Biegnie do katedry św. Floriana.
Wyznaczona ok. 1864 pod nazwą Konstantynowska. Zabudowania ulicy tworzyły głównie baraki Towarzystwa Kuchni Ruchomej. W 1916 nadano jej dzisiejszą nazwę. Po wojnie, w związku z działaniem urzędu pod nrem 10, działała tu nieformalna giełda samochodowa.
Stan obecny:
Nr 2: Biuro Techniczno-Handlowe Ciepłownictwa.
Nr 3: Katedra św. Floriana. Powstała w 1888-1904 wg proj. Józefa Piusa Dziekońskiego z fundacji hr. Augustyny Potockiej. Zbudowana została w stylu gotyku mazowieckiego. Był to manifest przeciw cerkwi św. Magdaleny po drugiej stronie ulicy. W latach 30 XX w. 75-metrowe wieże trzeba było obniżyć, gdyż groziły zawaleniem. W 1944 dwukrotnie wysadzona w powietrze. Po wojnie odbudowana, w tym celu otwarto specjalną cegielnię, która produkowała identyczne cegły. W 1998, w 350. rocznicę uzyskania przez Pragę praw miejskich umieszczono na kościele herb Pragi.
Dom parafialny. Dwupiętrowy pałacyk, służący dziś Diecezji Warszawsko-Praskiej.
Nr 6: Kamienica Vis a Vis. Blok powstał w 2005, mieści mieszkania, apartamenty, biura.
Nr 8: Kamienica Brzozowskiego. Czteropiętrowa, powstała w 1911-2.
Nr 10: Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Powstał w 1930 dla wojskowego Zarządu Miejskiego, kierowanego przez gen. Edwarda Szpakowskiego. Po wojnie umieszczono tu urzędy, biura i organizacje.
Nr 10a: Oficyna. Mieści się w podwórzu. Ceglana.
Nr 12: Blok mieszkalny. Czteropiętrowy. Powstał na miejscu kamienicy, w której rodzina Leończyków prowadziła kawiarnię i zakład pogrzebowy, a na piętrze mieściły się lecznica Floriańska i zakład fotograficzny Epoka. Kamienica została zniszczona w czasie II wojny.
Nr 14: Blok mieszkalny. Dziesięciopiętrowy i siedmiopiętrowy.
Pawilon. Mieści się tu Bar mleczny Rusałka.
Data nadania nazwy: