony Złotym Wawrzynem Polskiej Akademii Literatury. Opublikował ponad 70 różnorodnych tytułów (dla dzieci, romansów podróżniczych, relacji z wypraw, powieści obyczajowych), z których najsłynniejsze to (w kolejności alfabetycznej): "Afryka, kraj i ludzie","Aldo""Bajeczki niebajeczki""Biały Kapitan""Biesy""Cadyk ben Beroki""Chmura nad Gangesem""Cień ponurego Wschodu: za kulisami życia rosyjskiego""Cud bogini Kwan-Non: z życia Japonii""Czao-Ra""Czarnoskórka""Czarny czarownik: relacja z wyprawy do Afryki","Cztery cuda Polski""Daleka podróż boćka""Dimbo""Drobnoludki i inne dziwy""Dzieje burzliwego okresu""Gasnące ognie: podróż po Palestynie, Syrii i Mezopotamii""Grzmot","Huculszczyzna""Huragan""Iskry spod młota""Jasnooki łowca""Karpaty i Podkarpacie","Kosmacz""Kraczka""Lenin""Lisowczycy""Ludzie, zwierzęta, bogowie""Mali zwycięzcy: przygody dzieci w pustyni Szamo""Milioner Y: powieść o dzielnym Murzynku-sierocie""Miś i Chicha""Młode wino""Mocni ludzie""Na skrzyżowaniu dróg" (nowele i szkice), "Najwyższy lot","Narodziny Lalki""Nauczycielka""Niewolnicy słońca: podróż przez zachodnią połać Afryki w latach 1925-1926""Nieznanym szlakiem" (tom nowel), "Od szczytu do otchłani: wspomnienia i szkice","Okręty zbłąkane""Orlica""Orły podkarpackie""Pierścień z krwawnikiem""Pięć minut po północy""Płomienna Północ""Po szerokim świecie""Pod polską banderą""Pod smaganiem samumu""Pod sztandarami Sobieskiego""Polesie""Popielatka""Postrach gór""Pożółkły list","Przygody Jurka w Afryce""Puszcze polskie""Rudy zbój""Skarb Wysp Andamańskich""Słoń Birara""Sokół pustyni""Staś emigrant""Syn Beliry""Szanchaj""Szkarłatny kwiat kamelii","Szympansiczka", "Toreador w masce i inne opowieści""Trębacz cesarski""W krainie niedźwiedzi""W ludzkiej i leśnej kniei""W polskiej dżungli""Wacek i jego pies""Wańko z Lisowa","Wśród Czarnych""Za Chińskim Murem""Zagończyk""Zbuntowane i zwyciężone""Zwierzyniec","Zygzaki""Życie i przygody małpki". Prawdopodobnie tuż przed Powstaniem Warszawskim wyjechał do Żółwina niedaleko Brwinowa, gdzie zmarł. Spoczął na cmentarzu w Milanówku. 
Na elewacji dwie tablice pamiątkowe: informacyjna o dacie ukończenia budynku i projektancie a także wspominająca pisarza.

Nr 29: Kamienica Władysława Leśniewskiego. Powstała w 1936 roku wg proj. Bohdana Lacherta i Józefa Szanajcy.

Nr 30: przed wojną mieściło się przedszkole utrzymywane przez osoby prywatne.

Nr 33: przed wojną mieściła się tu firma produkująca piece Szrajbera.

róg Niemcewicza: ~Tartak i Warsztaty Mechaniczne Obróbki Drzewa SIŁA Förtser, Arkansas i S-ka. Na pocz. XX w. zakład zatrudniał 30 robotników, wysyłał 60% produkcji do Rosji.

Nr 35: Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 23.

Nr 38: Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP. Powstał dla parafii św. Jakuba w latach 1909-23 wg proj. Oskara Sosnowskiego. Jest to ceglana bazylika trójnawowa. W 1944 roku wystrój wnętrza spalono, więc całkowicie jest powojenne. Sprzed wojny pochodzi tylko ambona (rok 1941), obrazŚw. Franciszek (rok 1936) ufundowany przez kobiety z Zieleniaka (starego targu na Opaczewskiej). Jest tu także kaplica Pana Jezusa Ukrzyżowanego z 1940 z krucyfiksem z XVII w.

Nr 39: Dom Studencki Bratniak. Powstał w latach 1923-6 wg proj. Krzysztofa Tołłoczki. Jest to część projektu wraz z budynkiem głównym od ul. Uniwersyteckiej i od pl. Narutowicza. Całość ma 6550 m2, może pomieścić 1700 mieszkańców w 364 pokojach 1-osobowych, 494 pokojach dwuosobowych i 68 wieloosobowych, przy czym część mieszkalna to tylko 61% powierzchni. Reszta to biura, sala reprezentacyjna, basen pływacki i inne. Budynek wykorzystywany w czasie wojny był przez hitlerowców do ostatniego momentu, dlatego ocalał.  

Nr 40: dom spółdzielni Grójecka 40. Powstał w latach 1930-31 wg proj. Władysława Nałęcz-Raczyńskiego na planie litery Y. W bramie kapliczka przyścienna.

Nr 40a: dom Spółdzielni Grójecka 40a. Powstał w latach 1930-31 wg proj. Władysława Nałęcz-Raczyńskiego na planie litery Y.

Nr 41: Blok spółdzielni Skarbowiec. Powstał w 1933 roku, po zniszczeniach wojennych odbudowany przez inż. Stanisława Dziurzynskiego. Przy wejściu do budynku zabezpieczony napis z 1945 roku: ”Dom rozminowano”.

Nr 42: Dom Spółdzielni Urzędników Państwowego Banku Rolnego. Powstał w latach 1927-9 wg proj. Mariana Lalewicza. Mieści się tu zakład fotograficzny Siemaszków; Zbyszko Siemaszko był jednym z czołowych warszawskich fotografów.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 41.
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 93.
Przystanek Książka (Mediateka).

Nr 43: Dom Spółdzielni Profesorów Wolnej Wszechnicy Polskiej. Powstał w 1924 roku wg proj. Pawła Wędziagolskiego.

Nr 45: Kamienica Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej Organizacji Inteligencji Polskiej.Powstała w latach 1923-7 wg projektu jej członka-założyciela, architekta Bronisława Władysława Tadeusza Colonny-Czosnowskiego herbu Pierzchała (Kolumna). On też kierował pracami nad budową gmachu w stylu ekspresjonistycznym (z charakterystycznymi trójkątnymi, spiczastymi wykuszami i balkonami na planie trapezu), zamotował równiez bardzo wytrzymałe stropy Kleina. Dom ma 27 mieszkań 2-6-pokojowych. Mieszkańcy mieli do wyboru: piece kaflowe lub lokalne radiatory, ogrzewanie koksowe, kuchnię i łazienkę węglową lub gazową, parkiet lub posadzka... Koszta były jednak tak wielkie, że niektórzy lokatorzy sprzedali swoje mieszkania jeszcze przed zasiedleniem. Krótko mieszkał tu znany pisarz Tadeusz Dołęga-Mostowicz (1898-1939), autor takich powieści, jak "Znachor""Profesor Wilczur" czy "Pamiętnik pani Hanki". Mieszkający tu adwokat Szulborski bardzo aktywnie pomagał ludności żydowskiej podczas okupacji. W czasie II wojny budynek częściowo spłonął (we IX 1939 roku pocisk artyleryjski zniszczył kilka narożnych mieszkań), jednak w lokalu nr 4 działała przychodnia lekarska z aparatem rentgenowskim. Po wojnie, ze względów finansowych, kawałek budynku wydzierżawiono Motozbytowi w zamian za pokrycie kosztów odbudowy. Później znaleźli się akcjonariusze i wykupili mieszkania od ludzi, którzy przypadkowo zasiedlili je zaraz po wojnie. Do grona jeszcze przedwojennych lokatorek (lokal na poddaszu) należała Wanda Barbara Telakowska (1905-1985) - artysta plastyk, specjalistka w zakresie wzornictwa przemysłowego. Inicjatorka opieki państwa nad wzornictwem a także rozpoczęła badania nad powiązaniem twórczości ludowej z rodzimym charakterem wzornictwa przemysłowego. Była wieloletnią dyrektorka Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Jej postać przypomina tablica pamiątkowa umieszczona na frontowej ścianie budynku.

Nr 47: Kamienica. Powojenna. 9 XI 1943 roku hitlerowcy rozstrzelali tu 40 Polaków, o czym informuje tablica pamiątkowa na frontowej ścianie budynku.

Nr 65: Och-teatr.
 

Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.
 

 Kino Ochota. Powstało w latach 1949-50 wg proj. Mieczysława Pipreka. Kino zamknięto w roku 2000, jego właścicielem była spółka MaxFilm. W 2009 roku aktor Jerzy Bończak i reżyser Witold Orzechowski przedstawili projekt kinoteatru Joker, co spodobało się właścicielom. Niestety, do jego realizacji nigdy nie doszło.

Nr 68: Jedna z pierwszych aptek na Ochocie, powstała w latach ’20, należała do Modelskiego.
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 48.

 

Nr 75: Ośrodek Kultury Ochoty OKO. Budynek powstał w 1922 roku dla Zrzeszenia Cechmistrzów Budowlanych. Z powodu trudności finansowych dwa lata później budynek przejęli dwaj akcjonariusze i założyli Biuro Budowlane Lubińskiego i Jaskulskiego. W 1928 roku otworzyła tu swój lokal paryska perfumeria L.T. Piwer; od frontu mieściła się administracja i laboratoria, z tyłu wyrabiano i pakowano mydła, wody kwiatowe itp. Firma działała tu do roku 1947, kiedy wykupiła go za 4.500.000 zł Warszawska Spółdzielnia Ogrodników. W 1984 roku przeniósł się tu z ul. Reja 9 OKO, powstały tam szesnaście lat wcześniej.
IX Czytelnia Naukowa.

Nr 77: Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy Dzielnicy Ochota.

Nr 79: Kamienica. W czasie okupacji ogrodnicy Władysław Marczak i Mieczysław Wolski wymurowali tu obszerne podziemne pomieszczenie, gdzie schronienie znajdowało 30-40 osób, m.in. historyk dr Emanuel Ringelblum. 07.03.1944 roku na skutek donosu, prawdopodobnie konfidenta Jana Łakińskiego, schron został wykryty. 3 dni później wszystkich, wraz z rodzinami ogrodników,  zamordowano w ruinach getta.
Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci Szansa.

Nr 81/87: Biblioteka Publiczna dla Dzieci i Młodzieży nr 5 im. Z. Wędrychowskiej-Papuzińskiej.

Nr 93: XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja. Szkoła powstała w latach 1925-7 wg proj. Tadeusza Szaniora, miała 26 sal i 29 pomieszczeń pomocniczych. Obok mieszczą się dwie oficyny mieszkalne i sala gimnastyczna. W latach ’20 ulokowane były tu dwie Szkoły Powszechne (nr 61 i nr 97). Mieściła się tu Szkoła Powszechna nr 188 im. gen. Orlicz – Dreszera. W czasie wojny spłonęło trzecie piętro, a sam budynek używała żandarmeria niemiecka. W sali gimnastycznej było krematorium. Ponadto we IX 1939 roku zniszczono także wzorcową bibliotekę dla dzieci Marii Guttry, otwartą trzy lata wcześniej. Szkoła wznowiła działalność już na pocz. 1945 roku, mimo iż nie działało c.o. i zostało tylko jedno skrzydło. Oszklono okna i wstawiono kozy dla ocieplenia sal. Umieszczono tu SP 39 i - rok później - VII Miejskie Gimnazjum i Liceum dla Pracujących oraz Przedszkole nr 14. W latach 1948-9 szkołę odnowiono już bez brakującego piętra. Wówczas też przeprowadzono tu z ul. Polnej 46 Państwową Koedukacyjną Szkołę Ogólnokształcącą stopnia licealnego im. H. Kołłątaja. W latach 1969-70 przeprowadzono generalny remont.
Przedszkole nr 66.
Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 2.

Bloki osiedla Grójecka. Powstały w latach 1956-1959 wg proj. Zygmunta Lewańskiego i Aleksandra Markiewicza. Między ul. Wawelską a Banacha.

Bloki osiedla Szosa KrakowskaPowstały w latach latach 1957-1967 wg proj. Bohdana Pniewskiego, Leszka Kołacza i Witolda Parczewskiego. Przeznaczone dla 40.000 mieszkańców, chodziło o wrażenie wjazdu do wielkiego miasta od strony Krakowa. Między ul. Opaczewską a Korotyńskiego.

Bloki osiedla Grójecka I. Między ul. Kopińską a Opaczewską. Powstały w latach 1951-1959.

Pomnik „Barykada Września 1939”. Odsłonięty 12.09.1979, autorem jest Julian Pałka. Pomnik składa się z 3 części: na środku ulicy stoją sześciometrowe cyfry 1939 i tablica z napisem:Bohaterskim Obrońcom Warszawy w czterdziestą rocznicę Ich walki. Po lewej stronie ulicy stoi data 8 IX, data rozpoczęcia walk na barykadzie, a po prawej 27 IX – koniec zmagań. Po obu stronach tablice z napisem: W tym miejscu żołnierze Wojska Polskiego, Robotniczych Batalionów Obrony Warszawy, Straży Obywatelskiej i mieszkańcy Ochoty walcząc na barykadzie zatrzymali nacierające wojska hitlerowskie i w nierównym boju bohatersko bronili dostępu do Warszawy w dniach od 8 do 27 IX 1939.   

Nr 95: Targowisko Zieleniak. Powstałe w okresie międzywojennym u zbiegu z Opaczewską, w 1944 stało się miejscem tortur hitlerowskich. Był to obóz przejściowy dla mieszkańców Ochoty i okolic.

Nr 99: blok mieszkalny. 
lokal nr 16: Towarzystwo Miłośników Gier Umysłowych.

Nr 106: wieżowiec. Mieszkał tu Leon Doboszyński (1918-2007) - uczony, specjalista uprawy łąk i pastwisk, profesor w Instytucie Melioracji i Użytków Zielonych w Falentach. Był autorem ponad 250 artykułów dotyczących nawożenia.

Nr 109: Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 75.
Warszawska Galeria Ekslibrisu.

róg ul. W. Korotyńskiego: krzyż przydrożny.

KomentarzeKomentarze (355)
Zdjęcie
Denved 2023-03-01 05:00:12

medrol 6 mg

Zdjęcie
Ivyved 2023-02-28 04:31:24

elimite 5

Zdjęcie
Joeved 2023-02-26 17:58:55

plavix 75

Zdjęcie
Judyved 2023-02-26 16:47:38

uk zoloft

Zdjęcie
Jackved 2023-02-25 21:41:32

levitra sales

Zdjęcie
Ugoved 2023-02-24 06:06:16

viagra 500

Zdjęcie
Sueved 2023-02-23 04:05:29

lasix 20

Zdjęcie
Teoved 2023-02-21 20:46:54

advair 150

Zdjęcie
Darrylraili 2023-02-21 04:31:09

vermox nz

Zdjęcie
Wimved 2023-02-17 13:31:10

advair rx

Zdjęcie
SamuelTeala 2023-02-16 11:15:02

zoloft 125

Zdjęcie
CharlesEroke 2023-02-14 16:27:15

zoloft 50mg

Zdjęcie
Jasonved 2023-02-13 12:08:01

zoloft 75

Zdjęcie
Jackved 2023-02-06 09:15:11

cafegot

Zdjęcie
SamuelTeala 2023-02-03 03:52:18

toradol cream

Zdjęcie
Booved 2023-02-01 01:55:37

xenical online

Zdjęcie
MichaelLam 2023-02-01 00:54:09

toradol pill

Zdjęcie
Amyved 2023-01-28 07:39:31

buspar online

Zdjęcie
Judyved 2023-01-26 23:38:08

motrin soft gel

Zdjęcie
Annaved 2023-01-25 10:17:04

buspar 50 mg

Zdjęcie
Miaved 2023-01-23 18:58:18

vermox pills

Zdjęcie
Teoved 2023-01-14 19:59:13

baclofen

Zdjęcie
TimothyRappy 2023-01-14 02:37:39

ventolin uk

Zdjęcie
MichaelLam 2022-12-31 04:39:49

sildalis

Zdjęcie
SamuelTeala 2022-12-30 22:23:43

albuterol 63

Zdjęcie
SamuelTeala 2022-12-29 13:23:41

lasix 5 mg

Zdjęcie
CharlesEroke 2022-12-28 11:44:13

cheap fildena

Zdjęcie
Cooper 2022-12-28 04:15:13

429

Zdjęcie
Paulved 2022-12-27 19:58:07

drug flomax

Zdjęcie
Amyved 2022-12-24 21:36:00

atarax tablets

Zdjęcie
Jackved 2022-12-24 02:10:05

buy tadacip 20

Zdjęcie
Curtisges 2022-12-23 09:10:34

keflex 219

Zdjęcie
Kimved 2022-12-21 11:55:07

retino cream

Zdjęcie
Lisaved 2022-12-20 02:18:00

phenergan 25

Zdjęcie
Margot 2022-12-18 10:07:42

236

Zdjęcie
MichaelTaf 2022-12-10 09:51:09

antabuse drug

Zdjęcie
MichaelKeday 2022-12-05 11:11:51

effexor online

Zdjęcie
Zakved 2022-12-02 20:06:58

medrol 32 mg

Zdjęcie
Judyved 2022-12-02 13:26:33

retino

Zdjęcie
DavisSpamy 2022-11-30 19:29:01

avana online

Zdjęcie
TimothyRappy 2022-11-30 16:04:42

zofran script

Zdjęcie
Elwooddum 2022-11-28 05:26:20

fildena 150

Zdjęcie
Kimved 2022-11-28 03:14:28

buy noroxin

Zdjęcie
Markved 2022-11-26 20:37:09

albuterol

Zdjęcie
Sueved 2022-11-22 05:51:27

antabuse pills

Zdjęcie
Jasonved 2022-11-20 19:05:13

real viagra

Zdjęcie
TommyErypE 2022-11-16 01:57:24

zestoretic

Zdjęcie
Estebanrob 2022-11-13 22:37:56

buy zoloft uk

Zdjęcie
Kimved 2022-11-10 05:20:49

diflucan uk

Zdjęcie
Tedved 2022-11-06 23:52:00

celexa com

Zdjęcie
Teoved 2022-11-06 04:52:21

cymbalta 20mg

Zdjęcie
TimothyRappy 2022-11-02 06:28:16

cafergot

Zdjęcie
Amyved 2022-11-01 13:36:04

diflucan

Zdjęcie
MichaelLam 2022-11-01 13:25:28

500mg zoloft

Zdjęcie
EdgarVen 2022-10-30 04:07:11

toradol drug

Zdjęcie
DavisSpamy 2022-10-25 23:36:03

avodart 2.5 mg

Zdjęcie
Lisaved 2022-10-24 05:54:53

buy baclofen

Zdjęcie
Roberthon 2022-10-18 18:16:45

robaxin v

Zdjęcie
Booved 2022-10-13 08:37:14

celexa 10

Zdjęcie
RodneyTom 2022-10-13 04:48:33

silagra india

Zdjęcie
MichaelLam 2022-10-12 12:08:15

100 mg prozac

Zdjęcie
Nickved 2022-10-12 11:42:04

prozac 40mg

Zdjęcie
Booved 2022-10-11 19:17:25

nexium 100 mg

Zdjęcie
Teoved 2022-10-10 21:50:42

zoloft india

Zdjęcie
Evaved 2022-10-10 08:03:02

retino

Zdjęcie
Lisaved 2022-10-08 19:15:19

albendazole buy

Zdjęcie
Denved 2022-10-06 15:54:51

noroxin online

Zdjęcie
MiclAmirm 2022-09-24 09:10:45

prpecia

Zdjęcie
Amyved 2022-09-15 04:48:17

prozac drug

Zdjęcie
Hello World! https://helloworld.com?hs=c51038a0dbc05631628c128a9f11b303& 2022-09-13 21:23:56

tx2mpq

Zdjęcie
Hello World! https://helloworld.com?hs=b2418d9d67773d78cfebbf03aeb263e6& 2022-09-13 21:21:32

z31ecy

Zdjęcie
Wimved 2022-09-11 02:10:26

avodart mexico

Zdjęcie
Estebanrob 2022-09-10 03:20:58

lasix to buy

Zdjęcie
Marvinkib 2022-09-06 22:19:35

tadacip 5mg

Zdjęcie
Judyved 2022-09-05 11:11:15

atarax usa

Zdjęcie
TommyErypE 2022-08-27 20:25:32

proscar nz

Zdjęcie
RodneyTom 2022-08-27 06:16:22

buy zoloft cheap

Zdjęcie
Paulved 2022-08-24 17:25:23

silagra 0.25

Zdjęcie
Michaelicova 2022-08-23 01:49:55

suhagra price

Zdjęcie
Marvinkib 2022-08-22 18:41:18

drug trental

Zdjęcie
RodneyTom 2022-08-21 22:21:01

albendazole usa

Zdjęcie
Denved 2022-08-21 20:51:57

accutane 10mg

Zdjęcie
Jasonved 2022-08-21 19:56:56

sildalis cheap

Zdjęcie
Jimved 2022-08-21 13:15:26

silagra 100mg

Zdjęcie
Judyved 2022-08-21 06:42:31

celexa tabs

Zdjęcie
Janeved 2022-08-21 03:15:36

tadacip 100 mg

Zdjęcie
EdgarVen 2022-08-20 00:40:01

advair 125 mcg

Zdjęcie
MichaelLam 2022-08-19 20:09:20

atarax

Zdjęcie
Kimved 2022-08-19 15:43:51

advair 250

Zdjęcie
Nickved 2022-08-18 10:40:58

paxil hair loss

Zdjęcie
Booved 2022-08-17 19:13:41

cipro pills

Zdjęcie
MiclAmirm 2022-08-17 10:54:17

cheap malegra

Zdjęcie
Wimved 2022-08-16 13:54:23

vermox sale

Zdjęcie
Annaved 2022-08-16 10:20:18

plavix pharmacy

Zdjęcie
SamuelTeala 2022-08-15 05:01:08

celexa 20

Zdjęcie
Amyved 2022-08-13 13:04:03

silagra

Zdjęcie
Nickved 2022-08-12 16:08:32

generic vpxl

Zdjęcie
Nickved 2022-08-04 16:48:54

paxil 15 mg

Zdjęcie
DavisSpamy 2022-08-02 14:48:58

indocin 75 mg

Zdjęcie
Marvinkib 2022-08-02 12:16:42

tadacip 20mg

Zdjęcie
Marvinkib 2022-07-29 00:49:20

elavil 500 mg

Zdjęcie
Marvinkib 2022-07-28 20:35:44

celexa

Zdjęcie
Wimved 2022-07-28 19:21:01

ventolin 70

Zdjęcie
MichaelLam 2022-07-26 21:50:45

acyclovir buy

Zdjęcie
Amyved 2022-07-26 01:28:53

ebaylevaquin

Zdjęcie
Paulved 2022-07-19 15:57:36

generic paxil

Zdjęcie
Judyved 2022-07-12 13:22:23

80 mg bactrim

Zdjęcie
Tedved 2022-07-09 16:37:02

bactrim 1

Zdjęcie
Elwooddum 2022-07-08 16:37:56

buy tadacip

Zdjęcie
Annaved 2022-07-03 02:18:33

500mg advair

Zdjęcie
hnqnlbru 2022-06-29 06:25:14

http://stromectolusdt.com/ buy 6 mg ivermectin

Zdjęcie
Jackved 2022-06-27 22:02:21

zoloft coupon

Zdjęcie
Kiaved 2022-06-27 06:18:31

retino 05

Zdjęcie
Marvinkib 2022-06-26 22:52:40

diflucan buy

Zdjęcie
MichaelTaf 2022-06-26 05:11:41

clomid 25mg

Zdjęcie
Kimved 2022-06-25 12:53:57

amoxil pill

Zdjęcie
RodneyTom 2022-06-21 06:56:11

125 zoloft

Zdjęcie
Carlved 2022-06-20 18:01:55

25 mg atarax

Zdjęcie
Lisaved 2022-06-19 09:56:55

nolvadex

Zdjęcie
Estebanrob 2022-06-13 04:28:09

robaxin online

Zdjęcie
Roberthon 2022-06-12 20:51:20

lyrica 25

Zdjęcie
DavidCleab 2022-06-12 19:24:06

cost avodart

Zdjęcie
TimothyRappy 2022-06-12 08:58:37

robaxin 850 mg

Zdjęcie
Michaelicova 2022-06-12 07:34:06

fluoxetine

Zdjęcie
MiclAmirm 2022-06-12 02:32:25

lopressor

Zdjęcie
Denved 2022-06-11 15:22:26

buy vermox nz

Zdjęcie
Tedved 2022-06-10 14:04:54

celebrex cheap

Zdjęcie
Miaved 2022-06-10 10:06:58

indocin pill

Zdjęcie
Amyved 2022-06-08 06:49:48

nexium 24

Zdjęcie
Teoved 2022-06-07 07:46:55

atarax buy

Zdjęcie
Carlved 2022-06-06 08:29:11

vermox tablets

Zdjęcie
Kimved 2022-06-04 09:26:27

silagra 25 mg

Zdjęcie
Carlved 2022-06-01 13:07:56

zoloft 25

Zdjęcie
Kimved 2022-05-30 20:25:01

buspar 5 mg

Zdjęcie
Kimved 2022-05-30 18:07:39

plavix 600 mg

Zdjęcie
Denved 2022-05-28 10:14:22

zoloft 50mg

Zdjęcie
Alanved 2022-05-25 03:40:04

rx trazodone

Zdjęcie
Tedved 2022-05-25 03:25:02

fildena 120

Zdjęcie
Annaved 2022-05-24 21:55:16

clomid uk cost

Zdjęcie
Jasonved 2022-05-24 02:09:51

fildena 25 mg

Zdjęcie
Teoved 2022-05-22 23:15:54

buy cipro

Zdjęcie
Teoved 2022-05-21 03:13:48

paxil 10mg

Zdjęcie
Zakved 2022-05-20 21:30:49

clomid 50

Zdjęcie
Eyeved 2022-05-19 11:46:09

retin a

Zdjęcie
Teoved 2022-05-19 00:58:32

atarax uk

Zdjęcie
Jasonved 2022-05-18 19:44:15

10 mg zoloft

Zdjęcie
Amyved 2022-05-18 11:44:01

atarax usa

Zdjęcie
Judyved 2022-05-18 05:46:06

otc atarax

Zdjęcie
Jasonved 2022-05-16 03:29:04

atarax 75 mg

Zdjęcie
Paulved 2022-05-15 17:18:21

zoloft 20

Zdjęcie
Paulved 2022-05-15 05:55:23

levitra 20mg

Zdjęcie
Kiaved 2022-05-05 19:40:58

vermox sale

Zdjęcie
Eyeved 2022-05-05 04:23:23

diflucan price

Zdjęcie
Tedved 2022-05-04 21:00:37

[url=http://synthroid.store/]synthroid uk[/url]

Zdjęcie
Ugoved 2022-05-04 09:57:20

vermox pills

Zdjęcie
Annaved 2022-05-03 13:11:34

effexor brand

Zdjęcie
h=c51038a0dbc05631628c128a9f11b303-
2022-05-02 07:51:52

opq187o

Zdjęcie
h=b2418d9d67773d78cfebbf03aeb263e6-
2022-05-02 07:50:15

081xods7

Zdjęcie
Evaved 2022-05-01 15:09:10

furosemide 500mg

Zdjęcie
Jackved 2022-04-30 01:19:31

buy lasixonline

Zdjęcie
Tedved 2022-04-29 06:35:40

cial

Zdjęcie
Janeved 2022-04-27 03:34:48

atarax generic

Zdjęcie
Zakved 2022-04-25 16:18:48

vigra

Zdjęcie
Evaved 2022-04-22 16:08:12

fildena

Zdjęcie
Annaved 2022-04-21 09:34:42

doxyhexal

Zdjęcie
Joeved 2022-04-19 04:13:44

fildena 50

Zdjęcie
Carlved 2022-04-18 20:19:34

lasix

Zdjęcie
Annaved 2022-04-16 15:30:06

propecia hair

Zdjęcie
Evaved 2022-04-16 08:34:24

zovirax 5g

Zdjęcie
Denved 2022-04-16 06:14:05

price of clomid

Zdjęcie
Joeved 2022-04-15 20:33:36

zoloft 30 mg

Zdjęcie
Alanved 2022-04-14 09:37:38

medrol otc

Zdjęcie
Jasonved 2022-04-12 08:07:21

minipress

Zdjęcie
Ugoved 2022-04-09 16:42:15

buy lasix

Zdjęcie
Jasonved 2022-04-06 14:54:38

vpxl

Zdjęcie
Evaved 2022-04-05 14:39:24

zestril 10

Zdjęcie
Joeved 2022-04-01 22:22:39

buy clomid uk

Zdjęcie
Joeved 2022-04-01 15:19:48

lexapro 1 mg

Zdjęcie
Empanoazyi 2022-03-23 02:21:08

cialis cost https://nextadalafil.com/

Zdjęcie
buy cialis online 2022-03-16 00:42:55

cheapest tadalafil cost https://cialisedot.com/

Zdjęcie
Ivyved 2022-03-15 07:45:36

cialis 80 mg

Zdjęcie
buy generic cialis online with mastercard 2022-03-15 07:34:11

https://cialisicp.com/ lowest price cialis

Zdjęcie
Judyved 2022-03-08 15:41:45

biaxin

Zdjęcie
Miaved 2022-03-08 02:41:53

fildena 150 mg

Zdjęcie
Jackved 2022-03-07 16:08:17

strattera

Zdjęcie
Evaved 2022-03-07 14:58:41

bupropion 682

Zdjęcie
choowlyfwwd 2022-03-03 04:19:40

https://cialisusdc.com/ tadalafil price walmart

Zdjęcie
Sueved 2022-03-01 01:26:07

buy vpxl

Zdjęcie
Lisaved 2022-02-28 06:13:57

avana 100

Zdjęcie
Jimved 2022-02-26 20:45:22

minipress

Zdjęcie
buy cialis pills 2022-02-26 17:21:31

cost of cialis https://cialisedot.com/

Zdjęcie
choowlyzlrc 2022-02-25 07:52:05

https://cialisvet.com/ cost of cialis

Zdjęcie
choowlylcxx 2022-02-18 17:05:20

https://cialisicp.com/ tadalafil goodrx

Zdjęcie
Samved 2022-02-15 18:12:56

rx albuterol

Zdjęcie
Jackved 2022-02-15 04:59:15

viagra in women

Zdjęcie
choowlypbit 2022-02-10 19:15:24

tadalafil brands https://cialismat.com/

Zdjęcie
Zakved 2022-02-09 18:57:55

motilium uk

Zdjęcie
Miaved 2022-02-09 07:02:01

medrol 16 mg

Zdjęcie
Miaved 2022-02-09 01:17:09

prpecia

Zdjęcie
Ivyved 2022-02-08 22:52:22

cialis 2.5mg

Zdjęcie
Miaved 2022-02-04 00:41:03

cialis 40

Zdjęcie
Miaved 2022-01-27 04:10:45

biaxin otc

Zdjęcie
Kimved 2022-01-26 22:46:43

6 metformin

Zdjęcie
Ivyved 2022-01-26 09:50:38

cialis 5mg

Zdjęcie
Nickved 2022-01-26 04:02:39

cheap vermox

Zdjęcie
Janeved 2022-01-25 16:13:14

cialis tabs

Zdjęcie
Miaved 2022-01-25 08:43:16

rx viagra

Zdjęcie
Nickved 2022-01-25 04:04:44

lasix 80

Zdjęcie
Jackved 2022-01-11 12:00:13

75 mg viagra

Zdjęcie
Annaved 2022-01-10 21:21:24

paxil brand

Zdjęcie
Booved 2022-01-09 22:10:02

4004 atarax

Zdjęcie
cialis tadalafil 2022-01-08 04:41:25

https://cialistrxy.com/ generic cialis tadalafil

Zdjęcie
tadalafil without a doctor prescription 2022-01-08 02:25:04

https://cialisbusd.com/ lowest price cialis

Zdjęcie
Yonved 2022-01-08 00:33:26

retino 05

Zdjęcie
tadalafil side effects 2022-01-07 21:12:21

tadalafil goodrx https://cialisvet.com/

Zdjęcie
Joeved 2022-01-07 10:56:48

buspar online

Zdjęcie
Jimved 2022-01-07 07:18:31

retino 0.025

Zdjęcie
Booved 2022-01-05 23:38:24

amoxil 500

Zdjęcie
Sueved 2022-01-05 23:17:19

[url=http://ivermectinmtabs.com/]stromectol[/url]

Zdjęcie
Maryved 2022-01-05 18:15:48

buspar cost

Zdjęcie
Annaved 2022-01-05 18:14:52

celexa 30 mg

Zdjęcie
Carlved 2022-01-05 10:41:36

bactrim gel

Zdjęcie
Kiaved 2022-01-04 09:29:13

real cialis

Zdjęcie
Ivyved 2022-01-03 16:35:56

cafergot

Zdjęcie
Amyved 2022-01-03 10:15:25

avana 50

Zdjęcie
Tedved 2022-01-03 08:59:05

biaxin 250 mg

Zdjęcie
Kimved 2022-01-02 15:34:22

viagra 5343

Zdjęcie
Jimved 2022-01-02 14:34:52

viagra super

Zdjęcie
Nickved 2022-01-01 16:31:42

cialis gel

Zdjęcie
Ivyved 2022-01-01 15:00:18

20 cialis

Zdjęcie
cialis and kamagra together 2021-12-30 09:13:04

Cytotec Vente En Ligne

Zdjęcie
Carlved 2021-12-29 19:06:28

celexa uk

Zdjęcie
Evaved 2021-12-28 10:05:16

lasix 12

Zdjęcie
viagra online original 2021-12-19 23:49:22

Kamagra Priceminister

Zdjęcie
how do a zithromax capsule look 2021-12-19 22:28:50

Comment Acheter Du Viagra En Suisse

Zdjęcie
Jackved 2021-12-19 02:12:57

viagra 2

Zdjęcie
viagra tbl 100mg n2 2021-12-18 16:29:20

sale isotretinoin roacutan website cheapeast

Zdjęcie
Annaved 2021-12-16 08:42:05

get cialis

Zdjęcie
Janeved 2021-12-16 00:44:40

aurogra 100

Zdjęcie
Ivyved 2021-12-14 08:39:13

cialis 120

Zdjęcie
Carlved 2021-12-12 12:26:37

lexapro 60 mg

Zdjęcie
Ivyved 2021-12-10 13:05:43

online viagra

Zdjęcie
cialis generic best price 2021-12-10 08:34:16

Sarafem And Weight Gain

Zdjęcie
viagra and cialis online 2021-12-09 21:02:16

Purehands

Zdjęcie
Booved 2021-12-09 13:33:21

lexapro 5 mg

Zdjęcie
Sueved 2021-12-07 22:49:30

amoxil cost

Zdjęcie
Kimved 2021-12-05 14:38:25

ivermectin 4

Zdjęcie
plaquenil cost walmart 2021-12-05 03:27:15

Will Keflex Cure Pneumonia

Zdjęcie
Evaved 2021-12-03 17:02:10

aurogra

Zdjęcie
Amyved 2021-12-03 08:21:20

atarax pills

Zdjęcie
Miaved 2021-12-02 04:39:10

motrin 18

Zdjęcie
Sueved 2021-12-01 06:47:47

retino 0.25

Zdjęcie
Samved 2021-11-30 14:30:48

ivermectin rx

Zdjęcie
Judyved 2021-11-29 23:56:40

effexor 70 mg

Zdjęcie
Carlved 2021-11-29 20:38:38

prozac 80 mg

Zdjęcie
Carlved 2021-11-27 11:30:16

ivermectin 5ml

Zdjęcie
Samved 2021-11-25 18:11:09

ivermectin 2ml

Zdjęcie
Annaved 2021-11-25 04:08:28

retino

Zdjęcie
Kimved 2021-11-23 03:05:49

15 mg cialis

Zdjęcie
Maryved 2021-11-22 21:33:46

buy cleocin

Zdjęcie
Joeved 2021-11-21 05:55:35

malegra dxt

Zdjęcie
Annaved 2021-11-20 07:11:29

celexa 200 mg

Zdjęcie
Nickved 2021-11-13 15:36:58

ivermectin 6

Zdjęcie
Lasix 2021-11-13 05:43:57

Viagra Brevetto Scaduto

Zdjęcie
Priligy 2021-11-13 00:56:23

Prezzo Cialis 10 Mg In Farmacia

Zdjęcie
5-day prednisone dosage 2021-11-12 04:28:58

Cheap Med Shq

Zdjęcie
SaulLey 2021-11-11 23:29:15

Prednisone

Zdjęcie
Priligy 2021-11-11 10:21:21

Where Can I Purchase Prandin In Europe

Zdjęcie
SaulLey 2021-11-11 10:20:00

Prednisone

Zdjęcie
Jimved 2021-11-11 06:12:01

aralen

Zdjęcie
Ashved 2021-11-10 19:52:12

zofran iv

Zdjęcie
how to buy prednisone 2021-11-10 14:48:22

Buy Tetracycline 500 Mg For Dogs 79

Zdjęcie
Evaved 2021-11-10 06:59:00

tadacip 10 mg

Zdjęcie
buy finasteride in singapore 2021-11-09 22:02:01

Site Vente Levitra Fiable

Zdjęcie
HoureRn 2021-11-09 11:18:44

Viagra

Zdjęcie
paypete 2021-11-09 03:16:47

Priligy

Zdjęcie
Lasix 2021-11-08 16:52:31

Pregnancy Amoxicillin

Zdjęcie
ivermectine 6mg 2021-11-08 16:33:30

Misoprostol Online Fast Shipping

Zdjęcie
Propecia 2021-11-08 11:14:38

Compra Viagra Postepay

Zdjęcie
Viagra 2021-11-07 18:34:54

cuanto vale cialis

Zdjęcie
generic cialis 5mg 2021-11-07 17:01:17

20 tadalafil

Zdjęcie
Jackved 2021-11-06 11:54:33

viagra 100 mg

Zdjęcie
prieree 2021-11-06 07:53:08

Propecia

Zdjęcie
siskita 2021-11-03 23:29:38

Viagra

Zdjęcie
generic cialis no prescription 2021-11-03 14:02:29

Cialis One Day Effetti Collaterali

Zdjęcie
Viagra 2021-11-02 11:34:48

cialis or viagra

Zdjęcie
cheap generic cialis 2021-11-01 10:44:59

Amoxil For Eye Infection In Cats

Zdjęcie
viagra for young men 2021-11-01 02:54:27

Acheter Amoxicillin Pas Cher En Ligne

Zdjęcie
hixtrerce 2021-11-01 02:49:16

Cialis

Zdjęcie
cialis 5 mg best price usa 2021-10-31 19:11:45

Zithromax Gram Negative Coverage

Zdjęcie
Vimicle 2021-10-31 15:41:21

Stromectol

Zdjęcie
prieree 2021-10-31 12:45:23

Propecia

Zdjęcie
Viagra 2021-10-30 19:49:56

Cialis Cuanto Cuesta

Zdjęcie
HoureRn 2021-10-30 08:47:20

cheap drugs

Zdjęcie
siskita 2021-10-30 03:20:37

Viagra

Zdjęcie
Lisaved 2021-10-29 08:27:42

us cialis

Zdjęcie
Amyved 2021-10-28 03:07:51

men viagra

Zdjęcie
Wimved 2021-10-26 05:31:43

cial

Zdjęcie
Amyved 2021-10-21 22:45:32

cost viagra

Zdjęcie
Paulved 2021-10-19 18:21:16

compare viagra

Zdjęcie
Tedved 2021-10-19 17:30:58

cialis uk 20mg

Zdjęcie
Booved 2021-10-17 03:12:20

low cost viagra

Zdjęcie
Neurontine 2021-10-12 03:18:14

Propecia United Kingdom

Zdjęcie
prednisone online pharmacy 2021-10-11 21:43:00

Propecia Heart Beat

Zdjęcie
Prednisone 2021-10-10 10:09:17

Levitra Einnahme

Zdjęcie
Tedved 2021-10-09 02:03:48

tadalafil 1mg

Zdjęcie
Rothstalt 2021-10-08 03:22:55

Prednisone

Zdjęcie
Ivyved 2021-10-04 19:39:52

clomid 100 mg

Zdjęcie
Aftermerm 2021-10-04 18:59:59

https://buyneurontine.com/ - whats gabapentin

Zdjęcie
Sueved 2021-10-03 16:47:20

clindamycin

Zdjęcie
Ashved 2021-10-03 16:17:51

cialis 2.5

Zdjęcie
Neurontine 2021-10-01 10:42:17

Generic Drugs

Zdjęcie
Triedly 2021-10-01 05:45:03

Neurontine

Zdjęcie
Carlved 2021-09-30 13:44:14

sildenafil 36

Zdjęcie
Kiaved 2021-09-27 19:39:09

2 viagra

Zdjęcie
Zithromax 2021-09-26 16:23:26

Priligy Da 30 O 60

Zdjęcie
Lasix 2021-09-25 22:13:28

Preisvergleich Cialis Ohne Rezept

Zdjęcie
azitromicin order 2021-09-25 05:56:04

Cialis Soft Generico

Zdjęcie
Nickved 2021-09-25 01:28:13

cialis nz

Zdjęcie
Kergins 2021-09-24 04:19:33

http://buyzithromaxinf.com/ - Zithromax

Zdjęcie
Priligy 2021-09-23 00:38:31

Synthroid Without A Script

Zdjęcie
inpudge 2021-09-22 13:57:56

http://buypriligyhop.com/ - priligy prescription

Zdjęcie
Trodymn 2021-09-20 13:19:15

Lasix

Zdjęcie
Wonsesues 2021-09-20 09:28:39

Plaquenil

Zdjęcie
Plaquenil 2021-09-20 00:57:08

brand cialis online pharmacy

Zdjęcie
Keettytix 2021-09-18 23:32:24

https://buylasixshop.com/ - Lasix

Zdjęcie
Evaved 2021-09-18 19:29:51

cilias

Zdjęcie
best time of day to take plaquenil 2021-09-17 19:35:42

Levaquin Medication Cheap Pharmacy

Zdjęcie
generic priligy online 2021-09-17 18:44:19

Traitement Cialis Levitra

Zdjęcie
Oredecoca 2021-09-17 12:18:18

http://buyplaquenilcv.com/ - Plaquenil

Zdjęcie
Kergins 2021-09-17 03:19:51

https://buyzithromaxinf.com/ - Zithromax

Zdjęcie
eagegnart 2021-09-16 19:00:39

Zithromax

Zdjęcie
Keettytix 2021-09-16 01:06:23

https://buylasixshop.com/ - lasix renal scan

Zdjęcie
lasix rob holland 2021-09-15 12:57:40

comprar viagra online contrareembolso

Zdjęcie
Trodymn 2021-09-15 06:31:12

Lasix

Zdjęcie
what happens if a woman takes propecia 2021-09-11 21:03:14

Kopa Levitra Pa Natet

Zdjęcie
finpecia from india online 2021-09-10 08:55:58

Avalide

Zdjęcie
ivermectin for rosacea 2021-09-09 18:16:02

Cheapeast direct isotretinoin order in internet

Zdjęcie
viagra tolerance 2021-09-09 05:57:42

Where To Order Fluoxetine 40mg Floxet

Zdjęcie
stealry 2021-09-08 23:29:20

https://buystromectolon.com/ - stromectol otc

Zdjęcie
DEATASE 2021-09-06 05:29:41

Cialis

Zdjęcie
cialis 2021-09-05 19:26:06

Levitra Zonder Voorschrift

Zdjęcie
stealry 2021-08-31 05:47:13

https://buystromectolon.com/ - Stromectol

Zdjęcie
Cialis 2021-08-31 00:41:07

Amoxicilina 500mg In Usa With Free Shipping

Zdjęcie
FliskSimi 2021-08-30 19:28:37

https://buytadalafshop.com/ - Cialis

Zdjęcie
DEATASE 2021-08-30 16:48:55

Cialis

Zdjęcie
Stromectol 2021-08-30 10:14:56

Cialis E Antidepressivi

Zdjęcie
nilbott 2021-08-30 06:55:59

http://buypropeciaon.com/ - online pharmacy finax

Zdjęcie
drullylar 2021-08-30 00:59:36

http://buysildenshop.com/ - Viagra

Zdjęcie
Neekatola 2021-08-29 19:56:30

Propecia

Zdjęcie
drullylar 2021-08-27 16:09:45

https://buysildenshop.com/ - Viagra

Zdjęcie
Viagra 2021-08-27 08:49:17

Generic Priligy 60 Mg

Zdjęcie
Freelve 2021-08-27 05:14:38

Viagra

Zdjęcie
SiliPrelp 2021-06-15 11:43:10

accutane overnight