Namysłów - miasto powiatowe w woj. opolskim, położone nad Widawą na Równinie Oleśnickiej. Wzmiankowane już w 1041 roku, prawa miejskie uzyskał około 1249 roku.
Stan obecny:
na wysokości nr 2a: krzyż przydrożny.
Nr 6: Blok mieszkalny. Powstał na miejscu rowów z ofiarami więzienia z Ratuszowej 6, dla zatarcia śladów zbrodni stalinowskich.
Pomnik Ofiar Stalinizmu. Pomysł postawienia pomnika wysunęli więźniowie polityczni tamtego okresu. Założyli Stowarzyszenie im. kardynała Wyszyńskiego, również prześladowanego i więźnia stalinizmu. 22.11.1997 wmurowano akt erekcyjny na miejscu Karno – Śledczego Więzienia Warszawa III. Pomnik wykonali Dariusz Kowalski, a otoczenie Sławomir Korzeniowski. Odsłonili go 30.09.2001 byli więźniowie. Przed odsłonięciem odprawiono mszę świętą, a potem pochód w kompletnej ciszy przeszedł ulicami Pragi. Mieścił się tu specjalny bunkier śmierci, a zwłoki chowano w rowie, bez ubrania, układając na przemian ciała, śmieci i wapno. Podczas budowy bloków odkopano kości, zlokalizowano sondą zbiorową mogiłę.
Nr 8: WOW Wisła. W ośrodku jest pływalnia kryta do 1 metra gł. i duża do 1,8 m. Jest tu także sala do aerobiku, siłownia i sauna.
W 1831 urządzono tu stary cmentarz choleryczny nowy był za torami. Cmentarz powstał po pierwszym dużym uderzeniu cholery w XIX w., które przywieźli ze sobą jeńcy rosyjscy pochodzący z Azji.
Bloki osiedla Praga II. Powstały wg proj. Jerzego Gieysztora i Jerzego Kumelowskiego. Na 50 hektarach chciano postawić praski MDM dla ponad 20.000 osób. Założenie było takie, że osiedle miało być narodowe i socjalistyczne i architekci zinterpretowali je w ten sposób.
Data nadania nazwy: 1957.05.28