Słupca - nazwa dwóch miejscowości w Polsce: miasta powiatowego w woj. wielkopolskim oraz wsi w woj. mazowieckim (powiat płocki, gmina Bulkowo).
Stan obecny:
Nr 4: dom Spółdzielni Pracowników Państwowego Monopolu Spirytusowego. Powstał w latach `30 XX w. wg proj. Jana Stefanowicza. W latach 60-70 działał tu bar kawowy Caracas, coś na wzór włoskiej kafejki z PRL-owskiego punktu widzenia. Stała tam figura olbrzymiej Murzynki w spódniczce z kolorowych liści. Mieszkał tu profesor Józef Goralski (1902-1991) - specjalista w zakresie chemii rolniczej, autor wielu prac naukowych z zakresu gleboznawstwa i nawożenia.
Centrum Aktywności Twórczej 3 Wieku.
Dzielnicowy Klub Seniora Ochota.
Kapliczka. Wolno stojąca, na cokole figura Matki Boskiej. Jest to wotum dziękczynne za ocalenie mieszkańców podczas bombardowania w nocy 12/13 V 1943 roku, o czym przypomina tabliczka.
Nr 6: budynek redakcji Polityki, Forum i Res Publica. Powstał ze starej, przedwojennej kamienicy. Nowy projekt wykonała sopocka pracownia SAP Projekt Północ.
Nr 7: dom Osiedla Słonecznego. Powstał w 1932 roku.
Nr 8: kamienica Banku Gospodarstwa Krajowego. Wybudowana w 1936 roku, z charakterystycznym dużym holem wejściowym podtrzymywanym filarem. Tam znajduje się też otwarta kapliczka z figurą Matki Boskiej.
Nr 9: kamienica. Powstała w 1935 wg proj. Władysława Nałęcz-Raczyńskiego. Mieściła się tu pracownia architekta. Dom został pozbawiony dekoracji po wojnie.
Nr 11: kamienica. W bramie przyścienna kapliczka z rzeźbą Matki Boskiej.
Data nadania nazwy: